Sausa un dehidratēta āda

(332)

Kategorija
Mērķauditorija
Ādas tips
Matu tips
Zīmols
Cena

Sausa āda un tās kopšanas līdzekļi

Sausa āda var būt zvīņaina vai raupja, kurai ir raksturīga arī niezoša vai velkoša sajūta. Tas var būt pārejošs stāvoklis, un var būt arī dabisks sejas ādas tips. Pat tad, ja ir taukaina vai kombinēta āda, ik pa laikam tā var kļūt sausāka.

Šī problēma var ietekmēt jebkuru ķermeņa daļu. Visbiežāk tā novērojama uz sejas, rokām un arī kājām. Daudzos gadījumos dzīvesveida izmaiņas un atbilstoši kopšanas un mitrināšanas līdzekļi var būt viss, kas jums nepieciešams, lai to ārstētu. Ieskatieties InternetAptieka.lv un uzziniet, kā mitrināt sausu ādu!

Sausas ādas rašanās iemesli

Sausa āda uz ķermeņa vai arī ļoti sausa āda uz sejas var rasties, ja tai trūkst sebuma jeb dabīgo eļļu. Tomēr šim stāvoklim ir vairāki iespējamie iemesli:

 • Vecums. Kļūstot vecākam, poras dabiski ražo mazāk sebuma (eļļas), tādējādi gados vecākiem cilvēkiem palielinās sausas ādas risks.
 • Ādas slimības. Āda var kļūt sausa, piemēram,  kserozes, kas ir patoloģisks ādas sausums, atopiskā dermatīta, ekzēmas un citu ādas slimību dēļ. Šīs slimības bieži vien var raksturot sausi pleķi uz ādas, un tādos gadījumā obligāti jāvēršas pie speciālista.
 • Iedzimtība. Lielāka iespēja saskarties ar sausu ādu un tās slimībām, ja ģimenē kādam tās ir.
 • Klimata apstākļi. Sausa āda bieži novērojama gada aukstajos mēnešos, it īpaši ziemā, kad mitruma līmenis ir salīdzinoši zems, sākas apkures sezona un gaiss ir sausāks. Tā var rasties arī dehidratēta āda jeb stāvoklis, kad tai trūkst ūdens un tā vienlaicīgi ir gan sausa, gan taukaina. Gada siltajos mēnešos ir augstāks mitruma līmenis, kas palīdz mazināt ādas sausumu un ūdens trūkumu;
 • Uzturs. Lai āda varētu pilnvērtīgi aizsargāt organismu, tai nepieciešamas vērtīgas barības vielas. Nepareizs uzturs, neveselīgas un neregulāras maltītes bez ikdienā nepieciešamajiem vitamīniem var ietekmēt ādas izskatu un stāvokli.
 • Nepareiza kopšana. Mazgāšanās pārāk karstā ūdenī var mazināt ādas aizsargbarjeru, padarot to ievainojamāku un trauslāku. Tikpat svarīgi ir pareizi piemeklēti kopšanas produkti, piemēram, ja ir sausa āda, būtu jālieto sejas krēms sausai ādai, nevis viegls krēms taukainai ādai.

Kā novērst ādas sausumu

Dažreiz pietiek ar dzīvesveida izmaiņām un piemērotu produktu izmantošanu, lai uzlabotu ādas stāvokli. Te būs daži ieteikumi:

 • Izvairieties no ļoti karsta ūdens lietošanas vannā vai dušā;
 • Ja āda ir sausa, tā ir trauslāka, tāpēc ieteicams izvairīties no tādu produktu lietošanas, kuru sastāvā ir smaržvielas un alkohols;
 • Dzeriet daudz ūdens, tas palīdzēs dehidrētai ādai;
 • Ja ir sausa sejas āda, ikdienā krēms sausai sejas ādai to pabaros un mitrinās;
 • Lai pastiprināti mitrinātu ādu, kvalitatīva, aptiekā nopērkama sejas maska sausai ādai būs papildu atbalsts;
 • Ēdiet veselīgi un pilnvērtīgi. Tas uzlabos ādas stāvokli!

Ja Jums ir sausa āda uz sejas vai ķermeņa, iegādājieties kvalitatīvām izejvielām bagātu kopšanas kosmētiku. Mūsu interneta aptiekā atradīsiet plašu piedāvājumu par pievilcīgām cenām, turklāt ar ātru bezmaksas piegādi!

 

Biežāk uzdotie jautājumi

Sausa sejas āda – kādi var būt iemesli?

Tam var būt vairāki iemesli, piemēram, sezonalitāte, stress un uzturs vai nepareiza kopšana. Tā var būt arī iedzimta vai rasties ādas slimības, piemēram, ekzēmas vai dermatīta dēļ.

Kā kopt sausu un dehidrētu sejas ādu?

Nepieciešams izmantot piemērotus kopšanas līdzekļus, piemēram, krēmus un maskas, kā arī veselīgi un sabalansēti ēst. Ieteicams izvairīties no smaržvielām un alkohola kopšanas līdzekļu sastāvā.

Vai sausa āda ir normāls stāvoklis un par to nav jāuztraucas?

Bieži vien tā patiešām ir. Īpaši kļūstot vecākam, āda kļūst sausāka, un tas ir novērojams lielākajai daļai vecāku cilvēku. Izmantojot atbilstošu sejas krēmu un citus kopšanas produktus, tās mitruma līmeni var paaugstināt. Ja sausa āda izraisa īpašu diskomfortu vai parādās pēkšņi, ieteicams konsultēties ar ārstu.

Kā kopt sausus pleķus uz ādas?

Pleķi var rasties gan ādas slimības dēļ, gan citu apstākļu ietekmē. Ieteicams tos mitrināt ar mitrinošu krēmu sausai ādai; ja pleķi pēc laika nepazūd, vajadzētu konsultēties ar dermatologu.

No kādiem kopšanas produktiem izvairīties, ja ir sausa āda?

Nav ieteicams izmantot abrazīvus produktus, piemēram, pīlingus vai skrubjus, jo tie var traumēt trauslo ādu. Tāpat ieteicams izvairīties no smaržvielām un alkohola kopšanas produktos.