Noderīgi padomi, kā cīnīties ar nespēku un nogurumu

Noderīgi padomi, kā cīnīties ar nespēku un nogurumu

Nogurumu un nespēku visbiežāk izraisa dažādi dzīvesveida faktori. Ja ikdienā saskaries ar nogurumu, būtu jāizvērtē, kas to varētu izraisīt. Ja nomāc hronisks nogurums, noteikti vēlams doties pie ārsta, lai saprastu vai nav izveidojies kāda vitamīna vai minerālvielas deficīts, un vai nogurumam nav kāds cits iemesls.

Visbiežāk nogurumu un nespēku izraisa:

  1. stress - ja darbā vai personīgajā dzīvē rodas stress, tas var kaitēt veselībai un veicināt nogurumu. Virsnieres, smadzenes, nervu sistēma, endokrīnā sistēma un imūnsistēma ir jutīgas pret stresu;
  2. alkohols – tas palēnina nervu sistēmas darbību un var traucēt normālam miega režīmam, neļaujot ķermenim atgūt spēkus, kas nepieciešams, lai nākamajā dienā justos labi un varētu pilnvērtīgi vadīt ikdienu;
  3. kofeīns - tā kā kofeīns stimulē nervu sistēmu, pārmērīgs kofeīna patēriņš var izraisīt bezmiegu un pasliktināt miega kvalitāti;
  4. regulāru vingrinājumu trūkums - mazkustīgs dzīvesveids bez regulāras fiziskās aktivitātes ilgtermiņā izraisa nogurumu un nespēku;
  5. miega trūkums vai miega traucējumi - vēls darbs, maiņu darbs, laika zonu maiņa ceļojot, bezmiegs un citi miega traucējumi var izraisīt nogurumu;
  6. nepietiekams uzturs - uzturs, kam trūkst būtisku uzturvielu, var izraisīt vitamīnu trūkumu, piemēram, dzelzs deficītu, kas var izraisīt nogurumu.

Ir vēl dažas papildu lietas, kas varētu palīdzēt noguruma gadījumā. Te būs daži padomi, ko iesākt, lai uzlabotu atpūtu un mazinātu nespēku.

Paņem brīvdienu

Ja nomāc nogurums un nespēks, iespējams, nepieciešama viena brīvdiena, lai vienkārši atpūstos. Bieži šādas brīvdienas ir grūti ieviest, jo, iespējams, pavada vainas sajūta, kas galu galā nemaz neļauj atpūsties. Tomēr šāda brīvdiena dos daudz vairāk nekā sevis mocīšana, cīnoties ar nespēku. Viena brīvdiena, kuras laikā tiek mierīgi apdarīti mājas darbi vai vienkārši noskatīta kāda seriāla sezona, nekaitēs darba plānam kopumā.

Atļaujies būt nesasniedzams

Šī gada janvārī pat Eiropas Parlamentā uzsāka izstrādāt jaunu aktu, kas noteiktu jaunas darba ņēmēju pamattiesības – tiesības nebūt sasniedzamam. Kad pēc darba laika beigām darba čatā ienāk ziņa, digitālajā pastkastē iekrīt e-pasts vai no kolēģa pienāk zvans, jo ir steidzami nepieciešams kāds dokuments, tas kavē laiku, kas paredzēts atpūtai, un paildzina darba laiku. Ja uz šīm ziņām vai zvaniem nereaģēsi, vai vēl labāk – tās nemaz neredzēsi līdz nākamās dienas rītam, pirmkārt, nekas neatgadīsies, bet, otrkārt, atradīsies laiks, lai atpūstos un atslēgtos no darba stresa.

Atstāj ekrānus ārpus guļamistabas

Vismaz vienu stundu pirms miega noliec visus ekrānus. Ir vilinoši aizmigt, skatoties televizoru vai rokoties sociālajos medijos, tomēr tas kavē iemigšanu. Ir ne vien vēlme pārslēgt nākamo sēriju un turpināt skatīties seriālu, līdz ar to aizejot gulēt vēlu, bet arī pēc ekrāna izslēgšanas miegs var nenākt tik viegli, līdz prāts nomierinās un beidzot var iemigt. Tāpēc jau laikus izslēdzot ekrānus un atstājot telefonu citā istabā, var parūpēties par laicīgu un mierīgu iemigšanu un to, ka nākamajā dienā nepiemeklēs enerģijas trūkums. Šajā laikā var palasīt grāmatu vai kādu žurnālu. Arī modinātājs nav attaisnojums atstāt telefonu guļamistabā, jo tas radīs lieku kārdinājumu tajā ielūkoties. Tā vietā var iegādāties modinātājpulksteni.

Pārliecinies, vai uzturā iekļauj visus vitamīnus

Dažādu vitamīnu trūkums var būt iemesls tam, ka rodas nogurums un nespēks. Vislabāk būtu reizi pusgadā uztaisīt asins analīzes un pārliecināties, ka ar veselību kopumā viss ir labi un, ka nogurumu neizraisa nekas specifisks. Ja ir nogurums un nespēks, jāpārliecinās, ka ar uzturu vai uztura bagātinātājiem tiek pilnībā uzņemti šādi vitamīni un minerālvielas:

 

 

Ieskaties InternetAptieka.lv tiešsaistes aptiekas piedāvājumā! Iepērcieties InternetAptieka.lv un saņemiet pirkumu ar piegādi bez maksas!

 

UZTURA BAGĀTINĀTĀJS. UZTURA BAGĀTINĀTĀJS NEAIZSTĀJ PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU!

Saistīti raksti

Aci pret aci

Lasīt vairāk

Celiakijas slimnieki var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi

Lasīt vairāk

Sausa mute, mēles dedzināšanas sajūta, pastiprināta zobu bojāšanās un izkrišana ... kam vēl vajadzētu pievērst uzmanību cukura diabēta slimniekiem?

Lasīt vairāk