Mutes dobuma higiēna

(368)

Kategorija
Mērķauditorija
Zīmols
Cena

Mutes higiēna ir labas veselības pamatu pamats

Kā vēsta sens teiciens ­ - skaists smaids paver ceļu uz daudzām iespējām un tā ir patiesība. Taču, lai smaids būtu skaits, mums ik dienu jārūpējas par labu garastāvokli un arī par to, lai zobi būtu tīri, un smaganas veselas. Mutes higiēna ir viens no mūsu ikdienas higiēnas rituāliem, kas ietekmē gan to, kā mēs jūtamies, gan to, kā izskatāmies, tāpēc ir svarīgi, ka jau no bērnu dienām mēs apzinātos, cik svarīgi ir ievērot veselības speciālistu norādījumus. Regulāri tīrīt un diegot zobus, lietot mutes skalošanas līdzekļus un ne retāk kā reizi pus gadā vai gadā apmeklēt zobārstu – tie ir ieradumi, kuros balstās veselu zobu uz smaganu noslēpums. 

Kādas sekas izraisa mutes higiēnas ignorēšana

Ja izturamies pret mutes higiēnu vieglprātīgi, sekas var būt nepatīkamas:

  • kariess un smaganu slimības noved pie zobu veselības pasliktināšanās, iespējamas smaganu asiņošanas, zobu sāpēm un pat zobu zuduma. Nepietiekamas mutes higiēnas ietekmē var rasties gingivīts (smaganu iekaisums) un paradontīts (smaganu un zobu balsta iekaisums);
  • slikta elpa: nepietiekama mutes higiēna var izraisīt nepatīkamu smaku mutes dobumā, ko varam sajust paši un to var sajust arī mūsu līdzcilvēki. Tas saistīts ar baktēriju uzkrāšanos uz mēles, zobiem, mutes gļotādām u.c. Regulāra zobu tīrīšana, mēles tīrīšana un mutes skalošana palīdz samazināt šo risku;
  • vispārēja veselības pasliktināšanās, ko izraisa dažādi iekaisumi mutes dobumā. Piemēram, baktērijas un iekaisums no mutes dobuma var izplatīties asinsritē un ietekmēt visu organismu.

Ieteikumi veselīgai mutes higiēnai

Kā panākt, lai zobi, smaganas un mutes dobums sagādātu pēc iespējas mazāk raižu? Pavisam vienkārši – jāievēro daži veselīgas mutes higiēnas principi:

  • tīriet zobus rūpīgi un regulāri! Pieaugušajam zobi jātīra ne mazāk kā divas reizes dienā  – pēc brokastīm un pirms nakts miera. Bērniem zobiņus tīra arī pirms diendusiņas;
  • lietojiet piemērotu zobu suku: izvēlieties mīkstu vai vidēji mīkstu zobu suku atbilstoši mutes izmēram. Mainiet zobu suku ik pēc trim mēnešiem;
  • izmantojiet fluoru saturošu zobu pastu, jo fluors palīdz stiprināt zobu emalju un novērst zobu bojāšanos;
  • atturieties no smēķēšanas;
  • regulāri apmeklējiet zobu higiēnas procedūras un zobārstu;
  • izmantojiet mutes skalošanas līdzekļus un zobu diegu.

Viss mutes higiēnai InternetAptieka.lv

InternetAptieka.lv var iegādāties visu nepieciešamo mutes higiēnai zīdaiņiem, bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem. Ja vēlaties saņemt profesionālu padomu par piemērotāko zobu vai smaganu kopšanas līdzekli, sazinieties ar InternetAptieka.lv farmaceitiem arī attālināti – Whatsapp vietnē, telefoniski vai online čatā!
 

Biežāk uzdotie jautājumi

Cik reizes gadā vēlams doties pie zobārsta?

Pie zobārsta iesaka doties divas reizes gadā pat tad, ja nav konkrētu sūdzību. Šāda regularitāte palīdz novērst zobu problēmas tās sākotnējā stadijā. 

Vai kariesu izraisa nepietiekoša mutes higiēna?

Kariess jeb zoba audu sabrukšana, ko mēdzam dēvēt vienkārši par caurumu, patiešām var rasties nepietiekošas mutes higiēnas dēļ. Baktērijas iedarbojas uz zoba virsmu, radot tās bojājumus.

Kā izvēlēties piemērotāko zobu pastu?

Piemērotākās zobu pastas izvēli vēlams noteikti kopā ar zobārstu pēc zobu veselības apskates. Attālinātu padomu var sniegt arī InternetAptieka.lv farmaceiti.

Vai mutes higiēna nepieciešama zīdainim, kuram vēl nav zobiņu?

Protams! Arī pirms zobiņu šķelšanās zīdaiņiem ir jāveic  mutes higiēnas procedūras, tam paredzēti īpaši zīdaiņu mutes kopšanas līdzekļi.

Kādā vecumā nepieciešama bērna pirmā vizīte pie zobārsta?

Pirmo vizīti pie zobārsta iesaka plānot 6 – 12 mēnešu vecumā, kad šķeļas pirmie zobiņi.