Eļļa ķermenim

(79)

Kategorija
Mērķauditorija
Ādas tips
Matu tips
Zīmols
Cena

Ķermeņa eļļa ādas kopšanai un lutināšanai

Laikapstākļu maiņa, vairāki kosmētikas produkti un pat karstas dušas var būt iemesls sausai ādai. Dabīgās eļļas ķermenim ļauj pasargāt jau esošo un dabīgo ādas aizsargslāni, kas palīdz izvairīties no dehidrācijas. Atšķirībā no ķermeņa losjoniem, kas tikai uz mirkli piešķir mitrinošu sajūtu, ķermeņa eļļa baro ādu ar tai nepieciešamajām barības vielām ilgāku laika periodu. Kādu izvēlēties savai ķermeņa ādai? Ieskatieties InternetAptieka.lv klāstā un uzziniet, kuras ķermeņa eļļas ir populārākās!

 

Ar ko ķermeņa eļļa atšķiras no krēma un losjona?

Lai arī krēmu, losjonu un eļļu galvenā funkcija ir mitrināt un pabarot ķermeņa ādu, šiem produktiem ir arī būtiskas atšķirības:

  • Ķermeņa eļļas sastāvā ir tikai eļļas, bez ūdens komponenta;
  • Ķermeņa eļļām nav nepieciešami emulgatori vai konservanti, bet tām vajadzētu saturēt antioksidantus, piemēram, E vitamīnu vai rozmarīna ekstraktu, lai novērstu sliktas smaržas veidošanos un palielinātu uzglabāšanas laiku;
  • Daudzas dabīgās ķermeņa eļļas ir aromatizētas ar tīrām ēteriskajām eļļām, nevis sintētiskām smaržvielām.

Jāņem vērā, ka ķermeņa krēms vai losjons iesūcas dziļāk ādā, jo tā molekulas ir mazākas par eļļas molekulām, tāpēc, ja ir vēlme pēc dziļākas mitrināšanas - vispirms uz ādas jāuzklāj krēms vai losjons un tad eļļa, kura nodrošina papildus ārējo aizsargbarjeru.

 

Eļļa ķermenim - kādu izvēlēties?

Ķermeņa eļļas ir daudz un dažādas, tāpēc katrai vajadzībai var atrast savu pielietojumu pēc tā sastāva, konsistences, smaržas un ne mazāk svarīgs ir arī produkta zīmols, kurš izvēlas pievienot papildus elementus savam produktam. Papildus dabīgo, kosmētisko un ēterisko eļļu klāstam, pieejamas arī:

  • Ķermeņa eļļas ar mirdzumu - ja ir nepieciešamība ādu padarīt vēl starojošāku, tad tā ļauj ne tikai izbaudīt jau iepriekš nosauktos labumus, bet arī piešķir ādai veselīgu spīdumu, ļaujot izcelt vasaras saulē gūto iedegumu. Eļļas ar spīdumiņiem jau kādu laiku ir populāras, jo sniedz patīkamu ādas izskatu dodoties uz pasākumiem, fotosesijās un citos brīžos;
  • Ķermeņa masāžas eļļas - kokosriekstu, jojobas, mandeļu vai sezama eļļas izmantošana ir lielisks iemesls nesteidzīgai relaksācijai un muskuļu atslābināšanai. Izmantojot ķermeņa eļļas masāžai, iespējams pasargāt muskuļus un to nervu sistēmu no traumām, mazināt locītavu sāpes, striju veidošanos. Vēl lielākai relaksācijai vai uzmundrinājumam, var pievienot kādu no ēteriskajām eļļām;
  • Attīrošās dušas eļļas - arī mazgājoties var izmantot eļļu! Tā ir daudz mitrinošāka par dušas želeju un sniedz ādai aizsargājošu slāni, novēršot ādas izžūšanu. Tāpat to var izmantot vannojoties, pievienojot pāris vāciņus produkta vannas ūdenim.

Atliek ieskatīties InternetAptieka.lv ķermeņa eļļu sadaļā un izvēlēties savam mērķim piemērotāko!

 

Biežāk uzdotie jautājumi

Kāpēc ir jālieto ķermeņa eļļa?

Ķermeņa eļļas pasargā ādu no dehidrācijas, saudzējot ādas dabīgo aizsargslāni, kas ir nepieciešams, lai izvairītos, piemēram, no saules, sausuma un citiem radītajiem ādas bojājumiem, neļaujot ādai pāragri novecot.

 

Kāda ir atšķirība starp ķermeņa eļļu un krēmiem, losjoniem?

Ķermeņa eļļa baro un uzlabo ādas elastību ilgtermiņā. Ķermeņa eļļas atšķirībā no krēmiem un losjoniem nesatur konservantus vai stabilizatorus, kas rada mākslīgu slāni uz ādas. 

 

Kurā brīdī ķermeņa eļļa iesūcās ādā vislabāk?

Eļļu uzklāt uz ādas ieteicams, kad tā ir nedaudz mitra. Īpaši efektīva tā būs, ja tiks uzklāta uzreiz pēc mazgāšanās dušā vai vannā. Dažas eļļas var tikt uzklātas arī atrodoties dušā. 

 

Cik bieži drīkst uzklāt ķermeņa eļļu?

Uzklājot uz tīras, piemēram, noskrubētas ādas, ķermeņa eļļu var izmantot katru dienu. Īpaši sausās zonās eļļu var lietot vairākas reizes dienā. Lai saprastu izmantošanas biežumu, sāciet ar nelielu daudzumu un palieliniet uzklāšanas reizes, lai saprastu, kāds ir optimālais ķermeņa eļļas izmantošanas biežums.