Jods

(6)

Kategorija
Mērķauditorija
Formas
Zīmols
Cena
-25%
Walmark Jods, 50 tabletes | internetaptieka.lv

Uztura bagātinātājs

Walmark Jods, 50 tabletes

(3)

7,39€ 5,54€

Pirkt
-40%
Jods 225, 120 tabletes | internetaptieka.lv

Uztura bagātinātājs

Jods 225, 120 tabletes

(0)

11,71€ 7,03€

Pirkt
Kelpamax, 120 tabletes | internetaptieka.lv

Uztura bagātinātājs

Kelpamax, 120 tabletes

(1)

10,02€

Pirkt

Jods – svarīgi lietot pareizi!

Pirmkārt – ir zināms, ka ikdienā jālieto jodu saturoša pārtika. Otrkārt – gan lielu, gan mazu saimniecību aptieciņā jods atrodams kā pirmās nepieciešamības prece sadzīvisku traumu gadījumā. Treškārt – ir dzirdēts, ka jods efektīvi pasargā cilvēka organismu no radiācijas kaitīgās ietekmes. Kas ir jods, vai nepieciešams to lietot ikdienā un kā tas nonāk organismā – par to turpinājumā.

 

Kas ir jods un kam tas nepieciešams?

 

Jods ir mikroelements – līdzeklis, kas veicina normālas kognitīvās funkcijas un normālu nervu sistēmas darbību, tāpat tas palīdz nodrošināt normālu enerģijas ieguves vielmaiņu un uzturēt ādas veselību. Joda klātbūtne organismā ir ļoti nozīmīga, ne velti tas tiek pievienots sāls produktiem!

 

Kopumā nosaka piecas jomas, kurās pietiekošs joda daudzums organismā ir ļoti svarīgs:

 

·      vairogdziedzera hormonu veidošanai;

·      bērnu attīstībai un augšanai;

·      nervu sistēmas darbībai;

·      smadzeņu darbībai;

·      ādas veselībai.

 

Jods vairogdziedzerim

 

Šis mikroelements piedalās svarīgu hormonu sintēzē, kas ir vairogdziedzera hormonu pamatā. Jods veicina vairogdziedzera hormonu normālu izstrādāšanos un normālu vairogdziedzera darbību.  Joda deficīts var izraisīt vairogdziedzera palielināšanos, kas, savukārt, izraisa pavājinātu vairogdziedzera darbību.

 

Vairogdziedzerim un jodu saturošajiem hormoniem ir būtiska loma arī pirmajos grūtniecības mēnešos, kad attīstās bērniņa smadzenes un nervu sistēma. 

 

Kā uzņemt jodu ikdienā?

 

Dabiskā veidā jods cilvēka organismā neveidojas. Normālos apstākļos joda uzņemšana notiek caur ikdienas ēdienkarti, ja mūsu ēdienkartē tiek iekļauti daudzi jodu saturoši produkti: jodētais sāls, piens un piena produkti, olu dzeltenumi un jūras veltes – gan zivis, gan jūras augi. Ja jods uzturā tiek uzņemts pietiekoši, tad parasti papildus uztura bagātinātāju veidā to lietot nav nepieciešams. 

 

Pieaugušajam normāla dienas deva ir 150 - 200mcg joda. Lai to nodrošinātu, būtu dienas laikā ēdienkartē jāietver, piemēram, 250g jūras kāpostu, 75g laša, 380g siļķes vai 100g valriekstu, nelielā daudzumā jodu satur arī olas un piens. Ja pieņem, ka cilvēks dienā patērē 5 – 10g jodēta sāls, var uzskatīt, ka arī tas ir pilnīgi pietiekoši. Bērniem nepieciešamā joda deva ir mazāka:

·      līdz 5 gadu vecumam apmēram 90mcg joda;

·      līdz 12 gadu vecumam apmēram 120 mcg joda.

 

Vai kālija jodīda tabletes drīkst lietot profilakses nolūkos?

Tiek uzskatīts, ka joda tabletes pret radiāciju vai radiācijas kaitīgo ietekmi darbojas ļoti efektīvi. Tā patiešām ir, taču svarīgi apzināties, ka joda tabletes nedrīkst lietot profilaksei! Tās ir efektīvas tikai un vienīgi PĒC saskares ar radioaktīvo jodu, kavējot tā uzsūkšanos vairogdziedzerī. Joda tabletes drīkst lietot tikai saskaņā ar ārstu, aprūpes dienestu vai avārijas dienestu norādījumiem! Pārmērīga joda lietošana var būt kaitīga veselībai!

 

Kādos gadījumos jodu izmanto sadzīves ārstniecībā?

 

Mājas aptieciņā un aptiekā jods sastopams divos veidos:

·    kālija jodīda tabletes – šādas tabletes jālieto tikai kodolavāriju gadījumā, profilaktiski tās lietot ir aizliegts;

·   joda šķīdums, saukts arī – joda pilieni jeb joda tinktūra. Šādu šķīdumu izmanto kā dezinfekcijas līdzekli brūču malu apstrādei, taču tā izmantošana var radīt kairinošu un dedzinošu sajūtu.

 

Kāpēc jodu iegādāties InternetAptieka.lv?

 

Ir daudz iemeslu, kāpēc InternetAptieka.lv ir labākā vieta ne tikai joda, bet arī jebkuru citu medicīnas, ārstniecības un kosmētikas līdzekļu iegādei:

·      InternetAptieka.lv ir pieejama katram, kam ir internets;

·      šī aptieka nodrošina bezmaksas piegādi visā Latvijā jebkuram pirkumam neatkarīgi no pasūtījuma vērtības!

·      aptiekā var pasūtīt gan recepšu, gan bezrecepšu medikamentus;

·      InternetAptieka.lv nodrošina ļoti labas cenas!

·      pircējiem regulāri tiek piedāvātas atlaides un izdevīgi komplekti;

 

InternetAptieka.lv ir ērti lietojama jebkuram, bet reģistrējoties un kļūstot par pastāvīgo klientu iepirkšanās process būs vēl ātrāks un vienkāršāks!

 

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!

 

Biežāk uzdotie jautājumi

 

Kā izpaužas joda trūkums organismā?

Joda trūkums organismā izpaužas kā nogurums, miegainība, sausa āda, svara palielināšanās, var būt arī citas pazīmes. 

Vai jods pret nagu sēnīti ir efektīvs?

Vēl pavisam nesenā pagātnē jods tika plaši izmantots nagu sēnīšu ārstēšanā. Mūsdienās tiek uzskatīts, ka jodu saturoši preparāti var aizkavēt nagu sēnītes progresu, taču nagu sēnīšu ārstēšanā to neizmanto.

Kāds pārtikas produkts satur visvairāk joda?

Pārtikas produkts, kas satur visvairāk joda, ir jūras aļģes, tāpēc ēdienkartē tās vēlams iekļaut ne biežāk kā vienu reizi nedēļā. Jūras aļģes izmanto suši, miso zupas, jūras kāpostu salātu pagatavošanā.

Joda tabletes - kur pirkt?

Lai atrastu labāko piedāvājumu, jāizvērtē aptieku piedāvājums. To var ērti izdarīt internetā. Plašāko piedāvājumu, labāko cenu un bezmaksas piegādi visā Latvijā neatkarīgi no pasūtījuma summas nodrošina InternetAptieka.lv.