Lubrikanti

(17)

Kategorija
Mērķauditorija
Mērķis
Zīmols
Cena

Mitrināšana, kas uzlabo sievietes dzīves kvalitāti – lubrikants

Mitrināšana ir svarīga dzīves un baudas sastāvdaļa, bez kuras intīmā dzīve var kļūt nepatīkama un pat kaitīga. Lubrikants ir daļa no šīs seksuālajai dzīvei tik svarīgās mitrināšanas. Kāpēc maksts zaudē mitrumu, kā veicināt mitruma rašanos un kā var palīdzēt lubrikants – par to turpinājumā.

 

Kas ir lubrikants un vai tas organismā rodas dabiski

Lubrikants ir gēla veida viela, kas nodrošina slīdamību. Organisms pats to spēj saražot, kad nepieciešams, taču, lai tas notiktu, organismā jābūt nodrošinātai pietiekošai mitrināšanai, vitamīniem un minerālvielām, hormonālajam līdzsvaram un daudziem citiem faktoriem. Dabā iekārtots tā, ka parasti mitrums makstī tiek nodrošināts vienā apjomā, bet sajūtot seksuālu uzbudinājumu, organisms to saražo vairāk kā parasti. Tas nepieciešams gan baudas gūšanai, gan arī, lai izvairītos no mikrotraumām seksa laikā.

 

Maksts sausuma iemesli

 Sausums var piemeklēt sievieti visos vecumos, katrā no tiem cēlonis var būt cits. Iemesli, kāpēc makstī rodas pastiprināts sausums, var būt ļoti dažādi. Starp izplatītākajiem maksts sausuma iemesliem var minēt:

 

 • pazeminātu estrogēna līmeni;
 • dažādas saslimšanas, piemēram, piena sēne vai vaginoze;
 • pre – menopauzi, menopauzi un post – menopauzi, jo tas ir laiks, kad sievietes organisms piedzīvo pārmaiņas. Viena no raksturīgākajām pazīmēm ir pastiprināts organisma sausums;
 • nepiemēroti higiēnas līdzekļi ar ziepēm, dažādām smaržvielām, kas nav paredzētas intīmajai higiēnai.

 

Pret maksts sausumu jāizturas nopietni un jāmeklē veidi, kā to novērst. Papildus tam iespējams veicināt mitrināšanu izvēloties piemērotus lubrikantus, vitamīnus un pārtiku.

 

Kā veicināt organisma, tajā skaitā gļotādu mitrināšanu

Organismam mitrināšana nepieciešama visu laiku! Lai to nodrošinātu, uzturā jālieto pietiekoši daudz ūdens, kā arī:

 

·      A, B2 vitamīns, kas palīdz uzturēt gļotādas veselību;

·      tumši zaļie lapu zaļumi;

·      dzērvenes;

·      batātes;

·      āboli;

·      avokado;

·      īpaši sievietēm paredzētus vitamīnu kompleksus.

 

Par maksts sausumu jārunā visos gadījumos, īpaši, kad tas ir regulārs, ilglaicīgs vai sagādā diskomfortu. Bieži sievietes kautrējas runāt ar ārstu vai farmaceitu par maksts sausumu, taču ir vērts šo barjeru pārvarēt.  

 

Ar ko atšķiras ūdens bāzes lubrikants

Lubrikanta lietošana palīdz maksts sausuma gadījumā ātri un efektīvi, tāpēc bieži dzirdams, ka tieši ūdens bāzes lubrikants ir labākā izvēle. Tam ir vairāki iemesli:

 

 • pēc savas konsistences tas vairāk atgādina dabisko lubrikantu, kas veidojas organismā;
 • tas ir savietojams ar prezervatīviem un seksa rotaļlietām;
 • tas pieejams dažādās konsistencēs;
 • tas neatstāj traipus un viegli nomazgājas.

 

Situācijās, kad maksts sausums ir izteikts, var izmantot ūdens – silikona vai silikona bāzes lubrikantus, taču jāpārliecinās par lietošanas nosacījumiem kopā ar prezervatīviem vai citiem kontracepcijas līdzekļiem.

 

Kāpēc lubrikanti jāiegādājas tieši InternetAptieka.lv?

Ja nepieciešams lubrikants, pirkt piemērotāko līdzekli bez kautrēšanās iespējams interneta aptiekā. Tas ir arī izdevīgi vairāku būtisku iemeslu dēļ:

 

 • pieejams plašs līdzekļu klāsts – InternetAptieka.lv ir vairāk kā trīsdesmit dažādu lubrikantu un mitrinošu līdzekļu - gan uz ūdens, gan ūdens – silikona bāzes;
 • tiek nodrošināta ērta iepirkšanās mūsdienīgā un drošā interneta platformā;
 • tiek nodrošināta bezmaksas piegāde visā Latvijā neatkarīgi no pirkuma summas;
 • nepieciešamības gadījumā darba laikā ir iespējams sms, telefoniski vai čatā konsultēties ar farmaceitu;
 • iespējams pasūtīt ne tikai bezrecepšu, bet arī recepšu medikamentus.

 

Pareizi izvēlēts lubrikants padarīs seksuālo dzīvi aizraujošāku, tāpēc sazinieties ar InternetAptieka.lv farmaceitu, lai uzzinātu vairāk!

 

Biežāk uzdotie jautājumi

Kā zināt, kāds lubrikants jāizvēlas?

Piemērotākā lubrikanta izvēle jāizdara nesteidzoties. Lubrikanti mēdz būt dažādi – klasiski, aromātiski vai ar garšu un tādi kas stimulē dažādas sajūtas. Izvēloties līdzekli, jāiepazīstas ar tā sastāvu un jāizvērtē saderība ar organisma vajadzībām un, piemēram, ar kontracepcijas līdzekļiem, kas tiek lietoti. Lubrikants uz ūdens bāzes ir drošāks lietojot kopā ar prezervatīviem, bet silikona bāzes lubrikants ir noturīgāks.

 

Cik maksā lubrikanti?

Lubrikantu cena atkarīga no paredzētā pielietojuma, sastāva un ražotāja. IntrenetAptieka.lv lubrikanti un mitrinoši līdzekļi dažādām vajadzībām pieejami cenu diapazonā no 2 EUR līdz 20 EUR.

 

Vai ūdens bāzes lubrikants ir piemērots sievietēm menopauzes laikā?

Lubrikants uz ūdens bāzes ir piemērots jebkura vecuma sievietēm, ja nepieciešams tāds līdzeklis, kas neatstāj traipus, viegli nomazgājas un pēc konsistences ir kā dabiskais lubrikants. Ņemot vērā, ka menopauzes laikā organismā raksturīgs pastiprināts sausums, sievietēm šajā periodā, iespējams, efektīvāks varētu būt lubrikants uz silikona vai ūdens - silikona bāzes.

 

Vai sēnīšu veida slimības var radīt maksts sausumu?

Jā, sēnīšu veida slimības, piemēram, piena sēne, var radīt sausumu makstī. Ja ir aizdomas par šāda veida saslimšanu, noteikti jāvēršas pie ārsta un jākonsultējas par vajadzīgā līdzekļa lietošanu. InternetSptieka.lv sadaļā “Lubrikanti un mitrinoši līdzekļi” pieejami krēmi, pesāriji un citi līdzekļi, ko var ieteikt ārsts vai farmaceits.