Ādas pigmentācija un pigmenta plankumi

(74)

Kategorija
Mērķauditorija
Ādas tips
Matu tips
Zīmols
Cena

Gan nekaitīgi, gan satraucoši – ko darīt, ja uz ādas parādās pigmenta plankumi

Mirdzoša āda liek mums izskatīties jauniem un enerģijas pilniem, bet nogurusi, nelīdzena un plankumaina āda padara cilvēku vecāku par saviem gadiem, tāpēc ir svarīgi, lai āda izskatās estētiski un jūtas labi.  Āda veic arī ļoti svarīgu praktisku funkciju – tā aizsargā mūs no apkārtējās vides un UV starojuma, tā piedalās termoregulācijā un citos organismam nozīmīgos procesos. Pigmenta plankumi pievērš uzmanību gan ādas estētiskajam izskatam, gan veselībai, tāpēc šajā rakstā apkopots, kas ir pigmentācija un ko ar to darīt.

 

Kas ir pigmentācija un kāda tā mēdz būt 

Ādas pigmentācija var būt pilnīgi normāla parādība, tomēr pigmenta plankumi var liecināt arī par to, ka ādai nepieciešama palīdzība. Mūsu organismā ir vairāki pigmenti jeb krāsvielas un melanīns – viena no šīm krāsvielām – atbild par ādas un matu pigmentāciju. Ādas pigmentācijas plankumi parasti rodas saistībā melanīna daudzuma svārstībām:

  • hiperpigmentācija ir tumši plankumi uz ādas, kuru veidošanos izraisa palielināts melanīna daudzums ādā;
  • depigmentācija jeb hipopigmentācija ir balti plankumi uz ādas, kas veidojas tad, kad melanīna daudzums ādā samazinās.

 

Brūni plankumi uz ādas – hiperpigmentācija 

Saules plankumi, vecuma plankumi, vecuma pigmenti – patiesībā visi šie izteikumi raksturo vienu un to pašu parādību – tumšus pigmenta laukumus uz ādas. Hiperpigmenāciju var izraisīt ļoti daudz dažādu iemeslu, biežākais no tiem – ārēji apstākļi – īpaši saule un UV starojums. Vēl plankumu rašanos var veicināt dažāds slimības, ādas traumas un iekaisumi, tāpēc aizdomu gadījumā vienmēr nepieciešams konsultēties ar ārstu.

 

Balti pigmenta plankumi –  depigmentācija jeb hipopigmentācija

Ja melanīna daudzums ādā samazinās un veidojas balti plankumi, rodas depigmentācija. Par šādu ādas stāvokli vienmēr jākonsultējas ar ārstu vai farmaceitu, jo tas var liecināt gan par dažādu vielu iedarbības sekām, gan par veselības problēmām vai noteiktu uzturvielu deficītu.

 

Kādi vitamīni veicina labu ādas veselību?

Lai stiprinātu ādas veselību tā jānodrošina ar vitamīniem un minerālvielām. Vitamīni, kas rūpējas par ādu ir:

  • A vitamīns, cinks, jods – rūpējas par ādas veselību;
  • C vitamīns – veicina kalogēna veidošanos, kas nepieciešams normālai ādas darbībai;
  • Varš – veicina normālu ādas pigmentāciju.

 

Līdzekļi ādas veselības uzlabošanai, tajā skaitā arī līdzekļi pret pigmentāciju, parasti satur vairākus ādai nepieciešamos vitamīnus, kas pārbaudīti un efektīvi iedarbojas uz pigmentu problēmas risināšanu.

 

Tautas līdzekļi pret pigmentācijas plankumiem

Hiperpigmentācijas gadījumā par vērtīgu līdzekli cīņā ar pigmentācijas plankumiem uzskata C vitamīnu. Šis vitamīns kavē melanīna ražošanu organismā, tāpēc faktiski tas var ādu padarīt gaišāku. Hipopigmentācijas gadījumā ar pašdarbību nodarboties nav ieteicams – ir jādodas pie ārsta un jākonsultējas par katru gadījumu individuāli.

Līdzekļi pigmentu likvidēšanai jāmeklē InternetAptieka.lv

Lai pigmenta plankumu likvidēšana notiktu efektīvi, nepieciešami tam piemēroti līdzekļi. InternetAptieka.lv piedāvājumā ir vairāk kā astoņdesmit dažādu serumu, krēmu, koncentrātu un eļļu, kas palīdzēs šī uzdevuma veikšanā. Iepirkšanās interneta aptiekā ir ērta, pircējiem tiek piedāvāti izdevīgi nosacījumi, turklāt visiem pasūtījumiem, neatkarīgi no vērtības, tiek nodrošināta bezmaksas piegāde visā Latvijā. 

 

InternetAptieka.lv aicina – ja pigmenta plankumi sagādā raizes – konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu!

 

Biežāk uzdotie jautājumi

Ko darīt, ja ir brūni pigmenta plankumi uz sejas?

Ja pigmenta plankumi parādās uz sejas un rada bažas par estētisko izskatu vai izcelsmi, vēlams tos klātienē parādīt ģimenes ārstam vai dermatologam. Ļoti iespējams, ka raizēm nav nekāda pamata un to varēs risināt krēms pret pigmentācijas plankumiem. Nav vēlams pirms ārsta vizītes plankumu mēģināt balināt mājas apstākļos.

 

Kā izbalināt pigmenta plankumus mājas apstākļos?

Tautā runā, ka pigmenta plankumus var izbalināt liekot svaiga kartupeļa, citrusaugļu, tomātu, medus, sodas vai alvejas kompreses. Zinātne apstiprina, ka C vitamīns var palīdzēt šo plankumu balināšanā, tomēr InternetAptieka.lv iesaka vienmēr konsultēties ar ārstu un izmantot zinātniski pārbaudītus, aptiekā iegādājamus līdzekļus!

Cik maksā krēms pigmentācijas plankumiem?

InternetAptieka.lv sadaļā “Pigmentācija” pieejami vairāk kā astoņdesmit līdzekļi, kuru cena ir no Eur 1 līdz Eur 77, to starpā ne tikai krēmi, bet arī serumi, maskas, eliksīri u.c. Filtrs ļauj atlasīt gan tos līdzekļus, kuriem ir lielākais pieprasījums, gan arī tos, kuriem šobrīd pieejama lielākā atlaide. 

Vai pigmenta plankumus var noņemt pavisam?

Ir dažādas procedūras, kas piedāvā atbrīvošanos no noteikta tipa pigmenta plankumiem: lāzerterapija, krioterapija, ķīmiskais pīlings un citas. 

Kas visbiežāk izraisa tumšos pigmenta plankumus?

Par biežāko brūno pigmenta plankumu izraisītāju uzskata UV starojumu, tas saistīts ar to, ka UV gaisma paātrina melanīna ražošanas procesu. Šī iemesla dēļ, uzturoties saulē, vēlams izmantot saules aizsardzības krēmus. Arī solārija apmeklēšanas rezultātā var rasties pigmenta plankumi.