Intīmā veselība
(30)
Piena sēne – problēma, kas var skart visus
Lielākā daļa cilvēku dzīvē saskaras ar piena sēni – tā var būt traucējoša un nepatīkama problēma, no kuras gribas tikt vaļā pēc iespējas ātri. Kas ir piena sēnīte, kāpēc tā aktivizējas un kā tikt no tās vaļā – par to turpmāk rakstā.
Kas ir piena sēne un kad tā uzliesmo?
Candida ir rauga sēne, kas nelielos daudzumos atrodama uz cilvēka ķermeņa, mutē un zarnās – arī veselu cilvēku organismos. Ja ir spēcīga imunitāte, piena sēne neaktīvi mīt cilvēkā un nekādas problēmas nerada, tātad – rauga sēnīte organismā ir sabalansētā daudzumā ar labajām baktērijām.
Dažādās situācijās, piemēram, kad organisms ir novājināts, kad ir pastiprināts stress vai tiek lietotas antibiotikas – candida spēj izjaukt balansu un savairoties tādā daudzumā, kas izpaužas kā nepatīkami simptomi, kuru cēlonis visbiežāk ir candida albicans – piena sēne. Šādi uzplaiksnījumi ir ļoti izplatīti un tiek ārstēti gan ar tautas līdzekļiem, gan pretsēnīšu līdzekļiem.
Kā izpaužas piena sēne?
Pieaugušajiem piena sēne dzimumorgānu rajonā izpaužas kā:
· dedzinoša sajūta makstī;
· dedzinoša sajūta dzimumakta vai urinēšanas laikā;
· apsārtums, kairinājums makstī vai ap to;
· balti izdalījumi;
· izsitumi makstī vai uz dzimumlocekļa.
Reizēm izpausmes var būt kā balti aplikumi uz mēles. Ja runa ir par zīdaiņiem un barojošām mātēm, tad tā būs novērojama zīdaiņa mutē un uz māmiņas krūšu galiem.
Piena sēne zīdainim un barojošai mātei
Zīdaiņiem piena sēnes uzliesmojumi parasti novēroti mutē, kas izpaužas kā:
· baltas čūlas mutes iekšpusē un uz mēles;
· apsārtums mutē;
· garastāvokļa izmaiņas – zīdainis var būt nervozs un trauksmains.
Čūlas zīdaiņa mutē bieži izraisa atteikšanos no ēdiena, jo tās rada sāpes un diskomfortu ēšanas laikā. Čūlas notīrot var sākties asiņošana. Šādos gadījumos noteikti jākonsultējas ar ārstu un jālieto piena sēni ierobežojoši līdzekļi. Savukārt, barojošai māmiņai sēnes uzliesmojums var notikt krūšu galos, kas kļūst sāpīgi, trausli, saplaisājuši un asiņojoši.
Kādi ir piena sēnei labvēlīgi apstākļi cilvēka organismā?
Apstākļi, kas var veicināt piena sēnes aktivizēšanos ir ļoti dažādi. Katram cilvēkam ir savs slieksnis, pie kura var uzliesmot candida albicans. Par izplatītākajiem iekšējiem iemesliem uzskata
· novājinātu imunitāti;
· antibiotiku lietošanu;
· nepareiza uztura lietošanu;
· vitamīnu trūkumu organismā;
· u.c.
Piena sēnei labvēlīgi var būt arī ārēji apstākļi, piemēram, pārāk ciešas un sintētiskas apakšveļas nēsāšana, nepietiekama higiēna u.tml.
Kā ārstēt piena sēni?
Ja ir droša pārliecība, ka jāārstē piena sēne, bezrecepšu medikamenti ir ļoti efektīvi. Jānodala četras dažādās pieejas:
- piena sēnes ārstēšana zīdainim – konsultējoties ar ārstu var tikt izmantots šķīdums, ar kuru mazgā mazuļa mutīti vairākas reizes dienā. Ja nepieciešams arī atsāpinošs efekts, tad aptiekā jāmeklē līdzekļi, ko izmanto bērniem zobu šķilšanās laikā;
- piena sēne sievietēm, kas baro ar krūti, tiek ārstēta kombinējot saules un gaisa peldes, skalošanu ar sodas ūdens šķīdumu kā arī ārsta ieteiktus medikamentus;
- piena sēne sieviešu dzimumorgānu rajonā tiek ārstēta izmantojot dažādas pretsēnīšu ziedes, svecītes. Regulāru saslimšanu gadījumā farmaceits var ieteikt arī profilaktiskus līdzekļus!
- lai izvēlētos labāko piena sēnes ārstēšanas veidu vīriešiem, nepieciešams sazināties ar ārstu vai farmaceitu!
Kāpēc piena sēnes ārstēšanas līdzekļus meklēt tieši InternetAptieka?
Bezrecepšu medikamenti un ārstniecības līdzekļi, ar kuriem samazināt piena sēnes nepatīkamo ietekmi, ērti pieejami un nopērkami interneta aptiekā. Saviem klientiem InternetAptieka.lv vienmēr piedāvā labu cenu, turklāt katram tiek nodrošināts sekojošs priekšrocību klāsts:
· ātra bezmaksas piegāde visā Latvijā jebkura apjoma pasūtījumam;
· plašs bezrecepšu medikamentu un ārstniecības līdzekļu sortiments.
Sazinieties ar mūsu farmaceitiem, ja vēlaties uzdot precizējošus jautājumus par ārstniecības līdzekļiem, kas ārstē piena sēni!
Biežāk uzdotie jautājumi
Vai piena sēne pāriet pati no sevis?
Ja izpausmes ir ļoti nelielas un, ja organisma imunitāte ir labā stāvoklī, tad piena sēnīte var pāriet pati no sevis. Tomēr jāņem vērā, ka piena sēnei līdzīgus simptomus var izraisīt arī citas kaites, tāpēc konsultācija pie ārsta ir vēlama. Grūtniecības gadījumā tā jāārstē obligāti!
Piena sēnīte: tautas līdzekļi, kas var palīdzēt
Piena sēnes ārstēšana ar tautas līdzekļiem var būt efektīva, piemēram, apmazgāšanās ar skābpiena produktiem vai ūdenī atšķaidītu sodas pulveri tiešām var palīdzēt. Tomēr jāņem vērā - kas palīdz vienam, var nepalīdzēt citam. Piena sēnei līdzīgus simptomus var izraisīt arī citas kaites, tāpēc drošāk ir konsultēties ar ārstu vai farmaceitu!
Ko darīt, ja ir piena sēne mutē pieaugušajam?
Piena sēne mutē, rīklē vai barības vadā parasti tiek ārstēta ar pretsēnīšu ārstniecības līdzekļiem. Vieglu vai vidēji smagu mutes vai rīkles infekciju ārstēšana notiek 1 – 14 dienas, piemēram, ar klotrimazolu saturošiem līdzekļiem.
Lielākā daļa cilvēku dzīvē saskaras ar piena sēni – tā var būt traucējoša un nepatīkama problēma, no kuras gribas tikt vaļā pēc iespējas ātri. Kas ir piena sēnīte, kāpēc tā aktivizējas un kā tikt no tās vaļā – par to turpmāk rakstā.
Kas ir piena sēne un kad tā uzliesmo?
Candida ir rauga sēne, kas nelielos daudzumos atrodama uz cilvēka ķermeņa, mutē un zarnās – arī veselu cilvēku organismos. Ja ir spēcīga imunitāte, piena sēne neaktīvi mīt cilvēkā un nekādas problēmas nerada, tātad – rauga sēnīte organismā ir sabalansētā daudzumā ar labajām baktērijām.
Dažādās situācijās, piemēram, kad organisms ir novājināts, kad ir pastiprināts stress vai tiek lietotas antibiotikas – candida spēj izjaukt balansu un savairoties tādā daudzumā ...