Pret grumbām

(214)

Kategorija
Mērķauditorija
Ādas tips
Matu tips
Zīmols
Cena

Ko darīt, ja ādā parādās nelūgtās viešņas – grumbas

Lai arī cilvēki mēģina mīkstināt to nozīmi, reizēm katra grumba var šķist traucējoša. Mēs saucam tās par varžu kājiņām, saules vai smieklu krunciņām, tomēr lielākā daļa cilvēku grumbas ap acīm, muti vai uz pieres vēlas padarīt nebijušas uzreiz, kā tās parādījušās. Kas ir grumbas, kāpēc tās rodas un kā tikt ar tām galā – izklāstīts turpinājumā.

 

Kas ir grumbas un kāpēc tās rodas?

Grumbas ir ādas krokas vai izciļņi, kas rodas sejas ādai dabiski pieskaņojoties dažādām mīmikām. Āda sastāv no vairākiem slāņiem, tvirtumu tai nodrošina daudz vielu, tajā skaitā elastīns, kolagēns un hialuronskābe. Grumbas ne vienmēr ir vecuma pazīme, tomēr ādai nobriestot šo vielu sintēze ādā kļūst lēnāka, tāpēc tā zaudē tvirtumu un krunciņu parādīšanās kļūst neizbēgama. Mūsu ikdienā ir arī daudz ieradumu, kas, piemēram, grumbas ap muti vai acīm, veicina.

 

Kādi ieradumi veicina grumbu rašanos?

Papildu tam, ko ādai nodara laiks, mēs bieži piekopjam ieradumus, kas grumbu parādīšanos paātrina un pastiprina. Pirmkārt – neveselīgs dzīvesveids, neregulārs un nepilnvērtīgs uzturs, kas nesniedz ādai pietiekoši daudz vitamīnu, minerālvielu un mitruma. Otrkārt – grumbu veidošanos var veicināt arī tādi ieradumi, kas nav neveselīgi un šķiet nekaitīgi:

 

 • acu berzēšana iestiepj ādu un bojā elastīgo ādas slāni, tā veicinot grumbu rašanos;
 • acu miegšana, piemēram, nenēsājot saulesbrilles saulainā laikā. Sākotnēji šīs grumbas redzamas tikai miegšanās laikā, bet ar laiku ādas slānī rodas rievas, kas redzamas arī visā pārējā laikā. Šādā veidā viegli iegūt grumbas zem acīm arī agrā vecumā;
 • stiepjoši pieskārieni sejas ādai, arī kontaktlēcu ievietošanas vai kosmētikas uzklāšanas laikā! Stiepjot ādu ap acīm, piemēram, klājot ēnas, tiek likti pamati jaunām grumbām;
 • gulēšana uz vēdera arī var nostiept sejas ādu, spiežot to pret spilvenu. Sejas ādas veselībai piemērotāka ir gulēšana uz muguras.

 

Vai grumbu rašanos veicina arī no mums neatkarīgi ārējie apstākļi?

Jā, ādas veselību neizbēgami bojā ne tikai laiks un mūsu ieradumi, bet arī ārēji apstākļi, piemēram, gaisa piesārņojums, pārmērīga saskare ar saules gaismu, stress u.c. Ko tas nozīmē? Tas nozīmē tikai to, ka skaistuma un veselības aprūpes rutīnā laiku pa laikam jāietver konsultācija par ādas veselību ar farmaceitu vai kosmetologu, jo sejas krēms pret grumbām var būt nepieciešams arī tad, ja tiek ievērots veselīgs dzīvesveids un ādai draudzīgi paradumi. InternetAptieka.lv pieejami kontakti saziņai ar farmaceitu sms, čata vai telefona sarunas veidā.

 

Ko darīt, lai aizkavētu grumbu parādīšanos?

Pilnībā izvairīties no grumbu rašanās nav iespējams, tomēr ir iespējams to rašanos attālināt. Tam nepieciešams:

 • regulārs un pietiekošs miegs;
 • samazināts cukura patēriņš;
 • smēķēšanas atmešana;
 • gulēšana uz muguras;
 • nepieciešamības gadījumā piemērotas kosmētikas izmantošana.

 

Grumbu izlīdzināšana mājas apstākļos – tautas līdzekļi pret grumbām

Ja izbraukumā vai ceļojumā nav pieejams iemīļotākais kosmētikas līdzeklis grumbu profilaksei, pretgrumbu acu krēms vai līdzeklis ādas kopšanai izņēmuma kārtā var tapt arī no dažiem ikdienā pieejamiem produktiem:

 

 • alvejas;
 • banāniem;
 • svaigiem gurķiem;
 • kokosriekstu eļļas.

 

Šie produkti satur vitamīnus un minerālvielas, kas baro un mitrina ādu. Alveja satur arī E vitamīnu, kas veicina šūnu aizsardzību pret oksidatīvo stresu.

 

Kāpēc pretgrumbu krēmi jāiegādājas InternetAptieka.lv?

InterneAaptieka.lv ir mūsdienīga, klientam draudzīga un ērta aptieka internetā, kas nodrošina augstas kvalitātes servisu. Sadaļā “Grumbas” var atrast gansrīz 200 produktu, ko piedāvā pasaulē atzītākie kosmētikas ražotāji. Aicinām ienākt un izvēlēties atbilstošāko līdzekli, jo nodrošināsim labu cenu un ātru bezmaksas piegādi visā Latvijā neatkarīgi no pasūtījuma summas!

 

Biežāk uzdotie jautājumi

Kā samazināt grumbas pēc 30 gadu vecuma?

Vieglākais veids kā atbrīvoties no grumbām ir sākt šo cīņu laicīgi, ietverot dzīvesveidā visu nepieciešamo grumbu mazināšanai. Svarīgākais ir veselīgs uzturs, pietiekošs miegs un daudz svaiga gaisa. Ne mazāk svarīgi ir konsultējoties ar kosmetologu izvēlēties piemērotas liftinga sejas maskas, arī labs pretgrumbu krēms pēc 30 gadu vecuma ir nepieciešams katram, kas krunciņu parādīšanos vēlas attālināt. Ieskatieties InternetAptieka piedāvājumā!

 

Cik bieži drīkst lietot sejas maskas pret grumbām?

Lai sejas maskas sniegtu nepieciešamo efektu, tās jālieto regulāri – viena vai divas reizes rezultātu nenodrošina! Par lietošanas intensitāti jāvienojas ar kosmetologu vai citu ekspertu, kas palīdzēs izvēlēties īsto kosmētikas līdzekli. 

 

Cik maksā efektīvs pretgrumbu krēms?

Ja nepieciešams sejas vai acu krēms pret grumbām, InternetAptieka.lv to var iegādāties cenu diapazonā no 2 EUR līdz 100 EUR – cenas atkarīga gan no lietošanas mērķa un iepakojuma lieluma, gan no sastāva. 

 

Kāpēc parādās grumbas uz pieres?

Visādi citādi gludā pieres āda tiek pie grumbām galvenokārt pateicoties sejas mīmikai. Viens no biežākajiem iemesliem ir acu  miegšana saulainā laikā, ja netiek nēsātas saulesbrilles – ādas locījuma vietās veidojas grumbas, kuras sākotnēji ir vieglas, bet laika gaitā kļūst gandrīz neizdzēšamas.