Folskābe

(13)

Kategorija
Mērķauditorija
Formas
Zīmols
Cena
Folskābe 1mg, 50 tabletes | internetaptieka.lv

Uztura bagātinātājs

Folskābe 1mg, 50 tabletes

(2)

1,39€

Pirkt
Folica 400 mkg, 30 tabletes | internetaptieka.lv

Uztura bagātinātājs

Folica 400 mkg, 30 tabletes

(0)

2,89€

Pirkt
Seidivid, 30 paciņas | internetaptieka.lv

Uztura bagātinātājs

Seidivid, 30 paciņas

(0)

24,94€

Pirkt
Seidivid Ferty4, 30 kapsulas | internetaptieka.lv

Uztura bagātinātājs

Seidivid Ferty4, 30 kapsulas

(0)

25,09€

Pirkt

Folskābe jeb folijskābe – vērtīgs palīgs ne tikai grutniecības laikā

Mūsdienu dzīves ritms bieži saistīts ar steigu, neregulāru uzturu un nepietiekošu miegu. Daudzu vitamīnu un minerālvielu pietiekams daudzums organismā ir ļoti svarīgs, taču īpaša uzmanība ir jāpievērš folskābes daudzumam, jo tā ietekmē gan kopējo pašsajūtu, gan imūnsistēmas un arī sirds un asinsvadu normālu darbību. Kas ir folskābe, ko tā ietekmē organismā un kā panākt, lai tās netrūktu – par to turpinājumā.

Kas ir folijskābe?

B9 vitamīns jeb folskābe ir organismam vitāli nepieciešama viela, kas nepieciešama normālai imūnsistēmas, sirds un asinsvadu darbībai. Īpaši šī vitamīna nozīmi uzsver bērniņa gaidīšanas laikā, kad organismā notiek jaunu šūnu veidošanās.

Vai folāti un folskābe ir viens un tas pats?

Folāts ir vitamīna B9 forma, tas dabiski sastopams dažādos pārtikas produktos – zaļumos, ogās, pilngraudu rupjmaizē, gaļā, olās un citos. Folijskābe ir arī viens no B9 vitamīna veidiem, taču tas dabiski nav sastopams pārtikas produktos, tāpēc tiek pievienots produktiem ražošanas procesā vai pieejams kā uztura bagātinātājs atsevišķos līdzekļos vai vitamīnu kompleksos. Abi šo vitamīnu veidi uzturvērtības ziņā ir vērtīgi.

folijskābe ietekmē mūsu organismu?

Lai arī tautā ir pieņemts uzskatīt, ka folskābes kontrole un lietošana nepieciešama bērniņa gaidību laikā, patiesībā tā vajadzīga pilnīgi visiem un vienmēr! Folijskābe veselībai nozīmē ļoti daudz, tāpēc ir vērts pievērst uzmanību tās pietiekamībai organismā visos dzīves posmos. Ko folskābe dara organismā?  

 

 • veicina mātes audu veidošanos grūtniecības laikā,
 • veicina normālu aminoskābes sintēzi,
 • veicina normālu asinsradi,
 • palīdz nodrošināt normālu homocisteīna vielmaiņu,
 • veicina normālas psiholoģiskās funkcijas,
 • veicina normālu imūnsistēmas darbību,
 • palīdz mazināt nogurumu un nespēku,
 • palīdz nodrošināt šūnu dalīšanās procesu.

 

Kā izpaužas folijskābes deficīts?

Par B9 vitamīna trūkumu organismā var liecināt daudz dažādu redzamu pazīmju, piemēram: vājums un nogurums, nespēks, grūtības koncentrēties, nomāktība un apjukums. Jāņem vērā, ka šādas pazīmes var attiecināt arī uz citiem iemesliem, tāpēc sūdzību gadījumā vēlams konsultēties ar ārstu vai farmaceitu. Tikai speciālists var noteikti, vai organismā ir šīs vielas iztrūkums un cik ilgi jālieto folskābe, lai atgrieztu to normālā līmenī.

 

Vai folātu līmeni var paaugstināt lietojot noteiktu uzturu?

Ja konstatēts folskābes trūkums, normāls līmenis jāmēģina atjaunot saskaņā ar ārsta norādījumiem. Visbiežāk tas būs gan lietojot noteiktus uztura bagātinātājus, gan arī izvēloties tādu diētu, kurā folijskābe produktos ir pietiekošā daudzumā. 

 

Produkti, kurus ieteicams lietot uzturā:

 

 • zaļie lapu salāti,
 • pētersīļi,
 • spināti,
 • kāposti
 • svaigi zaļie zirnīši
 • svaigas ogas, 
 • pilngraudu produkti,  rupjmaize,
 • gaļa,
 • olas,
 • aknas un citi produkti.

 

Folskābe un tās preparāti InternetAptieka.lv

Folskābe jeb folijskābe un tās preparāti InternetAptieka.lv jāmeklē sadaļās “vitamīni un minerālvielas”. Aptiekā pieejami vairāk kā desmit dažādi, folskābi saturoši līdzekļi, kas piemēroti dažādām lietošanas vajadzībām. InternetAptieka.lv piedāvā labākās cenas, mūsdienīgu iepirkšanās pieredzi un ātru bezmaksas piegādi visā Latvijā, turklāt, iespējams pasūtīt ne tikai bezrecepšu medikamentus un kosmētikas līdzekļus, bet arī tādus, ko izrakstījis ārsts. Recepšu medikamentu pasūtīšanas gadījumā jāsazinās ar mūsu farmaceitiem, kuri laipni izstāstīt visu nepieciešamo. 

 

To, kāda, cik daudz un cik ilgi jādzer folijskābe – jautājiet savam ārstam vai farmaceitam. 

 

Biežāk uzdotie jautājumi

Kāda ir labākā folijskābe, cena un lietošanas veids?

Nav universālas formulas, kā noteikt kura ir labākā folskābe, jo katrai situācijai ir savs risinājums. Folijskābe pieejama dažādos formātos – aptiekās atrodamas folijskābes tabletes un kapsulas, tās pieejamas arī pulvera veidā un kā vitamīnu kompleksu sastāvdaļa. Formāta un sastāva efektivitāti nosaka ārsts saskaņā ar individuālām prasībām. Attiecībā uz šī preparāta cenu, InternetAptieka.lv pieejams plašs folskābes preparātu piedāvājums par labākajām cenām, turklāt tiek nodrošināta bezmaksas piegāde visā Latvijā.

Vai obligāti jālieto folijskābe pirms grūtniecības?

Lai noskaidrotu, vai folskābe pirms grūtniecības jāietver topošajai māmiņai nepieciešamo vielu sarakstā, jākonsultējas ar ārstu. Folskābi uzskata par būtisku vielu grūtniecības laikā, jo tā veicina audu veidošanos, piedalās augļa nervu sistēmas tapšanas laikā, šūnu dalīšanās procesā u.c. Saskaņā ar SPKC sniegto informāciju pietiekošā daudzuma folskābe grūtniecības laikā un pirms grūtniecības samazina nervu caurulītes defektu (NCD) iespējamību, samazina anēmijas iespējamību un citu augļa malformāciju iespējamību. Pētījumos pierādīts, ka, lietojot folskābes uztura bagātinātājus pirms bērna ieņemšanas, var novērst līdz 46% NCD1

Kā noteikt, ka ir folskābes deficīts?

Par folskābes deficītu liecina dažādas redzamas pazīmes – nogurums, vājums, nespēks, atmiņas traucējumi un citas pazīmes. Šādi simptomi var liecināt par dažādiem veselības traucējumiem, tāpēc sūdzību gadījumā vēlams konsultēties ar ārstu.

Vai ir iespējama folskābes pārdozēšana?

Uzņemt par daudz folātu ir gandrīz neiespējami, bet folskābes pārdozēšana gan ir iespējama, tās  pazīmes ir kuņģa darbības traucējumi, miega traucējumi vai reakcija uz ādas. Latvijā un Eiropas Savienībā par ieteicamo ieteicamu devu bērniem uzskata 150 – 200 mikrogramus folskābes dienā, bet pieaugušajiem – 400 mikrogramus dienā. Grūtniecības laikā, saskaņā ar ārsta norādījumiem, var būt nepieciešama lielāka deva.

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!