Pret caureju un sliktu dūšu

(16)

Kategorija
Mērķauditorija
Formas
Zīmols
Cena
Lopacut 2 mg, 10 tabletes | internetaptieka.lv

Bezrecepšu medikamenti

Lopacut 2 mg, 10 tabletes

3,22€

Loperamīds, 10 kapsulas | internetaptieka.lv

Bezrecepšu medikamenti

Loperamīds, 10 kapsulas

4,91€

Smecta pulveris, 30 paciņas | internetaptieka.lv

Bezrecepšu medikamenti

Smecta pulveris, 30 paciņas

8,32€

Enterol 250mg, 30 cietās kapsulas | internetaptieka.lv

Bezrecepšu medikamenti

Enterol 250mg, 30 cietās kapsulas

13,82€

Linex, 16 kapsulas | internetaptieka.lv

Bezrecepšu medikamenti

Linex, 16 kapsulas

8,19€

Imodium, 6 kapsulas | internetaptieka.lv

Bezrecepšu medikamenti

Imodium, 6 kapsulas

5,83€

Smecta orange -vanille, 60 paciņas | internetaptieka.lv

Bezrecepšu medikamenti

Smecta orange -vanille, 60 paciņas

12,67€

Enterol 250 mg, 20 kapsulas | internetaptieka.lv

Bezrecepšu medikamenti

Enterol 250 mg, 20 kapsulas

11,53€

Imodium Instant 2 mg, 6 tabletes | internetaptieka.lv

Bezrecepšu medikamenti

Imodium Instant 2 mg, 6 tabletes

6,39€

Enterol 250 mg, 10 kapsulas | internetaptieka.lv

Bezrecepšu medikamenti

Enterol 250 mg, 10 kapsulas

7,13€

Enterol pulveris 250 mg, 10 paciņas | internetaptieka.lv

Bezrecepšu medikamenti

Enterol pulveris 250 mg, 10 paciņas

7,10€

Enterol 250mg pulveris, 20 paciņas | internetaptieka.lv

Bezrecepšu medikamenti

Enterol 250mg pulveris, 20 paciņas

11,16€

Rehydron Optim pulveris, 20 paciņas | internetaptieka.lv

Bezrecepšu medikamenti

Rehydron Optim pulveris, 20 paciņas

24,16€

jauns
FORLAX Pulveris, 10*10 paciņas | internetaptieka.lv

Bezrecepšu medikamenti

FORLAX Pulveris, 10*10 paciņas

4,96€

Slikta dūša un vemšana – kā mazināt?

Slikta dūša un vemšana ir ļoti nepatīkamas organisma reakcijas, kuras dzīves laikā ir nācies piedzīvot gandrīz katram, turklāt bieži vien tās mūs piemeklē pašos nepiemērotākajos brīžos. Ja vien šie simptomi pārāk neieilgst un nav novērojami vēl kādi simptomi , kas varētu liecināt par nopietnāku saslimšanu, lielam uztraukumam nav pamata – vemšana visbiežāk ir veids, kā ķermenis atbrīvojas no kaitīgajām vielām, kas tajā iekļuvušas.

Biežākie kuņģa darbības traucējumu cēloņi

Trīs visizplatītākie iemesli sliktai dūšai un vemšanai ir saindēšanās ar pārtikas produktiem vai alkoholu, kāds no vēdera vīrusiem, kā arī - hormonu svārstības sievietēm grūtniecības laikā. Taču bez šiem ir iespējami arī vēl citi iemesli.

 

Kuņģa darbības traucējumi var būt kā organisma atbildes reakcija uz spēcīgu emocionālo pārdzīvojumu, spriedzes situāciju, trauksmi. Tādā gadījumā ķermenis pāriet izdzīvošanas režīmā, un gremošanas sistēmas darbība palēninās, lai taupītu resursus.

 

Dažkārt nelaba dūša var parādīties no specifiskiem aromātiem, piemēram, konkrētu ēdienu, ķīmisku vielu vai skaistumkopšanas līdzekļu smaržas.

 

Ir cilvēki, kam raksturīgs kustības izraisīts nelabums jeb kinetoze. Tas skaidrojams ar to, ka dažādi maņu orgāni sūta smadzenēm atšķirīgus signālus par notiekošo – kamēr acis redz relatīvi stabilu ainu, ķermeņa muskuļi jūt kustību, tādējādi veidojot neatbilstību, ko organisms uztver kā saindēšanās radītas halucinācijas. Biežāk šādos gadījumos cilvēku piemeklē slikta dūša bez vemšanas, taču, ja kustība turpinās, situācija var kļūt sliktāka. Tautā šī parādība tiek saukta arī par jūras slimību, kas visbiežāk rodas uz kuģa, taču tikpat labi tā var cilvēku piemeklēt, atrodoties jebkurā citā transporta līdzeklī, it sevišķi, ja ceļā ir līkumi un reljefs.

 

Atsevišķos gadījumos slikta dūša un vemšana var būt dažādu recepšu un bezrecepšu medikamentu blakusparādība, vai arī kādas saslimšanas simptomi.

Kas palīdz pret vemšanu un sliktu dūšu?

 

Ja nelabuma cēlonis nav cita slimība, pret sliktu dūšu palīdz uzturēšanās svaigā gaisā, lēna, mierīga pastaiga. Kamēr nelabuma sajūta nav pārgājusi, vajadzētu atturēties no grūti pārstrādājamiem ēdieniem, alkoholiskiem un gāzētiem dzērieniem. Tāpat arī šis nav piemērots brīdis nopietnām fiziskām aktivitātēm, reizēm labākās zāles sliktai dūšai ir kārtīga atpūta.

 

Viena no bīstamākajām parādībām ilgstošas vemšanas gadījumā ir organisma dehidratācija jeb šķidruma zudums. Šķidruma daudzums ir jāatjauno, ūdeni dzert vajag, taču – lēnām, maziem malciņiem. Lielu ūdens daudzumu sakairinātais kuņģis grūdīs atpakaļ, un vemšana turpināsies.

 

Izvadīto šķidruma un sāļu līdzsvaru var atjaunot arī, dzerot ūdenī izšķīdināmu speciālu aptiekā nopērkamu līdzekli, kas paredzēts organisma atūdeņošanās novēršanai un zaudēto mikroelementu rezervju papildināšanai.

Iecienīti tautas un aptiekas līdzekļi pret sliktu dūšu

Populārākās tautas medicīnas ieteiktās dabīgās zāles pret vemšanu pieaugušajiem un bērniem ir ingvers, kam piemīt pretiekaisuma īpašības, uzlabojot gremošanas sistēmas darbību. Ingvera savienojumi paātrina kuņģa satura pārvietošanos tievajās zarnās, kas var mazināt nelabuma simptomus. 

 

Kā zāles pret sliktu dūšu tiek ieteikta arī viegla zaļā, piparmētru vai fenheļa tēja. Nelabu garšu mutē palīdzēs mazināt citronu vai piparmētru konfektes sūkāšana.

 

Zāles pret vemšanu un dažādas tabletes pret sliktu dūšu atrodamas arī aptieku piedāvājumos.

 

Tāpat sliktas dūšas izpausmes var mēģināt mazināt ar aromaterapijas palīdzību. Visefektīvākie aromāti ir lavanda, kumelīte, citrons, piparmētra, roze un krustnagliņas.

 

Lai arī sodas ūdens pret sliktu dūšu dažreiz tiek minēts kā viens no tautā iecienītiem līdzekļiem, mediķi neiesaka to izmantot.

 

 

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

 

Ko darīt ja ir slikta dūša atkārtoti?

 

Ja slikta dūša un vemšana nepāriet, bieži atkārtojas, ir spēcīga un ir smagas dehidratācijas pazīmes, noteikti sazinieties ar ģimenes ārstu! Šie simptomi var liecināt par dažāda veida saslimšanām, piemēram, žultspūšļa slimībām, meningītu, čūlām un gastrītu, bulīmiju, ausu iekaisumu, un pat onkoloģiskām saslimšanām un sirdslēkmēm.

 

Kā rīkoties, ja bērnam slikta dūša?

 

Katra situācija ir individuāla, tādēļ šajā gadījumā būtu ieteicams konsultēties ar ģimenes ārstu vai pediatru. Nekavējoties jāsauc ātrā palīdzība, ja ir vērojama kāda no šīm pazīmēm – vemšana bērnam ir stipra, nepārejoša, bieži atkārtojas, to pavada sāpes vēderā, vispārējs vārgums, vēmekļiem ir asins piejaukums, kā arī tad, ja pēc vemšanas bērns nav čurājis 6 stundas un vairāk.

 

Citos gadījumos, ja ir noskaidrots nelabās dūšas cēlonis, un tas nav saistīts ar citu saslimšanu, pret vemšanu bērniem vislabāk palīdzēs vecāku rūpes un mierinājums. Dodiet bērnam padzerties – lēnām, maziem malciņiem. Ja bērns negrib dzert, variet ūdeni ar nelielu sulas piedevu sasaldēt kubiņos – tas izraisīs lielāku interesi. Ēdienu vēlams piedāvāt, kad kopš vemšanas pagājušas 3-4 stundas. Piemērotākie būs sausiņi, banāni, ūdenī vārītas putras, vārīti kartupeļi, makaroni, sausi cepumi.

 

Vai ir kādas zāles pret sliktu dūšu uz kuģa?

 

InternetAptieka.lv ir pieejami dažādi pretvemšanas līdzekļi, tai skaitā speciālas ceļojuma kapsulas ar ingveru sastāvā. Ienāc un apskati sortimentu!


 

Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma. Par zāļu lietošanu konsultējieties pie ārsta vai farmaceita! 

ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI