Pirmās palīdzības aptieciņa

(20)

Kategorija
Mērķauditorija
Zīmols
Cena

Vienmēr jābūt pa rokai – pirmās palīdzības aptieciņa

Dzīvē gadās visādi, tāpēc pilnvērtīgi nokomplektētai aptieciņai vienmēr jābūt rokas stiepiena attālumā. Pirmās palīdzības aptieciņas saturs atšķiras atkarībā no tā vai atrodamies mājās, izbraukumā vai nepieciešama aptieciņa darba vietā. Turpinājumā par to, ko ievietot katrā no tām.

Kam jābūt mājas aptieciņā?

Katrās mājās aptieciņas saturs var būt savādāks, tomēr ir kopīgas vadlīnijas, ko ieteicams izmantot visiem:

  • sīkām traumām – noderēs plāksteri, marles saite, pārsēji, ūdeņraža pārskābe un dezinfekcijas līdzeklis, kā arī pantenolu saturošs līdzeklis. Saimniecībās, kurās ir mazi bērni, šajā sadaļā noderētu arī brūces dziedējoša ziede un plāksteri ar ilustrācijām;
  • pret sāpēm – līdzekļi, kas mazina sāpes un temperatūru. Izplatītākie ir paracetamolu vai ibuprofēnu saturošie medikamenti. Pieaugušajiem šādi līdzekļi parasti pieejami tablešu formā, bet bērniem – kā suspensija vai svecītes. Izvēloties pretsāpju līdzekli bērniem obligāti jāpievērš uzmanība medikamenta daudzuma un vecuma (vai svara) attiecībai, kas vienmēr ir norādīta uz iepakojuma vai pievienotajā instrukcijā!
  • hroniskām saslimšanām – medikamenti jāiegādājas pēc vajadzības, lai nepieciešamības gadījumā tie vienmēr būtu pa rokai;
  • pret alerģiju – šādi medikamenti reizēm noder arī tiem, kam nav alerģiju, piemēram, kukaiņu kodumu gadījumā;
  • gremošanas traucējumu gadījumā – noderēs oglīte vai medikamenti pret kuņģa dedzināšanu;
  • trauksmes situācijām – nomierinoši līdzekļi, ko parasti ievieto mājas aptieciņā ir baldriāņi, tinktūras vai tējas. Tādi nomierinoši līdzekļi,  kurus izraksta ārsts, ir jālieto tikai saskaņā ar ārsta norādījumiem vai instrukciju un jāglabā bērniem nepieejamā vietā!
  • temperatūras gadījumā – mehānisks vai elektronisks termometrs.

Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma. Par zāļu lietošanu konsultēties pie ārsta vai farmaceita.

ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI

 

Atkarībā no gadalaika, mājas aptieciņu nepieciešams papildināt ar sezonai aktuāliem medicīnas līdzekļiem, piemēram, vasarā ar saules pretapdegumu krēmu, SPF krēmu, bet ziemā - ar līdzekļiem sasprēgājušai ādai un lūpām. Mājas aptieciņa jānovieto tur, kur pieaugušais tai var ērti piekļūt, bet bērns – nē.

Kam ir jābūt auto aptieciņā?

Auto aptieciņas saturu nosaka MK noteikumi, tāpēc to vislabāk iegādāties aptiekā jau gatavā komplektācijā. Tajā atrodas vienreiz lietojami cimdi, spraužamadatas, šķēres, mākslīgās elpināšanas maska, pārsēji, leikoplasts, plāksteri, marles saite, folijas sega u.c. Katrs no šiem priekšmetiem ir MK noteikumos norādītā daudzumā un izmērā, kas atbilst arī Eiropas Savienības prasībām. 

 

Auto aptieciņa ir arī labs palīgs izbraukumā, ja steidzami nepieciešama kāda no tajā ietvertajām medicīnas precēm. Vēlāk izlietotā prece jāaizvieto ar jaunu un jānovieto atpakaļ. InternetAptieka.lv var izvēlēties gan dažāda veida gatavas auto aptieciņas, gan arī jebkuru no šīm precēm atsevišķi. Papildus, dodoties tālākā izbraukumā automašīnā var ievietot arī:

·      higiēnas preces;

·      līdzekli pret apdegumiem;

·      līdzekļus kukaiņu atvairīšanai un smēri pret kukaiņu kodumiem;

·      tīru ūdeni.

Aptieciņa darba vietā

Tā kā aptieciņa uzņēmumos paredzēta plašam cilvēku lokam un to var izmantot cilvēki bez medicīniskās izglītības, tās saturā, līdzīgi kā auto aptieciņā, lielākoties atrodas pārsienamie materiāli pirmās palīdzības sniegšanai, bet ne medikamenti. Izglītības iestādēs  medicīnisko palīdzību nodrošina medmāsiņa vai medicīnas personāls.

Vai aptieciņu var nokomplektēt InternetAptieka.lv?

Protams! InternetAptieka.lv var iegādāties visu, kas nepieciešams mājas aptieciņai, kā arī nokomplektētas auto aptieciņas mīkstā somiņā vai cietā kastītē. Turpat atrodamas arī atsevišķas preces, ko iegādāties, ja nepieciešams aizvietot izlietotās. Lai atvieglotu izvēles procesu, aptiekā pieejama sadaļa “Pirmās palīdzības aptieciņa”, kurā apkopotas visas medicīnas preces, kas nepieciešamas gan auto, gan mājas aptieciņas papildināšanai.

 

Paaugstinātam servisam preču iegādē klientiem pieejama online konsultācija mājaslapas čatā, ja nepieciešams, farmaceits var palīzēt arī telefoniski (darba laikā). Vērts atcerēties, ka InternetAptieka.lv nodrošina bezmaksas piegādi visā Latvijā jebkuram pasūtījumam neatkarīgi no tā vērtības. Aptieka ir pieejama katru dienu visu diennakti, ja vien ir ierīce ar interneta pieslēgumu.

  

Biežāk uzdotie jautājumi

 

Cik bieži jāpārbauda pirmās palīdzības aptieciņas saturs?

Mediķi iesaka aptieciņas saturu pārskatīt vienu reizi trīs mēnešos – pārliecināties par medikamentu un medicīnas līdzekļu derīguma termiņu un drošā veidā jāatbrīvojas no nederīgajiem medikamentiem. Pārskatot aptieciņu jānovērtē, vai nav nepieciešams iegādāties vai aizvietot kādu no priekšmetiem vai līdzekļiem.

Kāpēc nepieciešama auto aptieciņa?

Pirmās palīdzības aptieciņa ir dzīvības glābšanas aprīkojuma komplekts, ko izmanto ārkārtas gadījumos, pirms cietušā nogādāšanas uz slimnīcu.

Vai auto aptieciņai ir derīguma termiņš?

Ja aptieciņas sastāvā ievietotas preces ar derīguma termiņu, tas tiek norādīts uz somiņas vai kastītes jeb iepakojuma. 

Vai aptieciņai obligāti vienmēr jābūt automašīnā? 

Jā! Saskaņā ar Latvijas CSN katrā automašīnā, kas piedalās satiksmē, jābūt saskaņā ar MK noteikumiem pilnībā nokomplektētai aptieciņai. Tas var tikt pārbaudīts arī veicot automašīnas ikgadējo tehnisko apskati.

Cik maksā auto aptieciņa?

InternetAptieka.lv pieejami dažādi auto aptieciņu komplekti cenu diapazonā no 12 līdz 21,30 EUR.