Attīrīšana un tonizēšana

(155)

Kategorija
Mērķauditorija
Ādas tips
Matu tips
Zīmols
Cena

Losjoni, toniks, micelārais un termālais ūdens – kā un kāpēc tos lietot?

Mūsdienās ir pieejami neskaitāmi ādas kopšanas līdzekļu veidi, tāpēc ir grūti orientēties un izprast nepieciešamību pēc katra no tiem. Cilvēki vienmēr ir centušies rast veidus, kā saglabāt jauneklīga izskata sejas ādu, un kopš kosmētikas tirgus attīstības, arī sejas kopšana ir kļuvusi par populāru tematu sabiedrībā. Losjoni, toniks, micelārais un termālais ūdens ir daži no produktiem, kam ir jāietilpst ikviena sejas kopšanas rutīnā.

Losjons sejai kā palīgs ziemas skarbajos mēnešos

Sejas mazgāšanas losjona galvenā funkcija ir attīrīt seju no netīrumiem, atmirušās ādas un grima, kā arī mitrināt un barot ādu, ļaujot izvairīties no rupjas un sausas ādas, kā arī tās pāragras novecošanas, saglabājot ādas elastību. Losjonu ir ieteicams lietot vakarpusē, lai attīrītu seju no dekoratīvās kosmētikas un citiem netīrumiem, kas sakrājušies dienas laikā. Sejas losjons būs īpaši noderīgs ziemas periodos, kad ādai ir jāsadzīvo ar ekstrēmām temperatūras maiņām un skarbiem, dehidrējošiem laikapstākļiem. Lietojot losjonu, tas vieglām kustībām ir jāiemasē sejas ādā un liekais mazgāšanas līdzeklis jānotīra ar mīkstu švammīti vai vates plāksnīti, atstājot vieglu losjona slānīti uz sejas.

Sejas toniks  – sejas kopšanas Svētais Grāls

Sejas toniku no savas ādas kopšanas rutīnas izlaiž daudzi, jo neizprot tā funkciju, tomēr tas ir ārkārtīgi svarīgs solis, lai saglabātu veselīga izskatas sejas ādu. Toniks sejai ir paredzēts, lai atjaunotu ādas dabisko pH līmeni, kā arī var tikt lietots, lai mitrinātu ādu un noņemtu atmirušās šūnas, kā arī kontrolētu ādas spīdumu un aizkavētu tās novecošanos. Pēc kosmētikas noņēmēja lietošanas, pat, ja seja ir noskalota ar ūdeni, ir izjaukts sejas ādas dabīgais pH līmenis, kas var likt ādai pastiprināti taukoties vai palielināt poru izmēru. Turklāt, ņemot vērā, ka daudzu attīrošo produktu sastāvā ir ziepes, uz sejas izveidojas barjera, kura neļauj sejas maskām un mitrinošajiem krēmiem veikt to funkcijas. Rezultātā, ja pēc sejas attīrīšanas vēlies izmantot kādu krēmu vai sejas masku, bez tonika palīdzības no šiem produktiem nebūs jēgas.

Lai neapjuktu plašajā produktu piedāvājumā der zināt, ka labs sejas toniks neradīs kodīgu sajūtu un nebūs savelkošs. Arī tonika lietošana ir pavisam ērta un pielīdzināma vīriešu skūšanās odekolonu lietošanai. Iepilini piecas piles tonika plaukstās, tās saberzē un apslaki seju, lai tā kļūtu mitra.

 

Kas ir micelārais ūdens?

Micelārais ūdens ir ādas kopšanas līdzeklis, kas ir paredzēts kosmētikas un netīrumu noņemšanai no sejas ādas, nodrošinot tai nomierinošu un mitrinošu efektu. Lielākais bonuss micelārajam ūdenim ir, ka tas ir piemērots visiem ādas tipiem, ieskaitot kairinātu ādu un ādu ar akni. Micelārā ūdens lietošana ir pavisam ērta, jo to viegli un ātri var izmantot kā ikdienā, tā arī ceļojot ārpus mājām. Bagātīgi samitrini vates plāksnīti un vieglām kustībām uzklāj līdzekli sejas un kakla ādai, lai attīrītu to no kosmētikas un citiem netīrumiem.

 

Termālais ūdens sejai

Termālie ūdeņi ir iegūti no termālajiem avotiem un primāri ir paredzēti sejas ādas mitrināšanai un atsvaidzināšanai, tomēr tiem ir virkne citu pielietojumu. Termālais ūdens būs tavs labākais draugs, lidojot lidmašīnā vai atrodoties telpā, kurā ir sauss gaiss. To var lietot grima fiksācijai un sejas masku intensīvākai iedarbībai. Atšķirībā no krāna ūdens, kas dehidrē ādu, termālie ūdeņi veic pretēju funkciju un saglabā ādas svaigumu.

Lielākoties termālos ūdeņus var iegādāties izsmidzināmā formā, un pēc to lietošanas var viegli nosusināt seju. Dienas krēmu pēc termālā ūdens lietošanas ir ieteicams uzklāt tikai tad, kad mitrums būs absorbējies ādā. 

Ņemot vērā, ka mūsdienās daudz biežāk tiek lietota dekoratīvā kosmētika, āda tiek daudz vairāk piesārņota, tāpēc, lai saglabātu tās dabīgo izskatu, tās kopšanai ir jāpievērš pastiprinātas rūpes. Jāņem vērā, ka veselīga izskata ādas kopšanai ir jāizmanto visi šie produkti, ko ērti var iegādāties arī InternetAptieka.lv,  – losjoni, toniks, micelārais un termālais ūdens. 

 

Biežāk uzdotie jautājumi

Vai micelārais ūdens ir jānoskalo?

Jā, micelārais ūdens ir izmantojams ikdienā sejas attīrīšanai kā pedējais produkts pirms krēma uzklāšanas, un tas ir jānoskalo pēc lietošanas. Lai gan pēc tā lietošanas rodas patīkams, atsvaidzinošs efekts, uz sejas paliek micellas, kas ļoti sausina ādu, tāpēc tiek ieteikts to noskalot pēc lietošanas.

Vai micelārais ūdens palīdz pret akni?

Micelārais ūdens ļauj izvairīties no aknes, kas izraisa izsitumus uz sejas, jo tā attīrošās īpašības pasargā ādu no nevēlamām taukvielām un netīrumiem, kas atrodas porās. Ja šīs poras tiek pieblīvētas, rodas sārti izsitumi. 

Kad jāizmanto sejas toniks?

Sejas toniku vajadzētu iekļaut ikdienas sejas kopšanas rutīnā, lietojot to gan no rīta, gan vakarā pēc sejas attīrīšanas un pirms sejas krēmu vai serumu lietošanas.

Vai termālie ūdeņi var palīdzēt pret saules apdegumu?

Jā, termālie ūdeņi ļaus atvēsināt vieglus ādas apdegumus pēc sauļošanās. Jāatcerās gan, ka termālo ūdeni nav ieteicams lietot atklātā saulē, jo tas var piesaistīt saules starus un vēlamo brūno iedegumu pārvērst par nevēlamu apdegumu.