Matu maskas

(44)

Kategorija
Mērķauditorija
Ādas tips
Matu tips
Zīmols
Cena

Matu maskas: spīdīgu un veselīgu matu noslēpums

Matu maska ir produkts, kas, bieži vien neiekļūst iepirkumu grozā, jo sabiedrībā valda maldīgs uzskats, ka matu maska ir vien dārgāks matu kondicionieris. Šis produkts var būt glābiņš sievietēm, kurām patīk mainīt savu matu krāsu un ikdienā lietot karstās veidošanas ierīces - fēnu, taisnotāju un lokšķēres. Kas ir matu maskas un kā tās var uzlabot matu izskatu, uzziniet turpinājumā!

Vai mitrinoša vai barojoša matu maska ir ieteicama visiem?

Matu maska spēj mitrināt matus, padarot tos spēcīgākus, spīdīgākus un mīkstākus, kā arī samazina matu galu lūšanu, uzlabo galvas ādas stāvokli, piešķir matiem apjomu un ļauj izvairīties no nevēlamas matu savelšanās. Maskas matiem ir intensīvi mitrinošs līdzeklis, kas paredzēts sausiem un bojātiem matiem, palīdzot uzlabot matu struktūru un veselību. Dažkārt tās var izmantot arī profilaktiskos nolūkos. Galvenokārt barojoša matu maska ir ieteicama:

  • Krāsotiem matiem,
  • Karstuma un veidošanas dēļ bojātiem matiem, 
  • Dabīgi lokainiem un čirkainiem matiem,
  • Novecojušiem matiem.

Tā nav ieteicama vairāk kā reizi nedēļā cilvēkiem, kuriem ir taukaini vai ļoti taisni mati. Savukārt mitrinoša matu maska sausiem matiem ir izmantojama reizi vai pat divas reizes nedēļā, līdz mati atgūst veselīgu izskatu.

Kā atrast sev piemērotāko matu masku?

Aplūkojot matu masku piedavājumu, pamanīsiet, ka tās ir pielāgotas arī attiecīgajam mērķim:

  • Maskas matu augšanai - jāuzklāj gan uz pašiem matiem, lai tos stiprinātu, gan arī uz galvas ādas, lai veicinātu matu augšanu. To sastāvā var būt proteīns;
  • Ja jūsu mērķis ir savaldīt matu čirkas, meklējiet mitrinošu masku, kas pildīta ar augu eļļām, lai palīdzētu nogludināt cirtainus matus.
  • Matu maska ar māliem ļaus izķemmēt taukainus un savēlušos matus, absorbējot liekās eļļas;
  • Taisniem matiem nav ieteicamas biezas konsistences maskas. To vietā labāk izvēlēties vieglas matu maskas, kas satur dabīgās eļļas, piemēram, kokosriekstu eļļu, kas nodrošinās matiem gan izturību, gan mitrināšanu;
  • Matu maska blondiem matiem un balinātiem matiem mitrina matus un padara tos mīkstus un spožus, neitralizējot hlora un minerālu paliekas, kas var padarīt blondus toņus blāvus un dzeltenīgus;
  • Savukārt matu maska krāsotiem batiem baros, stiprinās un atjaunos bojātos matus, kā arī palīdzēs pret krāsas izbalēšanu.

 

Ja pēc matu maskas lietošanas nav novērojamas pozitīvas sekas, tad noteikti esat izvēlējies nepareizu matu maskas veidu. Tas īpaši attiecas uz matu maskām, kas satur olbaltumvielu sastāvdaļas jeb proteīnu, jo pārāk daudz olbaltumvielu matiem var izraisīt to lūšanu.

 

Biežāk uzdotie jautājumi

Vai matu maska ir jālieto pirms vai pēc matu mazgāšanas?

Vislabāk matu masku lietot ir pēc šampūna izskalošanas, jo, mazgājot matus, matu folikulas atveras, kas ļauj matu maskai sniegt paliekošu efektu. Ūdens bāzes matu maskas vēlams uzklāt uz mitriem matiem, savukārt eļļas bāzes maskas uzrāda labākus rezultātus, ja tās uzklāj uz sausiem matiem. Matu maska ir jāatstāj matos uz 3 līdz 20 minūtēm, bet laiks var atšķirties dažādu ražotāju produktiem. Nav ieteicams matus lutināt vairāk kā reizi nedēļā, lai mati nekļūtu taukaini, turklāt tā ir jāuzklāj tikai uz matu galiem, izvairoties no matu sakņu daļas.

Kāda ir atšķirība starp matu masku un kondicionieri?

Kondicionieri matiem var lietot pēc katras mazgāšanas reizes, tomēr matu masku ir ieteicams lietot ne vairāk kā reizi nedēļā, ja ne pat retāk. Iemesls tam ir matu masku ārkārtīgi barojošās sastāvdaļas, kas, lietojot ilgstoši un regulāri, var padarīt matus taukainus un pārmērīgi mitrinātās šķipsnas var kļūt mīkstas un nedzīvas.

Vai matu maskas ir jāizskalo pēc lietošanas?

Jā, pēc matu masku izmantošanas tās ir jāizskalo ar vēsu ūdeni. Matu maska ir jālieto pēc šampūna izskalošanas un pirms matu kondicioniera lietošanas. Ja maskas matiem netiek izskalotas, tās rada lieku barjeru un neļauj matiem saņemt nepieciešamo skābekli, kas var izraisīt matu galu lūšanu.