Stīva ikdiena, stīva mugura

 Gandrīz ikvienam cilvēkam vismaz reizi dzīvē ir sāpējusi mugura. Nereti šīs sāpes izraisa pavisam ikdienišķa rutīna vai tieši vēlme šo rutīnu padarīt raibāku un iekļaut aktīvākus elementus savā dienā ļoti negaidīti. Uzzini, kas dienu dienā var traumēt tavu muguru un kā novērst nepatīkamās sāpes, kas glūn uz katra stūra.

 

Ofisa ikdienas bīstamās ēnas – teju katram sēdoša darba darītājam nākas ikdienā saskarties ar muguras sāpēm vai vismaz nepatīkamu sajūtu muguras reģionā. Pārlieku ilga sēdēšana vienā pozā un izteikta galvas un kakla virzīšana uz priekšu, kas parasti notiek darbā ar datoru, ir divi lielākie ofisa muguras sāpju cēloņi. Lai ar to cīnītos, nepietiks vien ik pa stundai pastaigāt apkārt pa biroju; vēlams būtu atrast sev piemērotāko ofisa vingrinājumu apvienojumu un izkustināt ierūsējušo ķermeni pirms kārtējā darba viļņa.

Zemāk vari apskatīt mūsu ieteiktos biroja vingrinājumus.

 

Esmu spēcīgs un mana mugura būs mūžam vesela – izklausās pēc pazīstama stāsta? Agri vai vēlu, bet mēs visi kādreiz pārvērtējam sevi un savus spēkus, kas noved pie muguras sāpēm vairāku dienu garumā. Ja gadās kādreiz pacilāt smagumu, ko ikdienā nav jāceļ, bet šoreiz nevar tikt cauri sveikā bez celšanas, tad vienmēr pirmais celšanas noteikums ir cel ar kājām nevis ar muguru! Mūsu nākamais ieteikums, lai novērstu sāpošu muguru, būtu kārtīgi iesildīt visus savus muskuļus pirms lielā pārbaudījuma. Ja tomēr gadās jau esošas muguras sāpēs, tad iesakām veikt dažādus muguras atslābināšanas vingrojumus, piemēram, nogulties uz muguras, pievilkt kājas pie krūtīm, lai muguras izliekums atrastos pie grīdas – šādā veidā ir iespējams atbrīvot muguru un cerams arī sāpošos muguras muskuļus.

 

Censties ir labi, pārcensties ir slikti – saprotams, ka nāk vasara un visiem gribās kaut nedaudz izskatīties labāk, nekā tas bija ziemā. Iesildīšanās taču ir muļķiem un laika kavētājiem, ķersimies uzreiz vērsim pie ragiem un stiepsim tos muskuļus elastīgus. Nepaiet ne pāris minūtes, kad muguru apciemo vecā labā sāpe, kas nešķiro cilvēkus ne pēc vecuma, ne dzimuma – ja gadās pilnīgi neveiksmīgi, tad pārcenšanās veicot muguras vingrinājumus uz aukstiem muskuļiem ātri vien pārtop par lielu Auč. Kā gan novērst šāda veida traumas? Protams, ka savus vingrinājumus veicot uzmanīgi un ar prātu, pirms un pēc kārtīgi iesildoties. Kā ar to cīnīties, ja jau gadījies satraumēt muguru? Šādos gadījumos ieteicamās darbības ir muguras atpūta, jo muskuļi ir pakļauti lielam stresam.

 

Izbaudi masāžu. Šis ir viens no veidiem, kā rūpēties par savas muguras labsajūtu un samazināt iespējamu problēmu risku nākotnē. Muguras masāža palīdzēs atbrīvoties no sāpēm muguras, kakla, jostas un plecu rajonā, tā atslābina muskuļus, vienlaikus uzlabojot limfas cirkulāciju un asinscirkulāciju, atjaunojas muskuļu elastīgums, arī āda kļūst tvirtāka un gludāka. Masāža ir relaksējoša procedūra visam ķermenim, kas palīdzēs atjaunot gan fiziskos, gan garīgos spēkus.

 

Katram no mums ir jāieklausās savā ķermenī un jāizprot tas. Ir jāsaprot, kad tam ir par daudz un kad par maz. Neviens īsti nevar mūsu muguras pieskatīt mūsu pašu vietās, jo pats cilvēks vislabāk jūt, kurā brīdī apstāties būtu visoptimālākais variants, un kurā brīdī un kādā intensitātē būtu jāatsāk darbības, kas traumēja muguras muskulatūru jau iepriekšējā reizē, kad tas notika. Esam paši savas medmāsas, treneri un sargi, kad runa ir par to, kā jūtas mūsu muguras.

Izstaipies ar rokām uz augšu, ar rokām uz priekšu un rokām uz leju, turi labu stāju un mugura par to būs vairāk pateicīga nekā tad, ja turpināsi saliecies doties pasaulei pretī. Muguru taisni un zodu uz augšu!

Saistīti raksti

Aci pret aci

Lasīt vairāk

Celiakijas slimnieki var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi

Lasīt vairāk
Vienīgais pretsāpju gels ar 12h iedarbību!

Vienīgais pretsāpju gels ar 12h iedarbību!

Lasīt vairāk