Imunitātei

(446)

Kategorija
Vitamīnu un minerālvielu mērķis
Mērķauditorija
Formas
Zīmols
Cena
-30%
Nateo D 4000 SV, 60 kapsulas | internetaptieka.lv

Uztura bagātinātājs

Nateo D 4000 SV, 60 kapsulas

14,05€ 9,83€

-20%
LYLsunD3 2000 SV, sprejs 25 ml | internetaptieka.lv

Uztura bagātinātājs

LYL sun D3 2000 SV sprejs, 25 ml

12,79€ 10,23€

-30%
Livol extra Vitamin D 4000SV, 120 tabletes | internetaptieka.lv

Uztura bagātinātājs

LIVOL EXTRA Vitamin D 4000SV, 120 tabletes

18,59€ 13,01€

-30%
LYL premium C, 30 kapsulas | internetaptieka.lv

Uztura bagātinātājs

LYL premium C, 30 kapsulas

8,44€ 5,91€

-10%
Nateo D Forte pilieni, 10 ml | internetaptieka.lv

Uztura bagātinātājs

Nateo D Forte pilieni, 10 ml

6,66€ 5,99€

-45%
LIVOL MULTI vitamīnu lācīši, 75 gb. | internetaptieka.lv

Uztura bagātinātājs

LIVOL MULTI vitamīnu lācīši, 75 gb.

18,79€ 10,33€

-20%
LYLimmunUP, 60 kapsulas | internetaptieka.lv

Uztura bagātinātājs

LYLimmunUP, 60 kapsulas

11,94€ 9,55€

-25%
Lysi Cardio Forte zivju eļļa, 120 kapsulas | internetaptieka.lv

Uztura bagātinātājs

Lysi Cardio Forte zivju eļļa, 120 kapsulas

22,71€ 17,03€

Labākie vitamīni imunitātei slēpjas veselīgā dzīvesveidā – pieci padomi imunitātes uzturēšanai

Labas veselības pamatā ir spēcīga imunitāte, kas spēj turēties pretim lieliem un maziem izaicinājumiem mūsu ikdienas dzīvē. Uzturēt imunitāti labā formā nebūt nav viegls uzdevums, tas prasa laiku, pūles un veselīga dzīvesveida ievērošanu, tomēr – tas ir to vērts! Turpinājumā pieci padomi normālas imunitātes darbības atbalstīšanai. 

 

1. Organismam patīk veselīgas un regulāras ēdienreizes

Lai justos un izskatītos labi, lai uzņemtu vitamīnus un minerālvielas ar ēdienu, ikdienas uzturā jālieto dārzeņi, augļi, olbaltumvielas, tauki un ogļhidrāti pareizās devās. Normālu imūnsistēmas darbību veicina A, B6, B12, C un D vitamīns, kā arī cinks, dzelzs, folāti, selēns un varš.

Ir zinātniski pierādīts, ka nepilnvērtīgs uzturs ietekmē normālu imunitātes darbības spēju, tāpēc sekot līdzi pilnvērtīgai uzturvielu uzņemšanai ir īpaši svarīgi ievērojot diētas, izlaižot ēdienreizes vai lietojot nepilnvērtīgu uzturu.   

2. Aktīvs dzīvesveids svaigā gaisā – atbalsts veselībai

Mēdz teikt, ka arī svaigs gaiss dziedē daudzas kaites un tā ir patiesība! Regulāras fiziskas aktivitātes svaigā gaisā, pat, ja tās ir mierīgas pastaigas – palīdz organismam uzturēt sevi formā. Svarīgi atcerēties, ka nav sliktu laika apstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs, tāpēc doties ārā ieteicams arī lietainā vai aukstā laikā. Pierādīts, ka imunitātes normālas darbības spēja samazinās cilvēkam kļūstot vecākam, tāpēc fiziskas aktivitātes ir īpaši vērtīgas senioriem!

 

Taču, ja aktivitāte ir pārlieku liela, tad C vitamīns palīdzēs uzturēt normālu imūnsistēmas darbību intensīvas fiziskas slodzes laikā un pēc tās.

3. Dzīve bez kaitīgiem ieradumiem

Alkoholiskie dzērieni, smēķēšana un citas kaitīgas vielas izraisa atkarību un rada organismam negatīvu ietekmi, tāpēc šo vielu lietošana jāizslēdz no ikdienas un svētku reizēm. Droši vērsieties pie ģimenes ārsta vai farmaceita, ja meklējat padomu un palīdzību atbrīvoties no atkarības, ja tāda piemeklējusi.

4. Higiēna un piesardzība sabiedriskās vietās

Distances ievērošana un regulāra roku mazgāšana pasargā cilvēkus no daudzām saslimšanām, kas tiek nodotas pieskaroties, tāpēc šīs lietas vēlams piekopt ne tikai Covid vai gripas epidēmijas laikā, bet vienmēr un visur.

5. Iespēju robežās – izvairīties no stresa

Viegli pateikt, grūti izdarīt, un tomēr – stress ir viens no nozīmīgiem 21. gadsimta cilvēka veselības problēmu izraisītājiem, tāpēc jāatceras periodiski dot savam organismam un smadzenēm atpūtas brīdi.

 

Kompleksie vitamīni imunitātei – vai nepieciešams lietot papildus?

Ja neregulāras ēdienreizes, stress un paaugstināta slodze jāpiedzīvo ikdienā, ļoti iespējams, ka  pazeminās imūnsistēmas darbība. Tādā gadījumā nepieciešami vitamīni imunitātes stiprināšanai.

 

Lai izvēlētos piemērotāko vitamīnu kompleksu, jāņem vērā viss iepriekš minētais – gan ēšanas un fiziskās slodzes prakse, gan kaitīgie paradumi. Ir vēl daudz citu kritēriju, kas var veicināt vitamīnu un minerālvielu patēriņu – paaugstināta slodze, grūtniecība, ilgstošs stress u.c. Īstā vitamīnu kompleksa izvēle vislabāk var notikt kopā farmacietu, ar ģimenes vai citu konsultējošo ārstu, izvērtējot gan situāciju, gan dzīvesstilu, gan veselības stāvokli un asins analīzes.

Vitamīni imunitātei jāmeklē InternetAptieka.lv

Minerālvielas un kompleksie vitamīni imūnsistēmai lielā klāstā pieejami InternetAptieka.lv. Sadaļā “Imunitāte” ir minerālvielas, uztura bagātinātāji un vitamīni imunitātei, kas piemēroti normālas imūnsistēmas darbības veicināšanai dažādu vecumu un dzīvesstilu cilvēkiem. Papildus InternetAptieka.lv var pasūtīt gan bezrecepšu, gan recepšu medikamentus, turklāt tiek nodrošināta bezmaksas piegāde visā Latvijā pilnīgi visiem pasūtījumiem neatkarīgi no to vērtības. 

 

 

Biežāk uzdotie jautājumi

 

Kā noteikt, kādi vitamīni organismā trūkst?

Ir daudz pazīmes, pēc kurām secināt, ka organismā trūkst kāds no vitamīniem vai minerālvielām - bezspēks, bieža slimošana - tomēr pareizākais un drošākais veids kā par to pārliecināties, ir – dodoties uz konsultāciju pie ģimenes ārsta un pārbaudot to.

Vai D vitamīns nepieciešams imunitātei?

Jā! D vitamīns ir  no tādas vitamīnu grupas, kas veicina normālu imūnsistēmas darbību.

Vai ievērojot diētu svara samazināšanai, papildus jālieto vitamīni?

Jebkuram cilvēkam nepieciešams pilnvērtīgs uzturs neatkarīgi no tā, kāda diēta tiek piekopta. Ievērojot diētu vai atsakoties no kādas produktu grupas vēlams konsultēties ar ārstu vai farmaceitu, lai saprastu, vai ar uzturu tiek uzņemti visi nepieciešamie vitamīni un minerālvielas un kā tās iegūt. Iespējams, ka ārsts noteiks papildu vitamīnu lietošanu.

Kurā pārtikas produktā ir visvairāk C vitamīna?

Visvairāk C vitamīna ir paprikā, kāpostos, brokoļos, zemenēs un citrusaugļos. 

Vai nopērkami arī speciāli vitamīni imunitātes stiprināšana?

Jā! InternetAptieka.lv nopērkams A, B, C, D vitamīns, kā arī vitamīni imunitātei pieejami kompleksos risinājumos kopā ar minerālvielām, piemēram, ar cinku, dzelzi, folātiem, selēnu vai varu.

 

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!