Saldumi

(69)

Kategorija
Mērķauditorija
Zīmols
Cena
Hematogenas Šokolādes, 40 g | internetaptieka.lv

Uztura bagātinātājs

Hematogenas Šokolādes, 40 g

1,27€

Veselīga uztura krustcelēs: saldumi un konfektes

Ņemot vērā, ka aptaukošanās bērnu vidū kļūst aizvien izplatītāka, vecāki arvien biežāk piekodina bērniem neēst saldumus un konfektes. Tomēr katram bērnam un arī pieaugušajiem kādreiz gribās kaut ko saldu, lai uzlabotu garastāvokli vai iegūtu papildus enerģiju. Par laimi, saldumi internetā ir nopērkami arī tiem, kuri ikdienā piekopj veselīgu uzturu. Atbildes uz jautājumiem, kas ir veselībai draudzīgi saldumi, uzziniet turpinājumā!

Kādi ir veselīgi saldumi?

Iemesls, kādēļ mūsu ķermenis alkst pēc kā salda ir saldumu sastāvā esošā glikoze. Cilvēki, kas ievēro diētu ar zemu ogļhidrātu saturu, bieži ignorē faktu, ka glikoze ir nozīmīga cilvēka ķermeņa uzturviela. Šī iemesla dēļ saldumi ierobežotā daudzumā var pat palīdzēt uzlabot prāta un ķermeņa spējas, turklāt daži saldumi var saturēt arī visas veselīgam uzturam nepieciešamās šķiedras, antioksidantus un vitamīnus.

Lai palutinātu sevi ar veselīgām uzkodām, saldumi bez miltiem un bez cukura ir labākā izvēle. Savas garšas kārpiņas var apmierināt arī ar dabīgo cukuru, ko sauc par fruktozi, kas ir atrodama augļos. Izvēlieties pārtikas produktus ar zemu tauku saturu un daudz šķiedrvielām - šādi veselīgi saldumi ļauj patērēt mazāk kaloriju un iegūt ilgstošāku sāta sajūtu. 

Cukurs – diabēta labākais draugs

Tieši saldumos sastopamais cukurs ir galvenais iemesls, kāpēc valda uzskats, ka saldumu patēriņš ir jāierobežo. Vidēji cukura patēriņam dienā nevajadzētu pārsniegt 7 tējkarotes jeb 30 gramus. Pārmērīgs cukura patēriņš var izraisīt vairākas veselības problēmas:

  • svara pieaugumu;
  • akni;
  • negatīvi ietekmēt zobu veselību;
  • palielināt risku saslimt ar sirds slimībām;
  • paātrināt šūnu novecošanos;
  • palielināt risku saslimt ar 2. līmeņa diabētu;
  • palielināt risku saslimt ar vēzi;
  • palielināt risku saslimt ar depresiju;
  • izraisīt nieru darbības traucējumus.

Par laimi, mūsdienās saldumi bez cukura ir pieejami plašā skaitā. Cilvēkiem, kuriem ir diabēts un ir jāizvairās no cukurotām uzkodām, nav pavisam jāatsakās no saldumiem. InternetAptieka.lv ir pieejami dažādu veidu veselīgie saldumi un konfektes bez cukura – pastilas, zefīri, šokolādes, ledenes un daudzi citi kārumi. Plašu izvēli veselīgām šokolādēm, ledenēm un augļu konfektēm piedāvā “Sweet switch”. Savukārt, lai aizstātu cukuru savai iemīļotajai rīta kafijas vai tējas tasei, var izmantot bezkaloriju saldinātājus, ko piedāvā “Canderel”. Šādā veidā ir iespējams iegūt patīkamo, saldo garšu un izvairīties no cukura patēriņa.

Biežāk uzdotie jautājumi

Vai konfektes var kļūt vecas?

Jā, arī konfektēm ir derīguma termiņš. Par laimi, lielākā daļa konfektes ir derīgas vismaz sešus mēnešus vai pat vairāk. Tumšās šokolādes derīguma termiņš var pat sasniegt divus gadus, bet šokolādes saldumu pildījumu derīguma termiņš parasti ir īsāks – seši līdz deviņi mēneši.

Kā samazināt cukura un miltu patēriņu?

Lai samazinātu cukura petēriņu, izvēlieties veselīgas konfektes, kuru sastāvā nav cukurs, piemēram, ledenes, želejkonfektes, kas pieejamas interneta aptiekā. Tāpat var izvēlēties cepumus un kēksiņus bez miltiem un glutēna, lai apmierinātu savas garšas kārpiņas pēc kā salda.

Vai saldumi var būt arī veselīgi?

Saldumi var sniegt ātru enerģijas devu, lai izturētu garo dienu, jo tajos sastopamā glikoze ir primārais enerģijas avots, ko ķermenis izmanto, enerģijai izsīkstot. Konfektes var uzlabot arī labsajūtu, jo aktivizē dopamīna hormonu, kas ir atbildīgs par garastāvokļa uzlabošanu. Pie tam bieži saldumu sastāvā ir arī augļi, kas satur vitamīnus. Saldumi var būt daļa no veselīga uztura - ir tikai jāpiedomā par mērenību!