Selēns

(15)

Kategorija
Vitamīnu un minerālvielu mērķis
Mērķauditorija
Formas
Zīmols
Cena

Selēns imunitātei un skaistumam

Ja pasaulē eksistētu jaunības eliksīrs, selēns noteikti būtu viena no tā svarīgākajām sastāvdaļām. Šis vērtīgais elements veicina tik daudz labvēlīgu procesu mūsu organismā, ka katram būtu izdevīgi pārliecināties par pietiekoši lielām (bet ne pārlieku lielām) selēna rezervēm. Kas ir selēns, kāpēc tas  ir tik svarīgs un kur to ņemt – par to lasiet turpinājumā.

 

Kas ir selēns?

Selēns ir antioksidants, kas sastopams augsnē, augos un pārtikas produktos. Tas ir svarīgs organismam vielmaiņas procesos, nodrošinot daudzu svarīgu funkciju normālu darbību. Organisms pats selēnu neražo, tāpēc ir būtiski to uzņemt ar pārtiku. Latvijas klimatiskajā joslā selēna augsnē nav daudz, tāpēc regulāri jāpārliecinās par tā pietiekamību un nepieciešamības gadījumā jānodrošina organismam papildu rezerves.

Selēns organismam ir tik vērtīgs, ka tā labvēlīgā ietekme ir praktiski neaizstājama, jo tas:

 

·      palīdz uzturēt matu veselību,

·      palīdz uzturēt nagu veselību,

·      veicina normālu imūnsistēmas darbību,

·      veicina normālu vairogdziedzera darbību,

·      veicina šūnu aizsardzību pret oksidatīvo stresu,

·      veicina normālu spermatoģenēzi.

 

Tas nozīmē, ka selēns ietekmē trīs nozīmīgākās jomas mūsu veselības dzīvē: vielmaiņu un imunitāti, izskatu un spēju radīt pēcnācējus! Tāpēc - ja pastāv iespēja, ka organismā selēna trūkst, būtu vēlams to pamanīt un novērst pēc iespējas ātrāk.

 

Pamanāmākās selēna trūkuma pazīmes

Raksturīgākās selēna trūkuma pazīmes ir nespēks un vājums, gaišas nagu gultnes. Ilgstošs selēna deficīts vīriešu organismā samazina spermatozoīdu kustīgumu un palielina vairogdziedzeru slimību risku. 

Vai selēns produktos ir viegli uzņemams?

Selēns ir bieži sastopams ikdienā lietotos produktos, ja lieto sabalansētu un veselīgu uzturu. Visvairāk selēnu saturošie produkti ir:

 

·      gaļa (putnu, jēru, liellopu, cūkgaļā, īpaši aknas);

·      zivis (mencās, siļķēs, sardīnēs);

·      pupas;

·      raugs;

·      piens;

·      olas;

·      rupjmaize;

·      brūnie rīsi.

 

Neskatoties uz to, ka šis antioksidants ir izplatīts pārtikā, Latvijas platuma grādu augsnei un augiem selēna pārbagātība nav raksturīga, tāpēc bieži nepieciešams to uzņemt papildus ar uztura bagātinātāju palīdzību.

 

Cik daudz selēna nepieciešams?

Pasaulē noteikts, ka normālos apstākļos pieaugušajam nepieciešami 55 µg selēna dienā. Grūtniecēm vai barojošām māmiņām šī deva jāpaaugstina līdz 60 µg – 70 µg dien. Neskatoties uz noteikti vidējo standartu, par piemērotākā līdzekļa izvēli vienmēr vēlams konsultēties ar ārstu vai farmaceitu. 

 

Kāpēc selēna preparāti jāiegādājas InternetAptieka.lv?

Ja nepieciešams plašs selēna līdzekļu klāsts, nepieciešams aplūkot InternetAptieka.lv piedāvājumu. Šajā interneta aptiekā atrodams vairāk kā četrdesmit selēnu saturošu līdzekļu dažādām vajadzībām un dzīvesstiliem. InternetAptieka.lv iespējams arī konsultēties ar farmaceitu par piemērotākā līdzekļa izvēli, turklāt pasūtīt var ne tikai bezrecepšu, bet arī recepšu medikamentus, kosmētiku un citas ar veselības jomu saistītas preces. Mūsdienīgs un izdevīgs bonuss – bezmaksas piegāde visā Latvijā jebkura apjoma pasūtījumiem.

 

Ja organismam nepieciešams selēns, labākie un izdevīgākie piedāvājumi atrodami tieši InternetAptieka.lv!

 

Biežāk uzdotie jautājumi

 

Cik maksā selēna preparāti?

Selēna preparātu cena atkarīga no sastāva, ražotāja un daudziem citiem parametriem. InternetAptieka.lv pieejams plašs selēnu saturošu līdzekļu klāsts cenā no 4 EUR līdz 105 EUR, ko piedāvā gan Latvijas, gan pasaules pazīstamākie ražotāji.

 

Kādi selēna preparāti ir izdevīgākie?

Bio jeb organiskais selēns un citi selēna veidi pieejami tabletēs, kapsulās, pastilās, pulveru formā u.c.  InternetAptieka.lv pieejami lielākā daļa šo selēna veidu, kā arī selēns pilienos. Par to, kāda selēna forma jāizvēlas, darba laikā iespējams konsultēties ar farmaceitu.

 

Kā izpaužas selēna pārdozēšana?

Uzņemot selēnu ar ikdienas uzturu, to pārdozēt praktiski nav iespējams. Ja notiek pārlieku liela selēna uzņemšana, piemēram, lietojot nepiemērotus uztura bagātinātājus, var rasties nieze, caureja, vispārējs nogurums. Ilgstoši pārsniedzot atļautās devas var rasties arī matu un zobu bojājumi un citi sarežģījumi veselībā. Lai tas nenotiktu, piemēroti selēna līdzekļi jāizvēlas konsultējoties ar ārstu vai farmaceitu. InternetAptieka.lv farmaceita konsultācija darba laikā pieejama arī online vai telefoniski.

 

Kāpēc selēns vairogdziedzerim ir tik nozīmīgs?

Selēns vairogdziedzerim ir ļoti nozīmīgs tāpēc, ka tas veicina normālu vairogdziedzera darbību ar fermenta palīdzību, kas atbild par vairogdziedzera hormona pārstrādi. Šis process ir nozīmīgs vielmaiņas un orgānu darbības funkcionēšanai. 

 

Vai selēnu nepieciešams papildus uzņemt arī bērniem?

Selēns bērniem ir tikpat nepieciešams kā pieaugušajiem, bet piemērotā daudzumā. Šī antioksidanta uzņemšana nepieciešama jau no zīdaiņa vecuma (apmēram 15 µg), pirmsskolas vecuma bērniem ap 35 µg, sākumskolas vecuma bērniem 35 µg, bet pusaudžiem no 45 µg līdz 60 µg atkarībā no individuāliem parametriem. Piemērotu līdzekli vai pārtiku selēna uzņemšanai var ieteikt farmaceits vai ģimenes ārsts. InternetAptieka.lv ir pieejami arī bērniem domāti selēnu saturoši uztura bagātinātāji.

 

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!