Autiņbiksītes
(21)
Pamperi un autiņbiksītes bērniem – 7 lietas, kas jāņem vērā
Pateicoties plašajam piedāvājumam no neskaitāmiem zīmoliem, pamperu un autiņbikšu izvēle var būt visai sarežģīta, sevišķi jaunajiem vecākiem, kas vēl tikai iepazīst savu mazuli. Lai arī paņemt pirmo iepakojumu ar pazīstama zīmola vārdu varētu likties vilinoši, tā varētu nebūt pareizā izvēle Jūsu mazuļa komfortam. Kas ir 7 lietas, ko ņemt vērā, meklējot īstās autiņbiksītes, lai pamperi gan mazulim, gan Jums kā vecākam būtu ērta ikdienas sastāvdaļa?
1. Zīmols
Jo lielāks, plašāk pazīstams zīmols, jo labāk. Šie lielie, ilgi pastāvošie uzņēmumi ir ar iespaidīgu pieredzi nozarē, kā arī tie veic regulārus pētījumus, lai pamperi jaundzimušajiem kļūtu arvien ērtāki un kvalitatīvāki.
2. Pamperu īpašības
Nākamais, pēc kā vadīties, izvērtējot pamperu piedāvājumu, ir to īpašības un funkcijas:
- laba absorbētspēja – pamperiem ir jāvar uzsūkt daudz urīna un fēču bez noplūdēm vai sašļukšanas, nokarāšanās. Pamperi, kam ir tendence uz noplūdēm, rada kairinājuma, iekaisumu un izsitumu risku, mazuļa ādai esot kontaktā ar mitrumu;
- mitruma indikatori – tādi populārie zīmoli kā Huggies ir radījuši ar mitruma indikatoriem papildinātus pamperus – speciālās baltās atzīmes kļūst dzeltenas, kad bērnu autiņbiksītes ir sasniegušas maksimālo uzsūktspējas kapacitāti;
- mīkstums un elpotspēja – mazuļa āda ir delikāta un jutīga, tādēļ pamperu materiālam ir milzīga nozīme. Izvēlies tos, kas ražoti no mīksta, maiga un elpojoša materiāla, lai mazuļa dupsis justos ērti;
- elastība un piekļaušanās ķermenim – pamperiem ir jābūt gana staipīgiem un elastīgiem, lai tie ērti piegulētu bērna ķermeņa formai, neatstājot brīvas spraugas, bet tajā pat laikā arī neatstājot nospiedumus uz ādas.
3. Mazuļa izmērs un svars
Viena izmēra pamperu efektivitāte būs atšķirīga dažādu svaru mazuļiem, tādēļ pirms pamperu iegādes nosveriet savu atvasi. Ik pēc dažiem mēnešiem būs jāiegādājas par izmēru lielāki pamperi bērniem, tāpēc neaizraujieties ar viena izmēra krājumu iepirkšanu. Savukārt esošo izmēru uz nākamo nomainiet tikai tad, kad esošās autiņbiksītes ir kļuvušas par ciešu bērnam.
4. Kakāšanas paradumi
Katrs mazulis ir unikāls, un tādi ir arī viņu čurāšanas un kakāšanas paradumi. Ja Jūsu bērns atvieglojas gana bieži, laba izvēle būs pamperi zīdaiņiem ar augstu uzsūktspēju – ekonomiskāk un ekoloģiskāk pret dabu.
5. Budžets
Bērna tualetes paradumu zināšana ļaus aptuveni aprēķināt, cik daudz pamperu mēnesī nepieciešams, un palīdzēs saprast, kādas cenu kategorijas pamperus izvēlēties, proti, cik naudas varat atļauties ieguldīt autiņbiksīšu iegādei. Augsta cena ne vienmēr nozīmē augstu kvalitāti, tādēļ izvēlieties pamperus pēc to īpašībām, ne pēc cenu zīmes.
Ieteikums: iegādājieties 2-3 dažādu zīmolu autiņbiksīšu mazākos pieejamos iepakojumus un dodiet bērnam iespēju tos izmēģināt praktiski. Tad, kad noskaidrosies, kura zīmola pamperi jaundzimušajiem īpašību, materiāla, formas un komforta ziņā der vislabāk, iegādājieties lielāka izmēra iepakojumus.
6. Ādas jutība
Ja bērnam ir jutīga āda, galvenā lieta, par ko ir jāparūpējas, ir – lai pamperu lietošana neradītu iekaisumus, pumpas, sviedreni. Maldīgs ir uzskats, ka bērnu pamperi no auduma nerada šīs problēmas. Iekaisumi rodas, jebkāda veida mitrumam esot ilgstošā saskarē ar ādu. Tāpēc izvēlieties pamperus, kas medicīniskos testos ir pierādījuši spēju saglabāt sausumu un pasargāt bērna ādu no iekaisumiem.
7. Ērtības
Katram bērna vecuma un attīstības posmam ir savi plusi un izaicinājumi, un autiņbiksīšu pielāgošana tiem palīdzēs kā mazajam, tā arī Jums. Piemēram, ar lipekļiem aiztaisāmas autiņbiksītes jaundzimušajiem ir ērts risinājums, ko lielākam, jau skrienošam bērnam būtu grūti uzvilkt, savukārt pamperbiksītes, kas ir izcils risinājums enerģiskiem ķipariem, varētu būt neērti mēģināt uzvilkt zīdainim.
Pareizo pamperu izvēle ir viens no svarīgajiem jauno vecāku lēmumiem. Ņemiet pie rokas šo sarakstu, piefiksējiet mazuļa paradumus un iegādājieties kvalitatīvus pamperus mūsu interneta aptiekā!
Biežāk uzdotie jautājumi
Vai bērnu autiņbiksītes var valkāt visu diennakti?
Nav droši bērnu turēt pamperos 24 stundas diennaktī, jo ādai ir nepieciešams elpot vismaz 6-8 stundas dienā. Katru reizi, kad mainiet pamperu, ļaujiet mazajam pabūt pliku dupsi 15-20 minūtes, tādējādi ļaujot ādai pašai nožūt un brīvi elpot. Šādi pasargāsiet to no izsitumiem, izsutēšanas un iekaisumiem.
Vai pamperiem beidzas derīguma termiņš? Vai tie var sabojāties?
Kā papīra produkts, autiņbiksītes var tikt lietotas bez derīguma termiņa ierobežojumiem, tomēr, lai arī tās tehniski “nesabojājas”, ražotāji iesaka bērnu autiņbiksītes izlietot 2 gadu laikā kopš iegādes.
Vai pēc pačurāšanas mazulis ir jāapslauka?
Nē, par mazuļa dzimumorgānu apslaucīšanu nav jāraizējas, jo zīdaiņa urīns tipiski nekairina ādu, un bērnu pamperi uzsūc visu šķidrumu. Vienīgais, par ko jāparūpējas – lai pamperis būtu sauss un neuzturētu mitrumu pie mazuļa jutīgās ādas.