Apturēsim akni un pumpas: vienkārši veidi, kā sejas ādu pietuvināt perfektam stāvoklim

Apturēsim akni un pumpas: vienkārši veidi, kā sejas ādu pietuvināt perfektam stāvoklim

Pusaudži nav vienīgie, kas cīnās ar pūtītēm. Diemžēl arī daudzi pieaugušie cīnās ar papulām un pustulām, kuru sadziedēšana dažkārt prasa ilgu laiku. Kas visbiežāk cīnās ar pūtītēm? Kā ar to tikt galā un priecāties par nevainojamu sejas ādu? Vai ir kosmētiskie līdzekļi cīņai ar pinnēm, kas ātri apkaros nepievilcīgās ādas nepilnības? Ieklausieties mūsu padomos, kas palīdzēs gūt uzvaru pār pūtītēm.

ĀDA AR AKNI - KAS VISBIEŽĀK CĪNĀS AR ŠO PROBLĒMU?

Mēs asociējam pinnes ar skolu un skolēnu vecumu. Faktiski visbiežāk ar šo problēmu sastopas pusaudži un jaunieši. Statistika vēsta, ka šī slimība skar 85% cilvēku vecumā no 12 līdz 24 gadiem. Dažiem ir atsevišķas pūtītes, bet citiem situācija ir smagāka un tās klāj seju, kaklu, dekoltē un muguru.

Ļoti bieži pūtītes ir jauniem puišiem un šī situācija bieži vien ir smagāka. Pieaugušā vecumā ādas nepilnības biežāk rodas sievietēm un tās izraisa hormonu darbība. Apmēram 12-15% sieviešu vecumā no 30 līdz 40 gadiem sastopas ar pūtīšu rašanos. Ap 45 gadu vecumu šis līmenis nokrītas līdz 5%, abu dzimumu grupās.

ĀDA AR AKNI - KĀDI FAKTORI TO IZRAISA?

Piņņu izvirdumu parādīšanās ir saistīta ar androgēnajiem hormoniem, kas kontrolē sebuma sekrēciju. Ja tauku dziedzeri ražo pārāk daudz sebuma, sejas āda kļūst taukaina, un tai ir tendence uz pūtīšu un melno punktiņu rašanos. Tomēr situācija ar akni nav tik vienkārša. Tās veidošanos ietekmē arī citi faktori: tauku dziedzeru sistēmas nosprostošanās ar tā saukto raga korķi, Propionibacterium acne baktērijas, kā arī iekaisumi un imūnreakcijas. (2)

Biežāk ar pūtītēm saskaras arī cilvēki, kas strādā noteiktos apstākļos un ir pakļauti, piemēram, hlora, darvas vai eļļu ietekmei. Tāpat pūtīšu rašanos var izraisīt noteiktu medikamentu, piemēram, steroīdu, lietošana, tāpēc tie vienmēr jālieto saskaņā ar ārsta norādījumiem. Vēl viens riska faktors ir pārmērīga dekoratīvās kosmētikas lietošana - šķidrumi, pūderi un vaigu sārtumi aizsprosto poras, kā rezultātā veidojas pūtītes un melnie punktiņi.

DIĒTAS IETEKME UZ AKNES INTENSITĀTI

Vai veiksmīgākās aknes ārstēšanas metodes ietver arī izmaiņas uzturā? Akne ir slimība, ko izraisa daudz dažādu faktoru un izrādās, ka arī ēšanas paradumi var ietekmēt to, kā izskatās tava āda. Jo veselīgāk mēs ēdam, jo lielāku atbalstu saņem mūsu āda - tā ir labāk mitrināta, pabarota, elastīgāka un - kā izrādās arī mazāk sastopas ar pinnēm. Zinātnisku pētījumu rezultāti liecina, ka pūtīšu rašanos veicina bieža piena un piena produktu lietošana uzturā. Iespējams, ka tas ir saistīts ar androgēno hormonu un sūkalu klātbūtni pienā. (3)

Citi zinātnieku novērojumi liecina, ka ar ādas problēmām biežāk sastopas cilvēki, kuru uzturā ir augsts glikēmiskais indekss. Vienkārši sakot, šis uzturs satur daudz pārtikas produktu, kas izraisa strauju cukura līmeņa paaugstināšanos asinīs. Tātad pūtīšu rašanos veicina rafinēts cukurs, saldumi, saldējums, alus, medus, sīrupi un ātrās uzkodas. Vai ir kādi produkti, kas pozitīvi ietekmē ādas stāvokli? Jā! Ja vēlies ar pinnēm cīnīties, koriģējot savu uzturu, tad mēģini savā ēdienkartē iekļaut šādus produktus:

  • augu eļļas, piemēram, rapšu eļļu,
  • sēklas (linsēklas, sezama sēklas, ķirbju sēklas, saulespuķu sēklas),
  • Itālijas riekstus,
  • augu asnus,
  • olas (īpaši to dzeltenumus),
  • nātres, kosas,
  • pilngraudu produktus, piemēram, "tumšo" maizi, putraimus, makaronus, rīsus,
  • citrusaugļus, mežrozīšu augļus, kivi,
  • dārzeņus - spinātus, Briseles kāpostus, paprikas, burkānus, ķiplokus,
  • pākšaugus. (3)

Ņem vērā, ka, gadījumā, ja tev ļoti garšo piena produkti, tu vari atļauties raudzētos piena dzērienus, piemēram, kefīru, jogurtu vai paniņas, jo tie nekaitēs tavai sejas ādai.

VEIDI, KĀ CĪNĪTIES AR PUMPĀM - KO DARĪT, LAI ĀDAS STĀVOKLIS TUVOTOS IDEĀLAM?

Krēmi, maskas, līdzekļi pūtīšu likvidēšanai... tā kā ādas nepilnības ir ļoti plaši izplatīta problēma, ir daudz produktu, kas palīdzēs mazināt iekaisumu un novērsīs jaunu pūtīšu rašanos. Ar ko sākt? Ja akne ir smagā stāvoklī un ar to ilgstoši neizdodas veiksmīgi tikt galā, tad ļoti svarīga, protams, būs dermatologa palīdzība. Vispirms dermatologs noskaidros problēmas cēloni un ieteiks, ko darīt, lai cīnītos ar pūtītēm. Reizēm nākas lietot medikamentus, taču, ja stāvoklis nav tik nopietns, farmakoloģiskā ārstēšana nebūs nepieciešama. Taču noderēs efektīvi līdzekļi, piemēram attīroši sejas mazgāšanas preparāti, krēmi un maskas, piemēram, Pharmaceris T līnijas produkti.

GLĀBIŅŠ: LĪDZEKĻI PIŅŅU LIKVIDĒŠANAI

Kā ātri atbrīvoties no pūtītēm? Vienreizēju, redzamu un apkaunojošu sejas nepilnību gadījumā vari ķerties pie laba preparāta cīņai ar pinnēm ar tūlītēju iedarbību. Tie nomierina ādu, mazina apsārtumu un novērš tālāku pūtītes attīstību. Vai meklē produktu ar līdzīgu iedarbību? Izvēlies MEDI ACNE-POINTGEL - gēlu lokālai uzklāšanai ar 2% H2O2. Šo preparātu ir ļoti ērti uzklāt tieši uz pūtītes, un tas samazina pustulu un papulu skaitu, demonstrējot tūlītēju, mērķētu iedarbību uz pinnēm molekulu līmenī. Tas efektīvi paātrina piņņu izzušanu, samazina to izmēru un padara tās mazāk pamanāmas. Tā sastāvā ir 2% H2O2 un salicilskābe, kas maigi noloba bojāto epidermas slāni, regulē ādas šūnu atjaunošanos un samazina melno punktu rašanās iespējamību. Turklāt tā formula satur arī D-pantenolu, kam ir ādu nomierinoša funkcija.

Kāpēc profesionāli līdzekļi ir labāka izvēle cīņā ar pūtītēm, papulām un pumpām nekā intensīva šo elementu apstrāde mājas apstākļos? Jo, eksperimentējot ar sejas stāvokli, tu vari netīši saasināt problēmu. It īpaši, ja nepareizi vai pārāk bieži izmanto pumpu žāvēšanas līdzekļus, jo tie tikai stimulē sebuma izdalīšanos. Atceries arī to, ka pumpas nedrīkst spiest! Lai gan spiešana var šķist kā labs līdzeklis cīņā ar pūtītēm, jo tās nekavējoties tiek samazinātas, tā patiesībā veicina baktēriju izplatību un pasliktina sejas stāvokli.

BIBLIOGRĀFIJA:

Rao J. Acne Vulgaris. https://emedicine.medscape.com/article/1069804-overview#a2 Access date: 16.12.2021.

Marek L. Acne. https://www.mp.pl/pacjent/dermatologia/choroby/chorobyskory/74475,tradzik-pospolity Access date: 16.12.2021.

Dawidziak J., Balcerkiewicz M. Diet as a supplement to acne vulgaris treatment. II daļa. Fatty acids, glycemic index, dairy products. Contemporary Pharmacy 2016; 9: 67-72.

 

Saistīti raksti

Nesvīsti pat karstā laikā!

Lasīt vairāk

Kā sagatavot ādu rudenim!

Lasīt vairāk
Uzzini par DSD matu kosmētikas unikālajām īpašībām!

Uzzini par DSD matu kosmētikas unikālajām īpašībām!

Lasīt vairāk