Silīcijs

(2)

Kategorija
Mērķauditorija
Formas
Zīmols
Cena

Organisma pelēkais kardināls – silīcijs

Pats sastopamākais elements uz mūsu planētas ir skābeklis, bet ne visiem zināms, ka otrs izplatītākais elements ir silīcijs. Tas atrodas gan planētas zemes garozā, gan pārtikā un ir vitāli nepieciešama arī cilvēka organismā, jo nodrošina svarīgu vielu sintēzi. Kas ir silīcijs, kāpēc tas nepieciešams un vai to ir iespējams pietiekošā daudzumā uzņemt ar pārtiku – par to turpinājumā.

 

Kas ir silīcijs un kāpēc tas ir tik būtisks mūsu organismam?

Kā iepriekš minēts, silīcijs ir mikroelements un viena no būtiskākajām uzturvielām cilvēka organismam. Silīcijs veselībai ir ļoti nozīmīgs - pietiekošs daudzums organismā jāuzmana tikpat rūpīgi, kā D vitamīna vai kalcija līmenis. Kāpēc? Jo silīcijs ir nepieciešams kolagēna un elastīna sintēzei, un tas ir svarīgs saistaudu, kaulu, skrimšļu, cīpslu un locītavu veselībai. Zināms, ka kolagēns darbojas kā saistviela, kas nodrošina atbalstu audiem, bet elastīns piešķir elastību un tvirtumu ādai, matiem un asinsvadiem. Tas nozīmē, ka silīcija klātbūtne ir svarīga gan kaulu un matu, gan arī sirds un asinsvadu normālai darbībai. 

 

Kā tas ietekmē organismu? Vienkārši izsakoties – silīcijs labvēlīgi ietekmē kaulu stiprību un saistaudu veselību, īpaši asinsvadu audu normālu darbību. Pastāv uzskats, ka pietiekošs silīcija daudzums organismā labvēlīgi ietekmē imūnsistēmas darbību un samazina aterosklerozes risku, tāpēc ir ļoti būtiski, lai organismā šīs vielas netrūktu.

 

Kādos produktos ir daudz silīcija

Silīcijs pārtikā ir izplatīts, tāpēc sabalansētā un veselīgā uzturā tā uzņemšana nav sarežģīts uzdevums. Produkti, kas satur silīciju ir:

·       pilngraudu maize;

·       graudu klijas;

·       zaļās pupiņas;

·       mieži, auzas;

·       žāvēti augļi un rieksti;

·       banāni;

·       sakņu dārzeņi.

 

Ņemot vērā, cik dažādā pārtikā sastopams silīcijs, ievērot šīs vielas bagātu ēšanas paradumus iespējams gan tiem, kas ikdienas uzturā patērē gaļas produktus, gan veģetāriešiem.

 

Silīcija dienas deva

Par normālu silīcija daudzumu pieaugušajam uzskata 5 – 20mg dienā, ko ir iespējams uzņemt ar ikdienas pārtiku, bet nepieciešamības gadījumā vēlams šo svarīgo mikroelementu uzņemt ar uztura bagātinātājiem. Šādus vitamīnu kompleksus plašā klāstā iespējams atrast InternetAptieka.lv. Lai izvēlētos piemērotāko līdzekli, pirms silīcija lietošanas vēlams konsultēties ar farmaceitu vai ārstu. Bērniem, grūtniecēm un cilvēkiem ar nieru slimībām silīciju to lietot neiesaka.  

 

Silīcija rezerves un deficīts organismā

Iztērēt organisma silīcija krājumus mūsdienās ir ļoti vienkārši. Ar pārtiku uzņemtās silīcija rezerves var strauji samazināties gadījumos, ja cilvēks piedzīvo nervu slodzi vai spēcīgu stresu, ja ir mazkustīgs dzīvesveids vai ikdienas pārtikā bieži tiek lietoti pusfabrikāti un rafinēti produkti. Ja dzīvesveids veicina silīcija patēriņu, var veidoties tā deficīts, kas izpaužas kā

·       kaulu stiprības mazināšanās, 

·       sausa, bāla, trausla āda, 

·       trausli, viegli lūstoši nagi,

·       plāni mati,

·       zobu un smaganu problēmas.

 

Aizdomu gadījumā jāvēršas pie ārsta vai farmaceita, lai noskaidrotu, vai organisms uzņem pietiekošu silīcija daudzumu.

 

Kāpēc silīcijs jāiegādājas InternetAptieka.lv?

InternetAptieka.lv pieejami vairāk kā desmit silīciju saturošu līdzekļu, no kuriem izvēlēties piemērotāko. Šī aptieka ir mūsdienu prasībām atbilstošs interneta veikals, kas nodrošina plašu preču klāstu, ērtu iepirkšanās pieredzi, labākās cenas un bezmaksas piegādi visā Latvijā jebkuras vērtības pasūtījumiem. Lai iepirkšanos padarītu vēl vērtīgāku, darba laikā sms, čatā vai telefoniski iespējams konsultēties ar farmaceitu. Būtiska papildu ērtība interneta aptiekas lietotājiem ir tā, ka iespējams pasūtīt ne tikai kosmētiku un bezrecepšu medikamentus, bet arī recepšu medikamentus.

 

InternetAptieka.lv iesaka – lai silīcijs organismā būtu pietiekošā daudzumā, laikus konsultējieties ar farmaceitu un izvēlēties nepieciešamo vitamīnu kompleksu!

 

 

Biežāk uzdotie jautājumi

Vai silīcijs matiem ir nozīmīga minerālviela?

Jā, silīcijs kā kolagēna sintēzes sastāvdaļa ir būtisks elements gan matu spēkam, gan skaistumam. Jāņem vērā, ka silīcijs neveicina matu augšanu, bet padara matus stiprākus, tādā veidā veicinot kopējo matu kuplumu. Silīcijs ir sastopams daudzos vitamīnu kompleksos, kas paredzēti tieši matu veselībai. 

 

Vai silīcijs palīdz pret matu izkrišanu?

Silīcijs ir viena no svarīgām, taču ne vienīgā uzturviela, kas nepieciešama spēcīgu un skaistu matu iegūšanai. Matu izkrišanas novēršana ir vairāku pasākumu kopums, kurā ļoti svarīga vieta ir arī regulārai, silīciju saturošu vitamīnu kompleksu lietošanai.

 

Vai senioriem silīcijs uzturā nepieciešams lielākā devā?

Ieteicamā deva dienā pieaugušajam, arī senioram, ir 5 – 20mg dienā. Vienīgais, jāņem vērā, ka organisma uzturvielu rezerves ir jāpapildina regulāri, turklāt silīcijs ir tikai viena no vērtīgām vielām, kura organismam ir nepieciešama ik dienu.

Cik maksā silīcija preparāti?

Silīcijs sastopams atsevišķos preparātos un arī vitamīnu kompleksos, kas piemēroti dažādiem dzīvesstiliem, vecumiem un vajadzībām. InternetAptieka.lv silīciju saturoši līdzekļi pieejami cenu diopozonā no 4  EUR līdz 37 EUR.

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!