Kondicionieris vasarā – glābējs vai drauds?

Kondicionieris vasarā – glābējs vai drauds?

Domājams, ka daudzi piekritīs, ka vasaras svelmē ik viens no mums meklē kādu patīkami atvēsinošu patvērumu, kur atveldzēties – jūra, ezers, pagrabs, garāža, veikals vai mājas – lai tikai aukstāks! Bieži vien telpās to palīdz nodrošināt tieši gaisa kondicionieri, bez kā arī daudzi nespēj iedomāties savu ikdienu, jo saprotams, ka sēžot darbā, tu nevarēsi aizskriet nopeldēties, tomēr darba apstākļiem jābūt piemērotiem, lai vispār varētu koncentrēties darbam. Lai gan pirmajā brīdī, pateicoties kondicionieriem, jūtamies atviegloti, tomēr daudzi sūdzas, ka ir apslimuši tieši pēc tam, kad pabijuši gaisa kondicioniera ietekmē.

Vai tiešām tas ir drauds?

Lai gan gaisa kondicionēšanu bieži vien iesaka cilvēkiem, kuri cieš no astmas un alerģijām, daži no mums domā, ka tas nodara vairāk ļauna nekā laba. Gaisa kondicionētāji un to radītais aukstais gaiss pēc savas būtības nav kaitīgi, bet tie var būt palīgi un izraisīt saslimšanu mijiedarbojoties ar apkārtējo vidi. Gaisa kondicionēšanas slimība sākas tur, kur gaisa kondicionētāji sastopas ar dažādām baktērijām, sēnītēm un pelējumiem.

Ja jūsu mājās vai darbavietā ir vairoties spējīgi apstākļi pelējuma sēnītei un citām baktērijām vai arī, ja šīs telpas netiek regulāri izsūktas jeb attīrītas no putekļiem, gaisa kondicionieris ar gaisa cirkulācijas palīdzību ļauj pacelties un riņķot jau telpā esošajiem slimību ierosinātājiem. Tā kā šie alergēni nonāk gaisā, tie var izraisīt aizliktu degunu, kakla sāpes un dažos gadījumos apgrūtināt elpošanu.

Kā novērst saslimšanu?

Lai pasargātu sevi no slimībām, ko var izraisīt ar gaisa kondicionēšanas palīdzību, pirmais, kas jādara, ir telpas kārtīga iztīrīšana, lai tajā nekur nebūtu nevienas sēnītes vai pelējuma, vai kāda cita alergēna. Kad tas ir izdarīts, ir svarīgi novērst atkārtotu baktēriju rašanos, saprotot, kas rada mitrumu telpā, kas ļauj vairoties visiem alergēniem, un to novēršot.

Arī paši gaisa kondicionieri var būt pelējuma un baktēriju izplatīšanās vieta, ja tie netiek pareizi uzturēti un kopti. Kad gaisa kondicionierī gaiss tiek virzīts virs spirālēm, rodas kondensāts. Šis mitrums rada ideālu vidi baktēriju un pelējuma augšanai, ja to regulāri neattīra. Noteikti to pārbaudiet, tīriet, nomainiet filtrus vismaz vienreiz pa dažiem mēnešiem.

Domā pats par sevi!

Ir arī cilvēki, kas ir ļoti jutīgi pret temperatūras izmaiņām, līdz ar to karstā vasaras dienā pēkšņi telpās sajūtot vairāk kā 10 grādu kritumu, arī ķermenis uz to var reaģēt, tāpēc, apzinoties, ka, piemēram, darbā nākas saskarties ar šādu situāciju, neaizmirsti paņemt no mājām vai turēt darbā kādu jaku, lai uzturētu vienmērīgu ķermeņa temperatūru un izvairītos no komplikācijām.

Gaisa kondicionieris padara gaisu sausāku, līdz ar to, lai no tā neciestu tava āda un ķermenis, noteikti ir svarīgi uzņemt vēlamo mitrumu, dzerot ūdeni. Tas ne tikai palīdzēs organismam normāli funkcionēt, bet arī aizkavēs ādas izžūšanu sausāka gaisa ietekmē.

Noteikti neslēpies visu laiku no vasaras un dodies arī laukā – izvēdini galvu, ļauj ķermenim un prātam nedaudz atpūsties arī no aukstā gaisa ietekmes.

Saistīti raksti

Aci pret aci

Lasīt vairāk

Celiakijas slimnieki var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi

Lasīt vairāk

Sausa mute, mēles dedzināšanas sajūta, pastiprināta zobu bojāšanās un izkrišana ... kam vēl vajadzētu pievērst uzmanību cukura diabēta slimniekiem?

Lasīt vairāk