E Vitamīns

(9)

Kategorija
Mērķauditorija
Formas
Zīmols
Cena

E vitamīns veselībai un jaunībai

Pastāvīgs nogurums un pelēka, trausla āda var būt priekšlaicīgas novecošanas sekas, ko izraisa oksidatīvais stress. E vitamīns ir labs palīgs, lai  cīnītos ar šiem simptomiem un novērstu arī daudzas citas oksidatīvā stresa pazīmes. Šī raksta turpinājumā lasāms par to, kā šis vitamīns var palīdzēt, lai ādai atgrieztos un saglabātos veselīgs mirdzums.

 

Kas ir oksidatīvais stress?

Elpošana, ēšana, sauļošanās, sportošana – tās visas ir dzīvē vitāli svarīgas funkcijas, tomēr to rezultātā rodas vielmaiņas starp-produkti, ko sauc par brīvajiem radikāļiem. Noteiktā daudzumā tie ir pat nepieciešami, taču pārāk lielā pārsvarā pār antioksidantiem tie veicina šūnu apvalka noārdīšanos, kas, savukārt, veicina tā saucamo oksidatīvo bojājumu. Oksidatīvā stresa redzamās sekas ir blāva, trausla, šķietami nogurusi āda, neredzamās sekas – paātrināta novecošana, imūnsistēmas traucējumi un dažādu slimību rašanās iespējas.

Kas pastiprina oksidatīvo stresu organismā?

Oksidatīvo stresu piedzīvo visi – gan tie, kas bezrūpīgi izturas pret veselību, gan tie, kas ievēro veselīgu dzīvesveidu. Tomēr ir faktori, kas pastiprina šī stresa ietekmi un veicina brīvo radikāļu pārsvaru pār antioksidantiem, liekot ādai novecot straujāk. Daži no iemesliem, kas paātrina stresa ietekmi ir: 

·      atrašanās ilgstošā stresā;

·      sauļošanās;

·      pārmērīga fiziskā slodze;

·      badošanās;

·      smēķēšana, alkohola lietošana;

·      ekrānu starojums;

·      nekvalitatīva pārtika;

·      piesārņota vide un citi faktori.

Vai vitamīns E veicina šūnu aizsardzību pret oksidatīvo stresu?

Lai arī mūsdienās no oksidatīvā stresa izvairīties nav iespējams, ir iespējams palīdzēt organismam tikt galā ar tā radītajām sekām. E vitamīns veicina šūnu aizsardzību pret oksidatīvo stresu, jo tas ir antioksidants, kas palīdz neitralizēt brīvos radikāļus. Tas nozīmē, ka E vitamīnu saturošiem produktiem jābūt iekļautiem ikdienas ēdienkartē, bet, ja organisms tiek pakļauts pastiprinātam stresam, iespējams, kopā ar farmaceitu, ārstu vai citu speciālistu jāapsver arī papildu E vitamīna uzņemšana.

Kas ir dabisks E vitamīna avots?

 

E vitamīns produktos sastopams bieži, tāpēc iekļaut to ēdienkartē nebūt nav sarežģīti. Par produktu, kas E vitamīnu satur visvairāk, uzskata kviešu asnu eļļu – 20 mg šī produkta satur 135% no dienā nepieciešamās E vitamīna devas! Lai uzņemtu pietiekamu E vitamīna devu ikdienā ieteicams lietot arī:

·      saulespuķu eļļu;

·      saulespuķu sēklas;

·      mandeles, zemesriekstus, lazdu riekstus;

·      spinātus;

·      sparģeļus;

·      mango;

·      avokado.

 

Vai iespējams ar pārtiku uzņemt par daudz E vitamīna?

Lietojot sabalansētu uzturu un pastiprināti izvēloties tādus produktus, kuru sastāvā ir E vitamīns, šī vitamīna pārdozēšana praktiski nav iespējama. E vitamīna pārdozēšana var notikt uzņemot par daudz E vitamīnu saturošas pārtikas piedevas, tāpēc, izvēloties vitamīnus, vienmēr vēlams konsultēties ar farmaceitu, ārstu vai uztura speciālistu.

 

Ko darīt, ja nepieciešams papildu E vitamīns?

Mūsdienās pieejama liela vitamīnu un vitamīnu kompleksu izvēle. InternetAptieka.lv E vitamīns pieejams kapsulās, eļļas veidā, kā arī dažādu vitamīnu kompleksu sastāvā, turklāt ir daudz iemeslu, kāpēc produktus veselībai meklēt tieši mūsu internetaptiekā:

 

  • plašs preču sortiments;
  • Iespēja pasūtīt gan bezrecepšu, gan recepšu medikamentus un citas preces;
  • labas cenas un atlaides!
  • bezmaksas piegāde visā Latvijā neatkarīgi no pasūtījuma summas. 

 

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!

 

Biežāk uzdotie jautājumi

 

Vai E vitamīns eļļā un E vitamīns kapsulās iedarbojas vienādi?

 

E vitamīns pieder taukos šķīstošo vitamīnu grupai, tāpēc to vislabāk lietot kopā ar eļļu. Parasti E vitamīns kapsulās tiek ražots ņemot vērā šo faktoru un satur nepieciešamo eļļas devu. Šķidrais E vitamīns un kapsulas ir līdzvērtīgi.

 

Vai diētas un badošanās veicina ādas novecošanos?

 

Ja diēta un badošanās nav saskaņota ar speciālistu, tad nesabalansēta ēdienkarte var veicināt gan redzamās, gan neredzamās organisma novecošanās sekas! Ievērojot diētu jāparūpējas par organismam nepieciešamo vielu uzņemšanu. Diētas un badošanās gadījumā noteikti jākonsultējas ar ārstu vai uztura speciālistu! 

 

Vai diedzēti graudi palīdz pret sejas ādas novecošanos?

 

E vitamīns sejas ādai palīdz saglabāt un uzturēt mitrumu, tvirtumu, atjaunoties šūnām. Diedzēti graudi ir viens no produktiem, kuru sastāvā ir E vitamīns. To pievienošana ikdienas ēdienkartē var vairot E vitamīna daudzumu organismā, tādā veidā palīdzot arī sejas ādai.

 

Vai E vitamīns jālieto tukšā dūšā?

 

Nē! Lai notiktu uzsūkšanās, nav vēlams lietot E vitamīnu tukšā dūšā. Jāatceras, ka E vitamīns pieder taukos šķīstošo vitamīnu grupai, tāpēc to vēlams lietot kopā ar eļļu.

 

E vitamīns – cena, iepakojums, veids – kas ir izdevīgākais?

 

Lai atrastu izdevīgāko piedāvājumu jāzina savas vajadzības un jāpārskata aptieku piedāvājums. InternetAptieka.lv piedāvā plašāko sortimentu un labāko cenu gan E vitamīna preparātiem, gan vitamīnu kompleksiem, kuru sastāvā atrodams E vitamīns.