Sejas krēmi

(352)

Kategorija
Mērķauditorija
Ādas tips
Matu tips
Zīmols
Cena
-35%
LYL ASTAXANthin Dāvanu komplekts, 1 gb. | internetaptieka.lv

Uztura bagātinātājs

LYL ASTAXANthin Dāvanu komplekts, 1 gb.

93,00€ 60,48€

Sejas krēmi katram ādas tipam: kā atrast piemērotāko?

Pirmais, ko visbiežāk pamana cilvēki, kad satiek kādu pirmo reizi, ir personas seja. Seja ir arī ķermeņa daļa, ko visbiežāk redz apkārtējie, kas ir viens no iemesliem, kāpēc ir jāvelta īpašas rūpes tās kopšanai. Sejas krēmi ir viens no svarīgākajiem soļiem skaistumkopšanas rutīnā. Diemžēl ne vienmēr tie tiek izvēlēti ar apdomu un ir piemēroti lietotājam, tāpēc ir svarīgi atrast efektīvāko tieši savas sejas ādas tipam.

Kā izvēlēties sejas krēmu?

Labākie sejas krēmi ir atrodams tikai tad, ja esi zinošs par savu ādas tipu. Ja ir taukaina āda, tad biezas konsistences sejas krēmi nobloķēs poras un izraisīs akni. Savukārt sausas ādas īpašniekiem nav ieteicams lietot krēmus ar ūdens bāzi, jo tie nesniegs vēlamo efektu. Visbeidzot, ja nav ne taukaina, ne sausa āda, tas nenozīmē, ka nepieciešams lietot parastu normālai ādai paredzētu ādas kopšanas produktu. Ja sejas āda ir jutīga vai tai ir akne, ir ieteicams izvairīties no sejas krēmiem, kuru sastāvā ir smaržvielas un alkohols.

Jāņem vērā, ka ādas tips var mainīties ik pa pāris gadiem gadalaiku, vecuma, diētas un menopauzes ietekmes dēļ.

Kā noteikt savu ādas tipu?

1. Nomazgā sejas ādu ar attīrīšanas līdzekli.

2. Nosusini ādu ar mīkstu dvielīti.

3. Atļauj tai nožūt un pēc pusstundas pārbaudi, vai ir jūtama velkoša sajūta, kad smaidi vai rādi citas sejas izteiksmes un vai sejas T – zona (deguns un piere) ir spīdīga.

Normāla āda ir tikai vidēji 5% pasuales iedzīvotāju, un pēc šī testa veikšanas šīs ādas īpašniekiem būs neliels mirdzums deguna un pieres zonā. Ja jūti velkošu sajūtu sejas ādā, tad visticamākais, ka ir sausa sejas āda, bet, ja deguna, sejas un vaigu āda ir izteikti spīdīga, tad ādas ir taukaina, bet, ja āda ir spīdīga tikai T – zonā, tad sejas āda ir kombinēta tipa, kas ir visizplatītākais sejas ādas tipa veids. Ja āda ir apsārtusi vai ir jūtama nieze, visticamākais, ka āda ir jutīga.

Ar ko atšķiras sejas krēmi vasarai un ziemai?

Ziemā sejas krēmam ir jābūt biezākas konsistences, jo tieši barojošs krēms sejai būs atslēga veselīga izskata ādai arī gada aukstajos mēnešos. Jāmin, ka mitrinošs sejas krēms parasti satur ūdeni, kas aukstā laikā sasalst un var palielināt iespēju sasaldēt sejas ādu un radīt apsārtumu, tāpēc no tiem ziemā vajadzētu izvairīties. Maldīgs ir uzskats, ka tikai vasarā ir noderīgi lietot sejas krēmu, kura sastāvā ir SPF, kas pasargā no saules staru iedarbības, jo arī ziemā mēs esam pakļauti ultravioletajam starojumam, kas sekmē ādas novecošanos.

Savukārt vasarā sejas mitrināšana un SPF filtrs ir galvenās sejas krēma funkcijas. Sievietēm sejas krēms ar SPF ir jāuzklāj pirms dekoratīvās kosmētikas un aptuveni 15 minūtes pirms došanās ārā.

Sejas krēms vīriešiem - vai nepieciešams?

Lai gan rūpes par savu sejas ādu sabiedrībā tiek asociētas ar sieviešu dzimumu, arī vīriešiem ir jārūpējas par savu sejas ādu. Sejas krēms vīriešiem var gan paaugstināt ādas elastību, lai izvairītos no grumbām, kā arī aknes un izsitumiem. Vīriešu sejas āda apmatojuma dēļ ir biezāka, taukaināka un spīdīgāka, kā rezultātā tās pH līmenis ir zemāks kā sievietes sejas ādai, tāpēc vīrieši ir pakļauti lielākam aknes veidošanās riskam. Labs sejas krēms vīriešiem satur mazāk eļļas un taukvielu kā sieviešu krēmi, kā arī tajos nav pievienoti dārgi pretnovecošanas serumi, kas tiem nav nepieciešami, jo vīriešu sejas āda tās dabīgo eļļu ražošanas dēļ noveco lēnāk.

 

Biežāk uzdotie jautājumi

Kāpēc ir jālieto sejas krēmi?

Sejas krēmu lietošana ir nepieciešama, lai pasargātu ādu no vēja, sala un saules ietekmes, kā arī dehidrācijas. Barojošs sejas krēms var mazināt grumbu un līniju veidošanos uz sejas, kā arī izvairīties no nevienmērīga ādas toņa. Tāpat tas palīdz izvairīties no ādas lobīšanās un apsārtuma.

No kāda vecuma vajadzētu sākt lietot nakts sejas krēmus?

Kolagēna producēšanas līmeņi sāk kristies, sasniedzot 25 gadu vecumu. Lai izvairītos no grumbu un līniju veidošanās uz sejas, ir ieteicams sākt lietot pretnovecošanās nakts sejas krēmus no 30 gadu vecuma.

Vai vīrieši var lietot sieviešu sejas krēmus?

Sievietēm paredzētie sejas krēmi neradīs sliktu ietekmi uz vīrieša sejas ādu, tomēr ir jāņem vērā, ka sievietes un vīrieša sejas āda ir atšķirīga sejas apmatojuma dēļ, kā arī atšķirīgas hormonu variācijas dēļ. Šī iemesla dēļ vīrieši varēs novērot labāku efektu, lietojot viņu sejas ādai paredzētus produktus.  

Kā pareizi jāuzklāj sejas krēms?

Sejas krēmi būs efektīvāki, ja tie tiks uzlikti uz mitras ādas. Pirms to lietošanas seja ir jānotīra ar sejas mazgāšanas līdzekli, lai atbrīvotu to no netīrumiem un kosmētikas. Sejai vajadzētu spēt absorbēt uzklāto krēma daudzumu, tāpēc tas nav jālieto lielos daudzumos, bet gan ir jāuzklāj pirksta lieluma punktiņi dažādās vietās uz sejas, un tad tie jāizlīdzina.