Pēc sauļošanās

(21)

Kategorija
Mērķauditorija
Ādas tips
Matu tips
Zīmols
Cena

Pantenols - brīnumlīdzeklis, kad jāārstē saules apdegums

Sākoties vasarai, siltuma mīļi lielos pūļos virzās pludmaļu virzienā, lai baudītu sauli un patīkamos laikapstākļus. Diemžēl, lielākā daļa par piesardzības pasākumiem pret kaitīgajiem UV stariem atcerās tikai tad, kad, skatoties spogulī, ierauga sāpīgu apsārtumu. Kas jāmeklē, kad ir gūts saules apdegums, un kā pantenols var atbrīvot no sāpēm saules apdeguma gadījumā, uzziniet turpinājumā!

Saules apdegums: ko darīt?

1.   Atvēsiniet ādu izmantojot ūdens kompreses, vēsu dušu vai ūdens peldi.

2. Nosusiniet ādu, to neberzējot un atstājot nelielu daudzumu ūdens uz ādas. Izmantojiet mīkstu dvieli vai aduma drāniņu.

3. Uzreiz pēc ādas atvēsināšanas ir jāmeklē krēms pret saules apdegumiem, piemēram, tādu, kura sastāvā ir pantenols, alveja vai cita ādu nomierinoša sastāvdaļa.

4. Izteiktu sāpju gadījumā var lietot nesteroīdos pretiekaisuma līdzekļus, piemēram, ibuprofēnu vai aspirīnu.

5. Saules apdegums iztvaicē ādā esošo ūdeni, kādēļ tā kļūst sārta un sāk sūrstēt. Lai parūpētos par savu organismu un pāātrinātu ārstēšanās procesu, ir jādzer daudz ūdens!

Spēcīgu saules apdegumu rezultātā uz ādas var parādīties apdeguma čūla. Ja tāda ir izveidojusies, pašam to nevajadzētu pārdurt, kā arī šādos gadījumos nav ieteicams iet peldēties. Čūla veidojas, lai pasargātu ādu no infekcijām, taču jāatceras, ka, ziežot uz apdeguma čūlas izvēlēto ārstniecisko preperātu, tas nespēj pildīt tā funkciju, jo čūla neļauj tam piekļūt brūcei. Lai ādas apdegums tiktu pienācīgi aprūpēts, no čūlas ir jāatbrīvojas, apmeklējot stacionāru, kur to sterilos apstākļos noņems un iztīrīs.

Kas ir pantenols?

Pantenols ir B vitamīna paveids. Tas stiprina ādas aizsargfunkcijas, mitrina to un veicina ādas šūnu atjaunošanos, atbrīvojot to no kairinājuma, tādēļ tas bieži tiek lietots brūču un apdegumu ārstēšanai.

Saules apdegumu ārstēšana ir neiedomājama bez pantenola, jo tas ir pirmās palīdzības līdzeklis, ko var smērēt uz saules apdegumiem un var izmantot ārpus stacionāra sienām, pie tam to ērti var paņemt līdzi, dodoties uz pludmali. Pantenola galvenā funkcija ir cietušās vietas dezinficēšana un nosegšana, lai neļautu piekļūt infekcijai.

Svarīgākais par pantenola lietošanu

  • Pantenols – ziede ir ieteicama lietošanai vairākas reizes dienā pēc vajadzības, uzklājot to nelielā kārtiņā uz apsārtušās vietas. Ziedi labāk izvēlēties, ja ir nepieciešams apkopt seju, jo lietojot pantenolu aerosola veidā ir jāpievērš pastiprināta uzmanība, lai aktīvā viela neiekļūtu acīs.
  • Pantenols – aerosols ir ieteicams lietošanai vairākas reizes dienā, izsmidzinot vielu uz cietušās vietas, turot aerosolu 10 līdz 20 centimetru attālumā no ādas. Ja vēlaties apziest seju, aerosols ir jāiepūš rokās un tikai tad jāuzsmērē uz ādas.
  • Pantenols sejai var tikt lietots arī ikdienā kā mitrinošs līdzeklis, kas ļauj uzlabot sejas ādas spīdumu un samazināt akni, jo tas veicina ādas šūnu atjaunošanos. Karstajā laikā tā lietošana ir īpaši ieteicama, lai jau laicīgi izvairītos no saules apsārtuma.

Visi iepriekšminētie pantenola un citi līdzekļi pret saules apdegumu ir atrodami InternetAptieka.lv. Apskatiet piedāvājumu un izvēlieties piemērotāko un ērtāko variantu!

 

Biežāk uzdotie jautājumi

Kā zināt, vai man ir saules apdegums?

To, vai ir radušies saules apdegumi, var noskaidrot pēc trīs līdz piecām stundām pēc atrašanās saules staros. Āda kļūst sārta, karsta un var būt sāpīga, ja tai pieskarās. Nopietnākos gadījumos ir novērojama paaugstināta temperatūra, čūlas, tūskas un pūšļu veidošanās. Četras līdz septiņas dienas pēc apdeguma rašanās cietušajā vietā sāk lobīties āda.

Vai skābs krējums var palīdzēt pret saules apdegumiem?

Saulē apdegusi āda nedrīkst būt saskarē ar skābā krējumā esošajām pienskābes baktērijām. Tās var izraisīt papildu kairinājumu, tādēļ ir ieteicams izvairīties no tautas metodēm un labāk iegādāties aptiekās pieejamos līdzekļus, kas palīdz pret saules apdegumiem.

Vai pantenols var tikt izmantots kā sauļošanās krēms?

Jā, tas var pasargāt no saules stariem, tomēr labāk pantenolu ir ieteicams lietot pēc sauļošanās. Pantenols mitrina un atjauno ādu, veicinot ādas aizsargslāņa veidošanos, kas pasargā mūsu organismu no UV stariem.

Kad ir ieteicams lietot pantenolu?

Pantenolu var lietot ikdienā zem dekoratīvās kosmētikas, lai mitrinātu ādu un veicinātu tās aizsargfunkciju darbību. Tomēr visbiežāk pantenols tiek lietots nelielu brūču, saules apdegumu un tetovējumu kopšanai. To ir ieteicams lietot arī pēc solārija apmeklējuma, kā arī iekaisušai ādai, piemēram, pēc kukaiņa koduma.