Pret nagu un ādas sēnīti

(21)

Kategorija
Mērķauditorija
Formas
Zīmols
Cena
Clotrimazol krēms, 20 g | internetaptieka.lv

Bezrecepšu medikamenti

Clotrimazol krēms, 20 g

2,56€

Clotrimazol krēms, 20 g | internetaptieka.lv

Bezrecepšu medikamenti

Clotrimazol krēms, 20 g

3,02€

Klotrimazol 1% šķīdums, 15 ml | internetaptieka.lv

Bezrecepšu medikamenti

Klotrimazol 1% šķīdums, 15 ml

2,89€

Nizoral šampūns 20 mg/g, 60 ml | internetaptieka.lv

Bezrecepšu medikamenti

Nizoral šampūns 20 mg/g, 60 ml

13,07€

Sēra ziede, 30 g | internetaptieka.lv

Bezrecepšu medikamenti

Sēra ziede, 30 g

4,16€

Pretsēnīšu gels 1%, 30 g | internetaptieka.lv

Bezrecepšu medikamenti

Pretsēnīšu gels 1%, 30 g

6,08€

Lamisil DermGel 1% gels, 15 g | internetaptieka.lv

Bezrecepšu medikamenti

Lamisil DermGel 1% gels, 15 g

11,95€

Lamisil krēms 1%, 15 g | internetaptieka.lv

Bezrecepšu medikamenti

Lamisil krēms 1%, 15 g

11,39€

Miconazole TZF 20 mg / g gels, 30 g | internetaptieka.lv

Bezrecepšu medikamenti

Miconazole TZF 20 mg / g gels, 30 g

3,50€

Exoderil šķīdums, 10 ml | internetaptieka.lv

Bezrecepšu medikamenti

Exoderil šķīdums, 10 ml

8,91€

Exoderil 1% krēms, 30 g | internetaptieka.lv

Bezrecepšu medikamenti

Exoderil 1% krēms, 30 g

11,91€

Exoderil 1% krēms, 15 g | internetaptieka.lv

Bezrecepšu medikamenti

Exoderil 1% krēms, 15 g

8,91€

Exoderil šķīdums, 20 ml | internetaptieka.lv

Bezrecepšu medikamenti

Exoderil šķīdums, 20 ml

13,72€

Nagu un ādas sēnīte: kā to atpazīt un ārstēt

Nagu un ādas sēnīte ir izplatīta infekcijas slimība visā pasaulē. Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem aptuveni 20% cilvēku visā pasaulē ir saskārušies ar kādu no sēnīšinfekcijas ierosinātām slimībām. Piemēram, nagu sēnīte piemeklē katru astoto iedzīvotāju pasaulē. Pie šīs slimības var ātri tikt, jo tā ir ļoti lipīga, taču tās atpazīšana un ārstēšanas process var būt pat ļoti ilgstošs.  

Sēnītes infekcija – kā to iegūst? 

Pamatā šo infekcijas slimību izraisa mikroorganismi – patogēnas sēnes. Tā izplatās ar sporu palīdzību. Ja nagu un ādas sēnīte netiek ilgstoši ārstēta, tā var pārtapt hroniskā formā, radot papildu komplikāciju riskus veselībai. 

 

Inficēšanās notiek vienkārši, piemēram, uzturoties publiskās vietās – pirtīs, peldbaseinos, sporta zāles un citviet. Inficēta cilvēka dvieļu izmantošana vai apavu valkāšana būtiski paaugstina risku saslimt. Arī nagu graušana var radīt labvēlīgus apstākļus, kur savairoties nevēlamajiem mikroorganismiem.

Cirkšņa sēnīte

Visbiežāk izplatās tieši cirkšņa rajonā un uz augšstilbiem kā niezoši, sarkani izsitumi. Vietā, kur ādu ir skārusi sēnīte, tā ir zvīņaina vai saplaisājusi. Lai arī slimība ir lipīga, to ir iespējams izārstēt, lietojot pretsēnīšu krēmu. 

Cirpējēde

Sēnīte uz ādas visbiežāk izplatās padusēs, uz kakla vai cirkšņa rajonā. Izsitumi ir apļveida, tie var būt arī nedaudz pietūkuši. Jāņem vērā, ka šī sēnīšinfekcija ir ļoti lipīga. Taču no tās ir iespējams atbrīvoties, lietojot ziedes vai smagākos gadījumos – ārsta nozīmētus medikamentus. 

Onihomikoze jeb nagu un pēdu sēnīte 

Roku vai kāju nagu sēnīte arī ir lipīga infekcijas slimība. Kājas sēnīti sēnīti ir iespējams iegūt vairākos veidos, piemēram, valkājot cita cilvēka apavus, basām kājām uzturoties pludmalē un citās publiskās vietās. Arī ilgstoša slēgtu apavu nēsāšana var radīt labvēlīgus apstākļus tās attīstībai. Ielaista nagu sēnīte, kas ilgstoši netiek ārstēta var radīt virkni citu veselības sarežģījumu. 

 

Visbiežāk sēnītes izraisīts bojājums skar vienu vai pat vairākus nagus – parādās bāli dzeltenīgi plankumi vai svītras, kas pamazām pārņem visu nagu. Tāpat var būt apsārtusi pēdu āda, plaisas pirkstu starpās, kur pēcāk izveidojas nelieli pūslīši, kas pārplīstot, rada epitēlija bojājumu.

Kā atbrīvoties no sēnītes?

Veidi, kā ārstēt kāju nagu sēnīti mājas apstākļos ir vairāki. Vispirms ir ieteicams vērsties pie ārsta vai farmaceita. Izvērtējot situāciju, speciālists spēs ieteikt piemērotāko risinājumu slimības apkarošanai. Tinktūra vai ziede kāju sēnītei mitrinās un aizsargās sausu un saplaisājušu ādu, mazinot niezi, lobīšanos un veicinot ādas mikrofloras atjaunošanu. Savukārt ārstnieciskā nagu laka pret nagu sēnīti sniegs tūlītēju un vizuāli redzamu efektu, vienlaikus aizkavējot sēnītes izplatīšanos. Šāda veida līdzekļi pret nagu sēnīti būs efektīvi vieglas vai vidēji smagas infekcijas gadījumā.

Kā pasargāt sevi no inficēšanās?

Viens no galvenajiem nosacījumiem ir ievērot personiskās higiēnas priekšnosacījumus un pareizas rūpes par ādu un nagu veselību:

  • Tīras un sausas pēdas. Pēc mazgāšanas, pēdas ir rūpīgi jānosusina ar dvieli. Ja saskaries ar pēdu svīšanu, vari izmantot speciālos krēmus vai pūderus, kas šo problēmu ievērojami mazinās. Tāpat ir ieteicams regulāri apmeklēt podologu. Speciālists veiks pēdu un nagu apkopi, kā arī sniegs noderīgus padomus. 
  • Pietiekoša asins cirkulācija. Iemesli šādai problēmai var būt dažādi. Taču, lai to novērstu, ir jāievēro sabalansēts uzturs un jālieto preparāti, kas palielina asins apgādi. Asinsrites uzlabošanai ieteicams veikt arī pēdu masāžu. 
  • Atbilstoši apavi un zeķes. Tiem ir jābūt ražotiem no dabiskiem materiāliem, līdz ar to tiks mazināta arī pēdu svīšanas problēma. Tāpat ir ieteicams izvēlēties kokvilnas zeķes un bieži mainīt čības, jo sēnīte mēdz mitināties prolonā, kur tai tiek radīti labvēlīgi apstākļi.

 

Lai nagu un ādas sēnīte nepārtaptu hroniskā formā, tā ir savlaicīgi jāārstē. Dažādi pretsēnīšu līdzekļi plašā klāstā ir pieejami Latvijas vadošajā interneta aptiekā. Iegādājoties medikamentus, bezmaksas piegāde līdz pat namdurvīm garantēta! 


Biežāk uzdotie jautājumi

Vai sēnīti ir iespējams izārstēt ar tautas metodēm?

Primāri ir ieteicams tomēr vērsties pēc palīdzības pie ārsta vai farmaceita. Taču nepatīkamo simptomu mazināšanai var izmantot, piemēram, ēteriskās eļļas ar antibakteriālu efektu. Jāņem vērā, ka nagu sēnītes likvidēšana ne vienmēr būs paveicama pašu spēkiem. 

Cik ilgu laiku var aizņemt kāju nagu sēnītes ārstēšana? 

Atkarībā no slimības smaguma pakāpes, sēnīšinfekcijas ārstēšana var aizņemt gadu un vēl ilgāk. 

Vai izteikta galvas ādas nieze arī var liecināt par sēnītes esamību?

Jā, tas var būt viens no simptomiem. Galvas ādas sēnītes pazīmes var būt arī blaugznas un pat matu izkrišana, tāpēc noteikti būtu jāvēršas pie ārsta, lai noskaidrotu simptomātikas cēloni. 

Vai sēnīšinfekcijas skartus nagus drīkst lakot?

Līdzeklis nagu sēnītes ārstēšanai paredz, ka terapijas laikā nagus nedrīkst lakot ar parasto nagu laku.