Ķermeņa krēmi un losjoni

(186)

Kategorija
Mērķauditorija
Ādas tips
Matu tips
Zīmols
Cena

Maigas ādas noslēpums: ķermeņa krēms

Ādas regulāra mitrināšana ir ne tikai veids, kā saglabāt jauneklīgu ādu, saglabājot tās elastību, un paildzināt grumbu veidošanos, bet arī parūpēties, lai āda vienmēr ir maiga un gluda. Šī iemesla dēļ ķermeņa krēms ir nepieciešamība katrā rokassomiņā, lai tas būtu pieejams jebkurā dzīves situācijā.

 

Kāpēc jālieto ķermeņa krēms?

Ķermeņa krēms palīdz saglabāt ādas dabisko aizsargslāni un rada barjeru, kas ļauj izvairīties no pārmērīgas mitruma izdalīšanās, tādējādi nodrošinot ādas veselīgo izskatu. Regulāra ķermeņa krēma lietošana var palīdzēt izvairīties no izsitumu veidošanās, kā arī aknes un no sausas vai pastiprināti taukainas ādas, saglabājot tās dabisko stāvokli. Jāatcerās, ka krēms jāuzklāj uz attīrītas ādas!

Ķermeņa daļas kā elkoņi, rokas, ceļi un kakls ir pakļauti lielākai dehidrācijai kā citas, tāpēc tieši šīs daļas visbiežāk ir ar sausu vai dažreiz pat raupju ādu. Lai mitrinātu ādu un padarītu to maigāku tieši šajās vietās ir regulāri jāuzklāj ķermeņa mitrinātājs. To var lietot gan vairākas reizes dienas laikā, gan pēc dušas vai vannas. 

Lai sasniegtu vēlamo efektu, ķermeņa krēmi jāuzklāj:

  • uzreiz pēc dušas vai vannas apmeklējuma, jo mazgāšanās laikā no ķermeņa tiek noskalotas dabīgās eļļas;
  • pēc skūšanās, jo atbrīvojoties no matiņiem, ķermenis tiek atbrīvots arī no ādas virsējā slāņa šūnām. Ir vērtīgi uzklāt ķermeņa krēmu pēc skūšanās, lai nodorošinātu ādas mitrināšanu un nerastos nevēlami apsārtumi, izsitumi vai sausi ādas pleķi;
  • lidošanas laikā un pēc tās āda ir pakļauta zemam mitrumam un ierobežotai gaisa cirkulācijai, kas rezultējas ar pastiprinātu dehidrāciju;
  • pirms miega, jo guļot no mūsu ādas izdalās mitrums. Šī iemesla dēļ ir ieteicams uzklāt ķermeņa krēmu pirms gulētiešanas, lai pasargātu ādu no nevēlamas dehidrācijas. Turklāt, kuram gan nepatīk pamosties ar maigu un gludu ādu?
  • pirms došanās skriet vai atrašanās ārā. Būšana saules staru, vēja un piesārņojuma ietekmē pakļauj ādu dehidrācijas riskam. Turklāt arī ziemas periodā nevajadzētu skopoties ar ķermeņa krēma daudzumu, jo šajā periodā āda var būt pakļauta plaisāšanai, un tā var lobīties.

 

Ieteikumi ķermeņa ādas kopšanai un palutināšanai

Vasara ir laiks, kad gandrīz katras brīvdienas tiek pavadītas kādā festivālā vai mājas ballītē. Lai vienmēr izskatītos žilbinoši vasaras kleitiņās, ķermeņa krēms ar mirdzumu ir lielisks papildinājums jebkuram tērpam. Šiem krēmiem ir pievienoti spīdumi vai vielas, kas izraisa mirdzuma efektu un paspilgtinās saulē gūto iedegumu. Āda iegūs jauneklīgu un veselīgu izskatu, kā arī tiks mitrināta un pabarota ar nepieciešamajām vielām.

Mūsdienās ķermeņa krēmi ir ieguvuši vēl vienu funkciju, nodrošinot patīkamu aromātu un pat dažreiz aizstājot smaržas, ņemot vērā, ka tās parasti tiek uzpūstas arī uz drēbēm un nereti nespēj noklāt visu ķermeni. Meklējot īsto ķermeņa krēmu, vari izvēlēties arī aromātu, kas atbildīs vēlmēm un personībai un vienmēr atstās patīkamu smaržu.

Jāatcerās, ka ķermeņa krēmu nevajadzētu smērēt uz brūcēm, lai neļautu attīstīties baktērijām, kā arī izsitumiem. Tādiem gadījumiem ir jāizmanto speciālas smēres brūču sadzīšanai.

Ja ķermeņa krēms sausai ādai tomēr nesniedz vēlamos rezultātus, var apskatīties, vai krēma sastāvā nav alkohols, sulfāti vai izopropils. Laba mitrinoša krēma sastāvā būs tādas sastāvdaļas kā glicerīns, hialuronskābe vai keramīdi.

Biežāk uzdotie jautājumi

Vai krēms ķermenim var palīdzēt izvairīties no strijām, kas radušās grūtniecības laikā?

Nē, pavisam izvairīties no strijām nevar, tomēr regulāra ādas mitrināšana var palīdzēt samazināt striju lielumu un krāsas intensitāti. Ņemot vērā, ka āda šajā posmā salīdzinoši neilgā laikā tiek tik ļoti izstaipīta, regulāra ādas mitrināšana var palīdzēt atbalstīt nomocīto ādu un barot tās dabisko aizsargslāni.

Kāda ir atšķirība starp ķermeņa krēmu un ķermeņa losjonu?

Gan losjona, gan krēma funkcija ir mitrināt ādu un atjaunot tās dabisko aizsargslāni, tomēr ķermeņa losjonam ir daudz vieglāka konsistence (tas satur vairāk ūdens un mazāk eļļas), kamēr ķermeņa krēms ir biezākas konsistences. Ķermeņa krēmu ir ieteicams lietot vietās, kur ir biezāka āda, piemēram, uz pēdām un plaukstām, bet losjonu ieteicams lietot tur, kur ir maigāka āda, piemēram, dekoltē zonā.

Vai mitrinošs ķermeņa krēms var tikt lietots uz lūpām?

Jā, ķermeņa krēmi, kas nav paredzēti medicīniskām vajadzībām, nelielos daudzumos var tikt izmantoti, lai mitrinātu lūpas, aizstājot lūpu balzāmu. Pirms ķermeņa krēma lietošanas uz lūpām iesakām izlasīt krēma sastāvu un pārliecināties, vai konkrētais krēms var tikt izmantots šādām vajadzībām.

Kāpēc pēc ķermeņa krēma uzklāšanas novērojama svīšana?

Ja pēc ķermeņa krēma lietošanas ir novērojama pastiprināta svīšana, tad tas nozīmē, ka āda ir taukaina. Tauku dziedzeri ir aktīvāki, tāpēc tie pēc krēma lietošanas aizsērē un izdala vairāk liekā šķidruma. Šādos gadījumos vēlams izmantot vieglākas konsistences mitrinošos krēmus vai losjonus.