Ausīm

(3)

Kategorija
Mērķauditorija
Formas
Zīmols
Cena
Otipax ausu pilieni, 16 g | internetaptieka.lv

Bezrecepšu medikamenti

Otipax ausu pilieni, 16 g

3,71€

Otinum 20% ausu pilieni, 10 ml | internetaptieka.lv

Bezrecepšu medikamenti

Otinum 20% ausu pilieni, 10 ml

6,51€

Otipax ausu pilieni, 16 g | internetaptieka.lv

Bezrecepšu medikamenti

Otipax ausu pilieni, 16 g

4,31€

Kas palīdzēs, ja piemeklējušas auss sāpes vai auss iekaisums?

Rudens un ziemas sezonā ir svarīgi parūpēties par to, lai ausis nesapūš vējš, radot ausu sāpes vai iekaisumu. Pirmkārt, nepieciešams parūpēties par siltu cepuri, ausaini vai lakatu, kas pasargās ausis no vēja brāzmām, bet ko iesākt, ja auss jau sapūsta vai tajā izveidojies sāpīgs iekaisums? Auss sāpes un auss iekaisumu var palīdzēt novērst dažādi līdzekļi, bet nopietnu sāpju un iekaisuma gadījumā obligāti jāvēršas pie sava ģimenes ārsta vai ausu, kakla un deguna ārsta.

Mūsu valsts mainīgajos laika apstākļos ir ļoti viegli iedzīvoties ausu sāpēs. Mainīgā gaisa temperatūra un mitrums ir bieži ausu sāpju izraisītāji, un par tām visbiežāk sūdzas bērni. Daudzos gadījumos sāpes un iekaisums sākas ar iesnām, jo iekaisums no deguna pāriet uz ausīm.

Pirms piemeklējušas ausu sāpes, ieteicams kopumā profilaktiski rūpēties par savu imunitāti. Stiprināt to ar fiziskām aktivitātēm, pastaigām svaigā gaisā, veselīgu pārtiku, kurā iekļauti dārzeņi, augļi un ogas. Arī labs miegs un atpūta ir no svara, lai uzlabotu imūnsistēmu un tās noturību pret dažādiem iekaisumiem.

Ko darīt, ja iekaisusi auss?

Ja auss ir sausa, tās kanālā var iepilināt līdz istabas temperatūrai uzsilušus ausu pilienus. Ja iekaisums ausīs ir regulāra problēma, ausu pilienus var turēt ledusskapī un izmantot pēc nepieciešamības. Ja auss sulo vai no tās kaut kas tek, pilienus lietot nedrīkst. Arī tādā gadījumā, ja pamanāt auss sulošanos, tas, iespējams, ir auss iekaisums bez sāpēm, un šajā gadījumā būtu jāvēršās pie ārsta.

Ko darīt, ja sāp auss?

Ja piemeklējušas ausu sāpes, gaidot ārsta apmeklējumu var lietot pretsāpju līdzekļus, kas palīdzēs pret ausu sāpēm. Par zāļu lietošanu būtu nepieciešams konsultēties ar ārstu vai farmaceitu. Ja ausu sāpes radušās no iesnām, tad deguna pilieni var palīdzēt mazināt tūsku, kas atbrīvos auss kanālu no spiediena un atvieglos sāpes. Vajadzības gadījumā ārsts nozīmēs antibiotiku kursu, ja auss sāpju iemesls būs nopietns iekaisums, tāpēc jebkurā gadījumā pirms paši veicat kādas darbības, svarīgi sasniegt savu ģimenes ārstu.

Ko iesākt, ja ausu sāpes kļūst neizturamas?

Lai gan pretsāpju līdzekļi var palīdzēt, jo tie mazinās sāpes, jāsaprot, ka tie nerisina pašu cēloni, bet novērš sekas. Pat tad, ja tie palīdz, neciešamu sāpju gadījumā ir jāvēršas pie ārsta, jo iekaisuma cēlonis joprojām ir aktīvs. Ja ausu sāpes ir izraisījušas iesnas, var lietot speciālus deguna pilienus, kas mazinās tūsku aizdegunē un līdz ar to arī dzirdes kanālā, kas var būt sāpju iemesls.

Ko darīt, ja bērnam sāp auss?

Bērniem biežāk novērojamas auss sāpes vai auss iekaisums, un tas ir saistīts ar anatomiskām īpatnībām. Bērnam kanāls, kas savieno degunu ar ausi, ir īsāks, tāpēc ir tādi bērni, kuriem katru reizi, kad ir iesnas, sāp ausis. Ja aizdegunē ir liela tūska, tā nospiež arī dzirdes kanālu, līdz ar to rodas diskomforts un nepieciešama ausu sāpju noņemšana. Ja sāpes ir ilgstošas, turpinās visu nakti, tad bērnu jāved pie ārsta. Ieteicams meklēt ārsta palīdzību arī tad, ja bērnam pēkšņi pasliktinās dzirde.

Sapūsta auss – ko darīt?

Ja ir sapūsta auss vai sapūstas auss simptomi, atnākot mājās pie auss var pielikt siltu vilnas šalli vai citu sildošu drēbi un uz mirkli paturēt. Ieteicams vairs neiet ārā, bet palikt siltā telpā, vēlams, ne pārāk sausā gaisā. Ja nav skaidri zināms, ka sāpes ausī izraisa tas, ka tā ir sapūsta, tad papildus to sildīt nav ieteicams, jo ja tas tomēr ir iekaisums, no sildīšanas tas var progresēt. Ja ir jebkādas šaubas par to, kāpēc ir sāpoša auss, noteikti nepieciešams vērsties pie ārsta.