Pret blaugznām un psoriāzi

(41)

Kategorija
Mērķauditorija
Ādas tips
Matu tips
Zīmols
Cena

Blaugznas matos – kā ar tām cīnīties

Daudzi cilvēki ikdienā cīnās ar matu un galvas ādas problēmām, piemēram, matu izkrišanu, trausliem un lūztošiem matiem, psoriāzi galvas ādā, u.c. Viena no nepatīkamām problēmām ir arī blaugznas – galvas ādas stāvoklis, kad āda ir sausa un niezoša, noklāta ar gaišām, taukainām ādas daļiņām. Turpinājumā uzziniet, kā ar tām cīnīties un apskatiet, kādi pretblaugznu šampūni un citi līdzekļi pieejami InternetAptieka.lv piedāvājumā!

No kā rodas blaugznas matos?

Tāpat kā pārējās ķermeņa daļās, arī galvas ādas šūnas nepārtraukti dalās, vairojas un tiek aizstātas ar jaunām. Mirušās šūnas atdalās, un parasti ar to stāsts beidzas. Tomēr, ja skalpa ādas šūnas rodas un dalās pārāk ātri, var rasties blaugznas, kuras var būt nepatīkamas izskata ziņā, īpaši tumšos matos.

Bieži vien bez ārsta palīdzības ir grūti izsecināt, kas tieši izraisa niezošu un zvīņojošu galvas ādu. Daži no blaugznu cēloņiem ir:

  • Sausa āda vai, tieši otrādi, taukaina āda;
  • Pārāk bieža matu mazgāšana;
  • Augsta jutība pret matu kopšanas līdzekļiem, alerģiska āda;
  • Ādas slimības, piemēram, psoriāze un ekzēma;
  • Sēnīte uz galvas ādas virsmas;
  • Pārmērīga saules gaismas iedarbība;
  • Galvas ādas pakļaušana putekļu vai netīrumu iedarbībai, piemēram, darba specifikas rezultātā;
  • Ēšanas paradumi.

Kā cīnīties ar blaugznām?

Viena no svarīgākajām lietām, kā tikt vaļā no blaugznām mājas apstākļos, ir izmantot atbilstošus matus kopšanas produktus. Ikdienas šampūni netiks galā ar blaugznām, tam nepieciešami īpaši pretblaugznu šampūni, kas pieejami aptiekās. Šampūns pret blaugznām ir veidots, lai samazinātu tauku un ādas šūnu uzkrāšanos galvas ādā, kā arī, lai nomierinātu niezošu ādu.

Arī diēta ir svarīga galvas ādas veselībai nekā daudzi nojauš. Ja cīnāties ar blaugznām, tad augļi un dārzeņi ikdienas uzturā var palīdzēt uzlabot ādas, matu un nagu vispārējo kvalitāti. Ja ir grūti ar pārtiku uzņemt visus nepieciešamos vitamīnus pietiekamā daudzumā, talkā var nākt arī speciāli vitamīni matiem uztura bagātinātaju veidā, taču tie nevar aizstāt pilnvērtīgu uzturu.

Psoriāze galvas matainajā daļā – kā to ārstēt?

Psoriāze ir ādas slimība, kam raksturīgi sārti ādas bojājumi, kas klāti ar zvīņām, ko rada pastiprināta ādas šūnu augšana un dalīšanās. Psoriāze matos nereti tiek sajaukta ar blaugznām, tāpēc, lai noteiktu diagnozi, ir jādodas pie dermatologa.

Tā kā psoriāzi nevar izārstēt pilnībā, ar to ir jāiemācās sadzīvot. Ir pieejams plašs klāsts līdzekļu, kas var atvieglot simptomus un uzlabot vispārējo veselības stāvokli. Ja ir noteikta psoriāze galvas matainajā daļā, tad galvas ādu jāmazgā ar pretblaugznu šampūniem, kam pievienotas zvīņu perēkļus mīkstinošas un nolobošas sastāvdaļas. Šāda veida šampūni nodrošina arī ādu mitrinošu iedarbību.

Ārstēšanā svarīgi arī pievērsties ārējiem faktoriem – stresam ikdienā, ēšanas paradumiem, dzīvesveidam, arī attiecībām ar līdzcilvēkiem. Uzlabojot kopējo dzīves struktūru, arī psoriāzes izpausmes var būtiski mazināties.

Ja Jums ir blaugznas vai kāda cita galvas ādas problēma, izvēlieties atbilstošus un kvalitatīvus matu un galvas ādas kopšanas produktus no InternetAptieka.lv!

 

Biežāk uzdotie jautājumi

Kā atbrīvoties no blaugznām?

Pretblaugznu šampūns ir palīgs cīņā ar blaugznām, tas samazina niezi un kairinājumu, ārstē ādas lobīšanos, vienlaicīgi mitrinot un nomierinot galvas ādu. Atkarībā no ādas stāvokļa, šampūna lietošanas biežums katram individuāli var atšķirties. Ja blaugznu nav daudz, tad pretblaugznu šampūnu var lietot uz maiņām ar parasto matu šampūnu.

Cik ilgi saglabājas blaugznas?

Var paiet vairākas nedēļas, līdz blaugznas pazūd, tāpēc pirmajās nedēļās neizdariet pārsteidzīgus secinājumus par pretblaugznu šampūniem un to efektivitāti. Ja pēc apmēram mēneša neredzat nekādus uzlabojumus, ir vērts lietot citu šampūnu vai pāriet uz citu blaugznu ārstēšanas veidu, konsultējoties ar dermatologu vai trihologu saasinātos gadījumos.

Vai mati jāmazgā katru dienu, ja ir blaugznas?

Blaugznu kontrolei nepieciešamās mazgāšanas biežums katram cilvēkam ir atšķirīgs. Dažiem ir jāmazgā mati ar šampūnu divas reizes nedēļā, citiem biežāk, pat katru dienu. Svarīgi ir nesausināt galvas ādu ar pārāk biežu mazgāšanu, un otrādi – pārāk reti mazgājot, āda kļūst taukaina, kas blaugznu gadījumā arī nav labi.

Ko darīt, ja redzamas blaugznas bērnam?

Lai gan blaugznas bērniem ir retāk nekā pieaugušajiem, tā nav reta parādība. Arī tādā gadījumā var palīdzēt pretblaugznu šampūns, bet pirms tā iegādes jākonsultējas ar ārstu vai farmaceitu.