Kā notievēt līdz vasarai un tā, lai svars nenāk atpakaļ?
Publicēts 10:39, Īpašie piedāvājumi

Vēlme notievēt un atbrīvoties no tik spītīgajiem liekajiem kilogramiem ir aktuāla problēma daudziem. Vieniem tā ir estētiska rakstura vēlme, jo vienkārši gribas labi izskatīties un ielīst atkal savās mīļākajās džinsās. Citiem – jau runa par veselības saglabāšanu vai pat atgūšanu. Un galu galā – vasara, izlaidumu, festivālu un pasākumu laiks taču tuvojas! Kā notievēt efektīvi, nekaitējot veselībai, turklāt ar noturīgu rezultātu?

 

 

Populārās diētas NESTRĀDĀ – kāpēc?

Diēta – populārākais ierocis, ar kuru cilvēki cīnās pret lieko svaru. Vai zināji, ka atslēgas vārds «diēta» ir viens no vismeklētākajiem interneta meklētāj-programmās visā pasaulē, visās valodās? Tomēr skarbā patiesība ir tāda, ka lielais vairums diētu NESTRĀDĀ! Kāpēc? Skaidro Mg. sc. sal. Uzturzinātnē Māra Grundmane: «Diētas darbojas pēc principa solot strauju svara zudumu īsā laika periodā, strikti ierobežojot uzņemto kaloriju daudzumu, bieži vien izslēdzot no ēdienkartes veselas produktu grupas. Jā, rezultātu izdodas panākt – svars krīt. Tomēr sekas parasti atgriešanās pie vecajiem uztura paradumiem diētu beidzot, pārēšanās. Un tas garantē to, ka svars ir atpakaļ, bieži – ar uzviju. Populārās diētas var būt īslaicīgs risinājums, tās nav brīnumnūjiņa, kas ļaus iegūt vēlamo svaru uz visu mūžu.»

 

Kādēļ ir muļķīgi izslēgt no ēdienkartes veselas produktu grupas, piemēram, visus ogļhidrātus?

Tas ir bieži dzirdēts apgalvojums, ka ogļhidrāti padara mūs resnus. Tātad, izvairoties no tiem būsim tievi un smuki? Arī tā, diemžēl, nav taisnība, stāsta Māra Grundmane: «Saliktie jeb cieti saturošie ogļhidrāti, piemēram, kartupeļi un graudaugi, ir organismam nozīmīgs enerģijas avots. Ja tie tiek lietoti mērenā daudzumā, nepapildinot ar taukvielām gatavošanas un ēšanas laikā, tie nav pie vainas liekajam svaram. Starp citu – pēdējā laikā arvien biežākas ir diskusijas par to, ka pilngraudu produkti (kas satur pilngraudu kviešus, miežus, auzas, rudzus, brūnos vai savvaļas rīsus, griķus u.tml.) nodrošina ātrāku sāta sajūtu, līdz ar to mazāku uzņemto kaloriju daudzumu. Un tas viss palīdz mums uzturēt optimālu ķermeņa svaru. Protams, baltmaize, kūkas un citi rafinēto miltu izstrādājumi vairāk piemēroti svētku reizēm, jo var veicināt svara pieaugumu.»

 

Bet, ko tad darīt, lai notievētu, turklāt tā, lai svars nenāk atpakaļ?

Lai tiešām notievētu un rezultāts būtu noturīgs, būtiski ir ēst sabalansētas maltītes, kas satur VISAS organismam nepieciešamās uzturvielas, vitamīnus un minerālvielas, bet maz kilokaloriju! Jo visiedarbīgākā patiesība ir tāda, ka, lai zaudētu svaru, mums jāuzņem mazāk kilokaloriju, kā nepieciešams, lai organisms būtu spiests nepieciešamo enerģiju gūt no liekajām tauciņu rezervēm. Un tieši tas, ka maltītes ir sabalansētas, garantē to, ka organisms papildus enerģiju gūs no liekajiem tauciņiem nevis muskuļu masas, kā tas ir tad, ja ievērojam vienveidīgu un nabadzīgu diētu. Un jā – organisms arī nebūs spiests ieslēgt taupības režīmu un diētu noslēdzot nerausīs visu zaudēto atpakaļ ar uzviju. Labi, tik tālu viss skaidrs, bet jautājums – kā lai ēd sabalansēti? Atbilde – izmēģini maltītes aizvietotājus, kas ir ideāls variants, ja vēlies zaudēt svaru un saglabāt rezultātu!

 

Maltītes aizvietotāji Nutriless – kas tie tādi?

Nutriless – tā ir vesela uztura sistēma svara samazināšanai, vēlamā svara uzturēšanai un kontrolei, izmantojot diētiskus mazkaloriju produktus / maltītes aizvietotājus, kas organismu nodrošina ar visām tam nepieciešamām uzturvielām. Nutriless metode nāk no Skandināvijas, to izstrādājis ārsts-kardiologs Lars Hoije. Nutriless produkti satur šķiedrvielas un olbaltumvielas no sojas pupām (sāta sajūtai), neaizstājamās taukskābes, pilna spektra vitamīnus un minerālvielas. To efektivitāte pierādīta 22 dažādos klīniskajos pētījumos, no kuriem vairums norisinājušies lielāko Skandināvijas valstu universitāšu klīnikās.

 

Nutriless produktu klāstā ietilpst šādi ļoti zemas kalorāžas produkti, kas īpaši ieteicami svara samazināšanai – vaniļas un šokolādes kokteiļi, vistas garšas un dārzeņu garšas krēmzupas. Savukārt svara stabilizēšanai un uzturēšanai piemēroti būs zemas kalorāžas produkti - smūtijs ar meža ogām un dažādu veidu batoniņi. Ar šiem produktiem var aizstāt visas vai tikai dažas maltītes dienā, kombinējot tās ar tradicionāliem mazkaloriju ēdieniem, kā iesaka uztura speciālisti.

 

Intensīvais Nutriless tievēšanas kurss ieteicams līdz 3 nedēļām, lietojot ļoti zemas kalorāžas produktus. Sievietēm dienā vēlamas 5, bet vīriešiem – 6 ēdienreizes pa vienam Nutriless produktam ik pēc 2,5-3 stundām. Šie produkti ir ērti lietošanā un katrā ēdienreizē cilvēks uzņem precīzi aprēķinātu un sabalansētu uzturvielu daudzumu ar precīzi noteiktām kalorijām. Lietojot ļoti zemas kalorāžas produktus katrā maltītē, organisms saņem aptuveni 600-720kcal dienā. Papildus ir ļoti būtiski lietot pietekamu šķidruma daudzumu.

 

Kā strādā Nutriless metode jeb kā zaudēt tauciņus, nevis muskuļus!

Viss ģeniālais ir vienkāršs. Arī Nutriless svara samazināšanas metode ir gaužām vienkārša. Tās mērķis – sniegt organismam visas nepieciešamās uzturvielas, bet ļoti maz kilokaloriju! Līdz ar to tiek izraisīts enerģijas deficīts, organisms ir spiests tērēt liekos tauciņus, lai to kompensētu, un ražotu enerģiju. Tauciņi kūst, bet muskuļu masa nemainās, jo organisms necieš badu (kā tas ir standarta diētās), bet tiek apgādāts ar visu, kas tam nepieciešams! Līdz ar to netiek palēnināta un iedragāta vielmaiņa, organisms neieslēdz taupības režīmu. Un tas, savukārt, nodrošina pēcāku sasniegtā rezultāta stabilitāti.

 

Cik droša ir Nutriless metode, kuram tā piemērota, kuram nē?

Nutriless svara zaudēšanas metodei ir vairāk kā 25 gadu sena vēsture, kuras laikā tā pētīta, pilnveidota un attīstīta tā, lai sniegtu vislabāko rezultātu. Skandināvijas valstīs Nutriless produkti popularitātes ziņā ieņem pirmo vietu starp līdzīgiem. Tūkstošiem pateicīgu klientu ir sasnieguši savus mērķus, ieguvuši vēlamās auguma aprises ar Nutriless, un nav saņemta neviena sūdzība par produkta izraisītām blaknēm.

 

Nutriless svara zaudēšanas metode piemērota cilvēkiem, kas vēlas samazināt savu ķermeņa svaru, neatkarīgi no dzimuma. Nutriless metode nav izmantojama bērniem līdz 18 gadu vecumam, grūtniecības, kā arī bērniņa zīdīšanas laikā.

 

Notievēšu, un – kas būs pēc tam?

Viens no Nutriless svara zaudēšanas metodes galvenajiem plusiem ir tas, ka tās laikā tiek zaudēti liekie tauciņi, nevis muskuļu masa. Līdz ar to tiek saglabāta normāla vielmaiņa un pēc vēlamo rezultātu sasniegšanas liekā svara atgriešanās iespējamība ir mazāka. Ja cilvēks turpina sekot līdzi savai ēdienkartei, iekļaujot tajā veselīga uztura pamatprincipus, lietojot pietiekamu šķidruma daudzumu un regulāri fiziski kustās, vēlamais svars turpina saglabāties. Ļoti ieteicama ir turpmāka Nutriless produktu lietošana, aizvietojot ar tiem dažas ēdienreizes dienā, kas sekmē rezultātu saglabāšanos.

 

Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.