Pret matu izkrišanu

(113)

Kategorija
Mērķauditorija
Ādas tips
Matu tips
Zīmols
Cena

Efektīvi kopšanas līdzekļi pret matu izkrišanu

Matu izkrišana ir diezgan izplatīta parādība, īpaši gados vecākiem cilvēkiem, taču to var piedzīvot ikviens, tostarp bērni - tā var attīstīties pakāpeniski gadu gaitā vai notikt pēkšņi. Vienā dienā ir raksturīgs zaudēt no 50 līdz 100 matiem. Ja uz galvas ir aptuveni 100 000 matu, tad šis nelielais skaits ikdienā nav pamanāms. Jauni mati parasti aizvieto zaudētos matus, taču tas ne vienmēr notiek. Lasiet tālāk, lai uzzinātu vairāk par matu zaudēšanas cēloņiem, kas palīdz pret matu izkrišanu un kādi efektīvi līdzekļi pret matu izkrišanu pieejami InternetAptieka.lv!

Matu izkrišanas cēloņi

Var būt vairāki iemesli, kāpēc izkrīt mati. Te būs daži cēloņi:

  • Ģimenes ģenētika (iedzimtība) – biežs matu izkrišanas cēlonis ir iedzimta slimība, kas rodas novecošanas laikā. Šo stāvokli sauc par androgēnu alopēciju, vīriešu un sieviešu plikpaurību. Tas parasti notiek pakāpeniski un paredzamā veidā — atkāpjas matu līnija un redzami tukši ādas plankumi;
  • Hormonālās izmaiņas un medicīniski apstākļi – pastāvīgu vai īslaicīgu matu izkrišanu var izraisīt hormonālas izmaiņas, piemēram, grūtniecības, dzemdību, menopauzes un vairogdziedzera darbības traucējumu dēļ;
  • Medikamentu lietošana – matu izkrišana var būt dažu medikamentu lietošanas blakusparādība, piemēram, pret vēzi, artrītu, depresiju, sirdsdarbības traucējumiem un augstu asinsspiedienu;
  • Ļoti saspringts dzīvesveids – daudzi cilvēki piedzīvo vispārēju matu izkrišanu, dzīvojot stresainos apstākļos vai piedzīvojot fizisku vai emocionālu šoku. Šāda veida matu izkrišana visbiežāk ir īslaicīga, līdz organisms atgūstas;
  • Pārmērīga matu ieveidošana un kopšana - frizūru veidošana var traumēt matus, piemēram, ciešas bizes vai astes var izraisīt matu izkrišanu. To var izraisīt arī pārmērīga matu veidošana ar karstajiem matu instrumentiem, piemēram, matu taisnotāju un lokšķērēm.

Kā apturēt matu izkrišanu pašu spēkiem

Matu izkrišanas novēršana pašu spēkiem var notikt arī mājas apstākļos:

  • Kvalitatīva matu un galvas ādas kopšanas rutīna – pareiza matu un galvas ādas kopšana var palīdzēt veicināt un uzlabot matu augšanu. Šādos gadījumos noderēs speciāli veidoti šampūni un matu maskas pret matu izkrišanu, kas stiprina matu saknes un stimulē asinsriti.
  • Vitamīni un uztura bagātinātāji matu veselībai – ja matu izkrišana ir saistība ar nepilnvērtīgu uzturu un vitamīnu trūkumu organismā, to var uzlabot ēdot sabalansētu uzturu, kas bagāts ar vitamīniem un minerālvielām. Izmantojiet biotīnu, cinku, selēnu un varu saturošus produktus.
  • Mierīgāks dzīvesveids un mazāk stresa  - ja jūtat, ka matu izkrišana ir parādījusies, mainoties emocionālajam stāvoklim un stresainam dzīvesveidam, tad piedomājiet pie tā un centieties mazināt stresa iesmeslus, kā arī rodot vairāk laika atpūtai un veselīgam miegam;
  • Atsakieties no matu ķīmiskas apstrādes - matu krāsošana vai balināšana, žāvēšana ar fēnu, ieveidošana - lai cik grūti būtu atteikties no šīm procedūrām, mati būs pateicīgi un veselīgāki, ļaujot tiem augt spēcīgākiem.

Nopietnāku matu problēmu gadījumā ieteicams vērsties pie ārsta, kurš sastādīs matu atveseļošanas plānu. Savukārt kvalitatīvus un efektīvus līdzekļus pret matu izkrišanu varat iegādāties InternetAptieka.lv!

 

Biežāk uzdotie jautājumi

Kādi ir cēloņi matu izkrišanai?

Bieži novērots iemesls ir iedzimtība, kas izteikti notiek novecojot. Tāpat matu izkrišana var būt rezultāts stresam, vitamīnu trūkumam organismā un spēcīgu medikamentu lietošanai.

Ieteikumi rūpēm par matiem ikdienā un mājas apstākļos

Esiet maigs pret saviem matiem, izvairieties no skarbām procedūrām, piemēram, matu krāsošanas un matu veidošanas ikdienā. Ierobežojiet matu gumiju un spraužu izmantošanu, lai mazinātu saspringumu galvas ādai. Izvēlieties maigus matu kopšanas produktus, piemēram,  saudzīgs šampūns pret matu izkrišanu lieliski attīrīs matus un galvas ādu, mitrinot un barojot to. Arī pārāk bieža matu ķemmēšana nav vēlama.

Kāds ir efektīvs līdzeklis pret matu izkrišanu?

Lai samazinātu matu izkrišanu, ir pieejami šampūni un matu maskas, kā arī ārstnieciskās ampulas pret matu izkrišanu. Tie ir veidoti, lai attīrītu, stiprinātu trauslus matus un matu saknes, un palīdz iesakņot matus galvas ādā.