Aktivētā ogle

(9)

Kategorija
Vitamīnu un minerālvielu mērķis
Mērķauditorija
Formas
Zīmols
Cena

Aktivētā ogle – gan veselībai, gan skaistumam

Lielākajai daļai no mums mājas aptieciņā ir aktivētā ogle – visādam gadījumam. Tas ir viens no līdzekļiem, ko lietojuši arī mūsu vecāki un vecvecāki, kā izrādās, tā vēsture ir vēl daudz senāka. Arī mūsdienās oglīte tiek uzskatīta par vērtīgu ne tikai medicīnā, bet arī kosmētikas līdzekļu sastāvā. Lasiet tālāk, lai uzzinātu, kam palīdz aktivētā ogle, cik sen cilvēki to izmanto veselībai un kāpēc to iegādāties tieši InternetAptieka.lv!

 

Vai oglīte lietota jau senatnē?

Oglīte ir viens no tiem līdzekļiem, kura vēsture meklējama pat 1500 gadu pirms mūsu ēras – kā liecina arheoloģiski atradumi – senajā Ēģiptē tā tikusi izmantota ne tikai ražošanā un rakstīšanai, bet arī zarnu slimību ārstēšanai un nepatīkamu smaku absorbēšanai. Lai arī melnā ogle veselībai izmantota jau vairākus tūkstošus gadu, tā joprojām ir ļoti aktuāla un palīdz cilvēkiem gan rūpniecības, gan veselības un skaistumkopšanas jomās – atšķiras tikai ražošanas process, kā tā tiek veidota.

 

Kāpēc aktīvā ogle tiek saukta par aktīvu – ražošanas process

Aktīvās ogles tiek izmantotas vairākās sfērās – tās izmanto rūpniecībā, filtru veidošanā, medicīnā un citās jomās, taču jānošķir parasta un aktīva ogle. Ar ko parasta ogle atšķiras no aktīvas? Piemēram, medicīnas jomā aktīvās ogles ieguvei parasti izmanto kokosriekstu sēnalas, olīvu kauliņus un citas vērtīgas vielas, bet, lai organisma attīrīšana ar ogli būtu efektīva, tā vispirms tiek aktivizēta. Aktivizēšanas procesā svarīgākais ir attīrīt materiālu un augstā temperatūrā radīt poras, kas palielina vielas virsmas laukumu, lai kā sūklis piesaistītu kaitīgas substances. Procesu viegli izskaidrot, kā piemēru izmantojot kukurūzas graudu ­– grauda formā tas ir mazs un ciets, bet karsējot – kļūst porains. Tā virsma kļūst daudz lielāka un iegūst spēju absorbēt. Līdzīgs princips notiek arī oglītes aktivizēšanas procesā – tieši poru esamība liek oglītei darīt to, kāpēc to izmantojam veselībai.

 

Aktivētā ogle palīdz samazināt pārmērīgu vēdera uzpūšanos pēc ēšanas

Primārais un galvenais, ko oglīte dara – tā piesaista kaitīgas vielas, lai tās varētu izvadīt no organisma. Ogle kā sūklītis piesaista toksīnus, kas izraisa vēdera pūšanos vai citas nepatīkamas sajūtas vēderā. Mūsdienās tā pieejama dažādās formās:

·  tabletēs,

·  kapsulās,

·  granulās.

 

Tomēr – jāņem vērā, ka oglīte nepiesaista visas kaitīgās vielas, tāpēc pārtikas vai cita veida saindēšanās gadījumā noteikti jāvēršas pie ārsta.

 

Kāds oglei sakars ar skaistumu?

Iepriekš uzskaitītās īpašības noder ne tikai veselības jomā, arī kosmetoloģijā oglītes īpašības tiek izmantotas daudzos dažādos virzienos. Piemēram:

·  dezodoranti ar ogli, kas absorbē mitrumu un aromātu;

·  attīrošās sejas maskas ar ogli, kas atbrīvo no toksīniem;

·  baltinošas zobu pastas ar ogli, arī zobu diegi ar ogli;

·  ziepes ar ogli;

·  krēmi ādai, kas pateicoties oglei, ietver skrubja īpašības, atbrīvo no toksīniem un attīra;

·  dekoratīvās kosmētikas noņēmēji ar ogli, kas attīra poras.

 

Šādi kosmētikas līdzekļi kļūst arvien populārāki, daudzi no tiem par labām cenām ir nopērkami arī InternetAptieka.lv

 

Kāpēc oglīti meklēt InternetAptieka.lv?

InternetAptieka.lv ir mūsdienīga un ērta e-aptieka, kurā viegli orientēties visu vecumu apmeklētājiem. Šeit vienmēr ir labas cenas un atlaides, kas pirkumu padara izdevīgu. Patīkams bonuss ir bezmaksas piegāde visā Latvijā, kas tiek nodrošināta visiem pasūtījumiem neatkarīgi no summas. Tāpēc, ja Jums nepieciešama aktivētā ogle – droši apmeklējiet interneta aptieku vai aptiekas klātienē Rīgā, Pulkveža Brieža ielā 8 vai Dzelzavas ielā 120M.

 

InternetAptieka.lv atgādina – pirms jebkuru medikamentu un uztura bagātinātāju iegādes ir nepieciešams konsultēties ar ārstu vai farmaceitu. Izmantojiet iespēju ar atsaucīgajiem InternetAptieka.lv farmaceitiem sazināties arī attālināti ­– telefoniski, Whatsapp vai online čatā! 

 

Biežāk uzdotie jautājumi

Cik maksā melnā ogle?

Aktivētās ogles cena ir atkarīga no iepakojuma lieluma un līdzekļa veida, InternetAptieka.lv tā nopērkama cenu diapazonā no 0,33 EUR līdz 3,59 EUR.

 

Vai melnā ogle no ugunskura arī palīdz pret vēdera pūšanos?

Nē, ogles no ugunskura nav attīrītas un nav aktivizētas, tām nav vēdera pūšanos mazinošu īpašību, turklāt – tās var saturēt kaitīgus piemaisījumus.

 

Vai aktīvā ogle pret caureju ir efektīva?

Tiešā veidā aktivētā ogle caurejas cēloņus neietekmē.

 

Kur iegūt instrukciju, lai uzzinātu, kā pareizi lietot aktivēto ogli?

Oglīte vienmēr jālieto tieši tā, kā norādīts iegādātā līdzekļa instrukcijā! Jebkuru uztura bagātinātāju instrukciju iespējams atrast Latvijas Pārtikas un veterinārā dienesta veidotajā Uztura bagātinātāju reģistrā.

 

Vai aktivētā ogle uzsūc un veicina arī vitamīnu un uzturvielu izvadīšanu?

Nē, vitamīnus un vērtīgās uzturvielas, kas organismam nepieciešamas, oglīte nepiesaista. Tam ir vairāki iemesli – dažu vielu molekulas ir pārāk lielas, bet citas vielas šādu piesaisti vienkārši neveido.

 

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!