Sausie šampūni

(15)

Kategorija
Mērķauditorija
Ādas tips
Matu tips
Zīmols
Cena

Sausais šampūns: labākais draugs, kad nav laiks izmazgāt matus

Noskan modinātājs no rīta, bērniem ir jāpaspēj sagatavot pusdienas, jo vakar vakarā bija jāsakopj māja, un tad jau tūlīt ir jāskrien uz darbu, bet spogulī neieraugi to, ko vēlētos. Izklausās pēc pazīstamas situācijas? Kā tautā saka “mati ir sievietes skaistākā rota”, un tieši tie visbiežāk rada koptas sievietes iespaidu. Tomēr, balansējot darba un mājas dzīvi, ne vienmēr visām dāmām atliek laiks arī vienkāršākajām rūpēm par sevi. Sausais šampūns ir izcils izgudrojums mūsdienu sievietēm, kam 24 stundu periodā ir jāpaspēj viss iespējamais un neiespējamais.

Kas ir sausais šampūns?

Sausie šampūni ir pulverveida produkti, kas paredzēti matu atsvaidzināšanai starp mazgāšanas reizēm. To sastāvā ir pulverveida vielas, piemēram, ciete, talks vai alkohols, kas absorbē uz galvas ādas un matiem esošās eļlas un sviedrus, kuru dēļ mati var izskatīties netīri un taukaini. Nereti šampūna sastāvā var būt arī smaržvielas, butāns un propāns. Tā kā šampūns paliek matos līdz nākamajai mazgāšanas reizei, ir svarīgi pārliecināties, ka neviena no sastāvdaļām nekairina lietotāja galvas ādu.

Sausie matu šampūni un to priekšrocības

Sausais šampūns ne vien padara matus tīrākus, bet tam ir arī citas priekšrocības:

  • Absorbē uz galvas ādas un matiem esošās eļļas un sviedrus. Galvenā sausā šampūna priekšrocība ir spēja absorbēt eļļu, maskējot taukainas galvas ādas izskatu. Sausais šampūns ir ātrs un ērts veids, kā iegūt tīru matu efektu, tomēr tas nevar pilnvērtīgi aizstāt matu mazgāšanu. Turklāt lielai daļai šampūnu ir pievienotas smaržvielas, kas piešķir matiem patīkamu aromātu starp to mazgāšanas reizēm.
  • Piešķir matiem apjomu. Ja sauso šampūnu pūš uz matu saknēm un, to darot, matus piepaceļ, mati iegūs lielāku apjomu. Daļa izsmidzināmo sauso šampūnu var nodrošināt arī matu lakai līdzīgu noturību, kas arī piešķirs matiem apjomu.
  • Piešķir matiem tekstūru. Visbiežāk sausā matu šampūna sastāvā ir talks vai ciete, kas piešķir matiem tekstūru. Šīs sasāvdaļas var atvieglot matu ieveidošanas procesu, jo īpaši tiem, kam ir plāni mati. Sausais matu šampūns gan nebūs tik efektīvs kā matu laka, tomēr var palīdzēt nostiprināt matu sprādzīti, kas slīd ārā no gludiem matiem.
  • Var lietot pēc keratīna matu taisnošanas un tie nenomazgā matu krāsu.
  • Ir pieejami visiem matu tipiem un krāsām. 

 

Biežāk uzdotie jautājumi

Kā lietot sauso šampūnu?

Sauso šampūnu drīkst lietot tikai uz sausiem matiem. Sakratiet flakoniņu un izsmidziniet šampūnu aptuveni 20 centimetru attālumā no izķemmētiem matiem, sākot ar taukainākajām vietām – lielākajai daļai sieviešu tas ir gar matu līniju, galvas virspusē un pakauša daļā. Sausais šampūns nav jālieto visu matu garumā, bet gan tikai pie saknēm. Lai ļautu šampūnam uzsūkt eļļu, kas radusies uz matiem un galvas ādas, pēc izsmidzināšanas ir jāuzgaida viena līdz divas minūtes un tikai tad jāizķemmē mati.  Iespējami palikušās pūdera daļiņas izpūtiet no matiem ar fēnu.

Cik bieži drīkst lietot sauso šampūnu?

Dermatologi rekomendē sauso šampūnu neizmantot vairāk kā divas dienas pēc kārtas. Lai gan sākotnēji sausais matu šampūns var likt matiem izskatīties tīriem, pēc daudzreizējas lietošanas matos veidojas sausā šampūna slānis, kas rada pretēju efektu, tāpēc tiek rekomendēts, ja ir iespējams, nākamajā dienā pēc sausā šampūna lietošanas to izmazgāt.

Vai sausie šampūni kaitē matiem?

Ja sauso šampūnu nelieto biežāk kā trīs reizes nedēļā, tas nerada nekādu kaitējumu matiem. Jāatcerās gan, ka lietojot to pārāk bieži ilgstošu laika periodu, matu folikulas var tikt bojātas, kas izraisīs pastiprinātu matu lūšanu un sausu galvas ādu.

Vai sauso šampūnu drīkst pārvadāt lidmašīnā?

Jā, sauso šampūnu drīkst pārvadāt, ievērojot lidostas noteikumus. Ņemot sausā šampūna aerosolu rokas bagāžā ir jāatcerās to ievietot caurspīdīgā maisiņā kopā ar šķidrumiem un jāpārliecinās, vai tā iepakojums nav lielāks par 100 ml. Nododamajā bagāžā nav nekādu ierobežojumu pret sausā šampūna pārvadāšanu.