Šampūni

(248)

Kategorija
Mērķauditorija
Ādas tips
Matu tips
Zīmols
Cena

Šampūni veselīgiem un tīriem matiem

Šampūns ir pamata matu kopšanas līdzeklis, kas pārstāv lielāko matu kopšanas kosmētikas daļu. Tas ir speciāli veidots galvas ādas un matu mazgāšanai, noņemot lieko sebumu, blaugznas, putekļus un matu kopšanas līdzekļu atlikumus. Labi matu šampūni nodrošina spīdumu, citi mitrina vai palīdz atbrīvoties no blaugznām. Iepazīstieties ar InternetAptieka.lv matu kopšanas produktu piedāvājumu, kur atrodami kvalitatīvi šampūni dažādiem matu tipiem un vajadzībām.

Kāpēc jāmazgā mati?

Matu mazgāšana līdzinās sejas un ķermeņa mazgāšanai. Ūdens var noņemt lielāko daļu redzamo netīrumu, taču tas nevar novērst taukošanos. Šampūni palīdz ar ūdeni efektīvāk noņemt netīrumus un aromātus, tāpat tie nomazgā liekās eļļas (sebumu), kurus izdala tauku dziedzeri. Jāatcerās, ka šīs eļļas uztur matu mitrumu, tāpēc pārak bieža mazgāšana nav ieteicama, īpaši sausiem matiem.

Mitrināti mati mazāk lūzt, neizskatās sausi un ir spodrāki, spīdīgāki. Tomēr ir šampūni, kas veidoti, lai palīdzētu risināt matu problēmas, piemēram, speciāls šampūns sausai galvas ādai vai matiem, kas ātri taukojas, pret blaugznām, psoriāzes simptomiem, u.tml.

Šampūnu veidi

Pirms šampūna iegādes iepazīstieties ar informāciju uz iepakojuma, lai noskaidrotu, vai šampūns būs atbilstošs un piemērots matu tipam un vēlamajam mērķim:

  • Šampūns sausiem matiem – mitrinošs šampūns sausai galvas ādai satur vairākas matus un galvas ādu mitrinošas sastāvdaļas, novēršot dehidrāciju, sausumu, lūšanu, ka arī palīdz tos pēc mazgāšanas vieglāk izķemmēt;
  • Šampūns taukainiem matiem – likvidēs lieko sebumu uz galvas ādas un matiem, padarot matus tīrus un svaigus. Dziļi attīrošs šampūns arī var iederēties Jūsu vannas istabā – to nav ieteicams lietot bieži, bet noderēs gaījumos, kad nepieciešams atbrīvoties no uzkrātā sebuma vai kopjošās vai ieveidošanas kosmētikas;
  • Pretblaugznu šampūns – nomierina niezošu galvas ādu, novēršot ādas lobīšanos un blaugznu veidošanos. Tie ir veidoti, lai ārstētu pavisam sausu ādu, palīdzot tos mitrināt;
  • Šampūns ar keratīnu – nodrošina papildu aizsardzības slāni un mitrināšanu matiem, kas var būt nepieciešams, ja tie ir bojāti ķīmiskās apstrādes rezultātā. Keratīna šampūns darbojas arī, lai atjaunotu matus noteiktos gadalaikos un apstākļos, kad tie ir īpaši sausi;
  • Šampūns bez sulfātiem un parabēniem – ja meklējat šampūnus ar dabīgām sastāvdaļām, tad bezsulfātu šampūns vai šampūns bez parabēniem ir produkti, ko izvēlēties, taču jāatcerās, ka tie mazāk putos;
  • Bērnu šampūns - maigāks un sastāva ziņā vienkāršāks, orientēts uz mazuļu un bērnu ādas vajadzībām. Tie ir arī drošāki lietošanā, jo nekodīs acīs;
  • Šampūns vīriešiem - sastāva ziņā ir līdzīgs citiem šampūniem, bet lielākā atšķirība var būt to smarža.

Lai iegūtu labāko rezultātu saviem matiem, izvēlieties produktus, kas ir Jūsu matu veidam un vajadzībām atbilstošākie. Apskatiet InternetAptieka.lv piedāvājumu!

Biežāk uzdotie jautājumi

Cik bieži jāmazgā mati?

Matu mazgāšanas biežums ir atkarīgs no matu tipa. Ja mati nav izteikti taukaini, vidēji mazgāt nepieciešams divas vai trīs reizes nedēļā. Savukārt ļoti taukaini mati varētu būt jāmazgā pat katru dienu. Pārāk bieža matu mazgāšana var sausināt matus, padarot tos trauslākus.

Vai matu mazgāšanai ir obligāti jāizmanto šampūns?

Šampūni ir speciāli veidoti, lai attīrītu matus un galvas ādu, atbrīvotu matus no aromātiem, sviedriem, netīrumiem un uzkrājušā sebuma (eļļas). Matu mazgāšana ar ūdeni nav efektīvs veids, lai attīrītu galvas ādu un matus. Ja mati tiktu mazgāti tikai ar ūdeni, ar laiku ap matiem var veidoties barjera, kas ierobežotu barības vielu (no galvas ādas vai kopjošās kosmētikas) piekļūšanu matiem.

Kā pareizi lietot šampūnu?

Vispirms pilnībā samērcējiet matus ar siltu ūdeni. Iespiediet nelielu daudzumu šampūna plaukstā un iemasējiet to matos, lielāko uzmanību pievēršot galvas ādai un mazāko – matu galiem. Ja vien uz šampūna iepakojuma nav norādīts, ka tas ir jāpatur matos kādu laiku, uzreiz varat šampūnu skalot ārā.

Kā izvēlēties šampūnu?

Šampūnu jāizvēlas atkarībā no matu tipa – normāli, taukaini, sausi, krāsoti, bojāti mati. Tāpat jāpievērš uzmanība matu struktūrai – vai tie ir taisni un smalki, biezi vai spuraini. Uz šampūnu iepakojumiem ir norādes, kādiem matiem šampūns būs piemērotāks.