KOSMĒTIKA

(2425)

Kategorija
Mērķauditorija
Ādas tips
Matu tips
Zīmols
Cena

Ārstnieciskā, kopjošā un dabīgā kosmētika

Kosmētikai ārstniecībā un labas veselības uzturēšanā ir sava būtiska loma. Kosmētikas produkti palīdz kopt ķermeni, ādu, matus un nagus, tādējādi profilaktiski palīdz novērst dažādu nepatīkamu stāvokļu rašanos. Vesela, veselīga un labi kopta āda ir ķermeņa galvenā barjera pret apkārtējās vides nelabvēlīgo iedarbību. Jo veselīgāka āda, jo labāk pasargāts cilvēks.

Kādiem kosmētikas produktiem būtu jābūt ikvienā mājas aptieciņā?

Lai parūpētos par ādu ikdienā, pietiek ar mazumiņu – maigiem attīrošiem līdzekļiem, kas piemēroti konkrētajai ķermeņa zonai, un barojošiem vai mitrinošiem krēmiem vai losjoniem. Vesela cilvēka veselai ādai ar to pietiks, lai saglabātu mitruma līmeni un elastību. Taču ne vienmēr veselības stāvoklis ir nevainojams, tāpēc ir jāpārdomā vēl vairāki faktori:

Gadalaiks:

Ziemā ādai ir tendence kļūt daudz sausākai, tāpēc prioritāri būtu jāizvēlas barojoši līdzekļi, treknāki krēmi, kā arī jāizvairās no visa, kas varētu ādu papildus sausināt.

Vasarā āda ir pakļauta saules iedarbībai, tādēļ īpaši svarīgi izvēlēties krēmus ar attiecīgo SPF filtru. Svarīgāka mitrināšana, nekā barošana.

Pavasarī ķermenim pēc ziemas ir samazinājušas vitamīnu rezerves, arī āda var izskatīties vairāk nogurusi, tādēļ pavasarī prioritāte būtu liekama uz veselīgu uzturu un, ja nepieciešams, vitamīniem papildu uzturam.

Rudenī āda ir uzņēmusi gan D vitamīnu no saules, gan arī vairāk vitamīnu no svaigas pārtikas, papildu rūpes nepieciešamas vien tad, kad sākas aukstāks laiks.

 

Ko nozīmē dažādas aktīvās vielas produkta sastāvā

Izvēloties produktu, jāpievērš uzmanība aktīvajām vielām sastāvā, lai iegūtu vēlamo efektu. Tālāk ir norādītas dažas no biežāk sastopamajām aktīvajām vielām.

Omega-3, omega-6 – taukskābes, palīdz uzturēt ādas mitruma līmeni un aizkavē mitruma iztvaikošanu no virsējā ādas slāņa. Svarīgi sausai ādai.

Urīnviela (urea) – parasti sintētiskas izcelsmes viela, kas ķermenī veicina krēma sastāvdaļu iesūkšanos. Sausas ādas kopšanai, kā arī visiem ādas tipiem ziemā. Palīdz sadziedēt ādas tulznas.

Kolagēns – olbaltumviela, kas ir ādas sastāvā. Atbild par ādas tvirtumu, elastību, pasargā no UV stariem, brīvajiem radikāļiem un gaisa piesārņojuma, kā arī palīdz aizsargāt ādu, ja telpās ir sauss gaiss vai, piemēram, saslimšanu gadījumā.

A vitamīns – uzlabo ādas mitruma līmeni, iedarbojas pret tūsku un iekaisumiem, satur antioksidantus, kas iedarbojas pret brīvajiem radikāļiem.

E vitamīns – labvēlīgi ietekmē ādas elastību un kolagēna daudzumu ādā.

Glicerīns – mīkstina un mitrina.

Hialuronskābe – uztur ādas mitruma līmeni un novērš šūnu deģenerāciju, darbojas kā pretnovecošanas līdzeklis.

Q10 – veicina kolagēna veidošanos ādā, novērš UV bojājumus, palielina ādas elastību un tvirtumu, palēnina novecošanu.

Kā atšķiras parastā kosmētika un dabīgā kosmētika?

Parasti dabīgā kosmētika tiek radīta no dabā iegūtām vielām, neizmantojot laboratorijās sintezētas vielas, kā arī pamatā atsakoties no konservantiem, emulgatoriem vai krāsvielām un smaržvielām, ja vien tās nav iegūtas no dabas. Atkarībā no sertifikāta veida pastāv nosacījumi, cik procentiem no sastāva jābūt no bioloģiski sertificētām izejvielām. Ja ir pieļaujams kāds procents sintētisku vielu, tās parasti ir stingri regulētas.

Populārākie eko sertifikāti: ECOCERT, NATRUE, ICEA, BDIH, ECO GARANTIE, ECO CONTROL, COSMEBIO, National Organic Program, SOIL ASSOCIATION un daudzi citi. Ja vēlaties sertificētu kosmētiku, ir svarīgi noskaidrot, ko kurš sertifikāts paredz un kādas ir prasības šī sertifikāta saņemšanai.

Patiesībā sertificētai kosmētikai nav obligāti jābūt dabiskai, bio vai ar eko marķējumu. Visi produkti ir pārbaudīti un apstiprināti lietošanai kosmētikā, kā arī – tie satur vielas, kas ir drošas lietošanai un drošā apjomā.

Dabiskajai kosmētikai var būt arī daži nelieli trūkumi salīdzinājumā ar ierasto:

·         Īsāki derīguma termiņi

·         Sastāvs var noslāņoties

·         Mēdz būt specifisks aromāts

·         Iedarbības efektivitāte var variēt

Ārstnieciskā un kopjošā kosmētika (gan dabīgā kosmētika, gan eko kosmētika, gan ierastā) ir lielisks veids, kā profilaktiski parūpēties par savas ādas veselību un līdz ar to arī par visa ķermeņa labsajūtu.

Kosmētika ir pieejama visām ķermeņa zonām:

·         Intīmo ķermeņa daļu kopšanas kosmētika

·         Roku un nagu kopšanas un aizsardzības kosmētika

·         Sejas un kakla kopšanas kosmētika

·         Visa ķermeņa kopšanas kosmētika

·         Matu un galvas ādas kopšanas kosmētika

·         Acu un lūpu kopšanas un aizsardzības kosmētika

·         Kosmētika aizsardzībai no saules

·         Kosmētika psoriāzes, ekzēmu un dermatīta simptomu novēršanai