Traumas un locītavu sāpes
(131)
Muguras, muskuļu vai locītavu sāpes - ko iesākt?
Ko darīt, ja ikdienu pārņēmušas muguras sāpes vai mīļākajās nodarbēs liedz piedalīties locītavu sāpes? Kā rīkoties, ja radušās muskuļu sāpes no sportiskās slodzes vai kā cita? Muguras, muskuļu un locītavu sāpes var padarīt dzīvi neizturamu. Ir skaidrs, ka ar šīm sāpēm nevajadzētu samierināties, bet doties pie ārsta un pastāstīt, kas tieši sāp, kā sāp, cik bieži, lai ārsts var izvērtēt situāciju un piemērot atbilstošāko terapiju.
Kam jāpievērš uzmanība?
Ir dažādi simptomi, kurus noteikti nedrīkst atstāt bez ievērības. Muskuļu, locītavu un muguras sāpes var izteikti saasināties nakts laikā, bet ja no rīta tās ir pārgājušas un vakarā atkal ir klāt, to jāņem vērā kā signālu, ka kaut kas nav kārtībā. Atkarībā no tā, kur tieši sāp, ir vairāki brīdinošie simptomi. Piemēram, ja sāp mugura lāpstiņu rajonā, tas var liecināt par to, ka iepriekšējā naktī ir nogulēts kāds nervs un diskomforts pāries. Tajā pašā laikā tas var liecināt arī par saspiestu nervu no nepareizas sēdēšanas pozas, un šādu problēmu ir jau ieteicams risināt pie fizioterapeita. Katrs cilvēks savu ķermeni pazīst vislabāk. Ja ir kādas aizdomas un nesaprotamas sāpes, būtu ieteicams konsultēties ar ārstu.
Kāpēc rodas muguras, locītavu un muskuļu sāpes?
Sāpes var rasties no monotonām kustībām darbā, no pārslodzes sportā. Jaunajām mammām var rasties muguras sāpes krustos gan no bērniņa iznēsāšanas, gan vēlāk no bērna aprūpes un cilāšanas. Arī liekais svars un mazkustīgums var radīt sāpes. Sāpes var būt nesaistītas ar kādām ārējām ietekmēm, bet būt kādas slimības simptoms.
Pie kādiem speciālistiem doties?
Pirmais speciālists ir ģimenes ārsts. Sākumā jūsu ārsts noskaidros visu par sāpēm un no iegūtās informācijas izlems par tālākajām darbībām un speciālistiem. Ja sāpes būs radušās mehānisku darbību rezultātā, būs jādodas pie rehabilitologa. Ja ģimenes ārstam būs aizdomas par kādu citu cēloni, piemēram, nervu sistēmas bojājumiem, iekaisumiem vai traumatisku cēloni, tad tiks nozīmētas specifiskas analīzes un specifisks speciālists. Var gadīties, ka būs jādodas pie psihoterapeita, jo sāpes var rasties arī no psihosomatiskiem cēloņiem.
Sāpes un medikamenti
Jāņem vērā, ka katram medikamentam ir blakusparādības. Daži atstāj ietekmi uz nieru darbību, citi var pasliktināt kuņģa darbību. Ja plānojat uzsākt lietot jaunus medikamentus, konsultējaties ar savu ārstu vai farmaceitu. Īpaši gadījumos, ja lietojat citas zāles, jo tās var traucēt viena otras darbībai.
Cilvēki bieži ietekmējas no reklāmām vai savu radinieku un draugu pieredzes, bet īsti pat nepainteresējas, vai konkrētajā gadījumā zāles tiešām būs piemērotas. Beigās tās, iespējams, vispār nepalīdz, un pacients būs velti mocījies tā vietā, lai laikus konsultētos ar savu ārstu.
Muskuļu un locītavu sāpes populāri ir ārstēt ar dažādiem pretsāpju geliem, kuri uz problēmu iedarbojas lokāli. Tie caur ādu iekļūst problēmas vietā un atsāpina to. Geli parasti ātri uzsūcas un neatstāj pēdas. Šos gelus var saņemt bez receptes, un muskuļu pārpūles gadījumā vai nogulēta nerva gadījumā šie var būt lielisks un ātrs palīgs. Par jums piemērotāko gelu noteikti iesakām konsultēties ar ģimenes ārstu vai farmaceitu.
Ne visām sāpēm ir risinājums, bet pareizi lietojot medikamentus un citas terapijas, tās var mazināt. Svarīgi ir savai veselībai pievērst uzmanību ikdienā – kustēties, ievērot pareizu uzturu, izgulēties un mazināt stresu. Liela daļa dažādu sāpju cēloņu var tikt novērsti, dzīvojot veselīgāku un laimīgāku dzīvi, tāpēc tas vienmēr būs svarīgākais, lai šādas problēmas nemaz nerastos.
Pirms zāļu lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma. Par zāļu lietošanu konsultēties pie ārsta vai farmaceita.
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
Ko darīt, ja ikdienu pārņēmušas muguras sāpes vai mīļākajās nodarbēs liedz piedalīties locītavu sāpes? Kā rīkoties, ja radušās muskuļu sāpes no sportiskās slodzes vai kā cita? Muguras, muskuļu un locītavu sāpes var padarīt dzīvi neizturamu. Ir skaidrs, ka ar šīm sāpēm nevajadzētu samierināties, bet doties pie ārsta un pastāstīt, kas tieši sāp, kā sāp, cik bieži, lai ārsts var izvērtēt situāciju un piemērot atbilstošāko terapiju.
Kam jāpievērš uzmanība?
Ir dažādi simptomi, kurus noteikti nedrīkst atstāt bez ievērības. Muskuļu, locītavu un muguras sāpes var izteikti saasināties nakts laikā, bet ja no rīta tās ir pārgājušas un vakarā atkal ir klāt, to jāņem vērā kā signālu, ka kaut kas nav kārtībā. Atkarībā no tā, kur tieši sāp, ir vairāki brīdinošie simptomi ...