Kā sagatavot ādu rudenim!

Dr. Anita Ābelīte dermatoveneroloģe SIA “Lāzerplastikas klīnika”

 

SOS - SAUSA ĀDA! 

 

Karstā saule, siltais laiks, augstā gaisa temperatūra un krasās laika svārstības ir galvenie iemesli, kādēļ āda pēc vasaras kļūst sausa. Āda var šķist savilkt, nostiepta, tā var zaudēt savu gludumu, kļūt raupja. Āda var pat sākt niezēt un lobīties. Galvenais iemesls ir mitruma trūkums ādā, kura dēļ mainās ādas kolagēna un elastīna šķiedras, kas ir atbildīgas par ādas elastību, struktūra. Tā rezultātā āda zaudē savu elastību, un sāk veidoties grumbiņas. Nekavējies, ir laiks rīkoties!

Efektīva palīdzība. Ja āda ir kļuvusi raupja un sausa, tai nepieciešamas barojošas vielas, lai atjaunotu tās reģenerāciju. Izmanto kosmētiskos līdzekļus, kas mitrina, baro un aizsargā pārsausinātu ādu, piemēram, barojošus krēmus, emolientus un ādas mitrināšanai paredzētas emulsijas. Šie līdzekļi efektīvi un īsā laikā palīdz likvidēt saules nodarīto sausinošo kaitējumu ādai. Spēja noturēt un piesaistīt mitrumu ir normālas ādas funkcijas, kas dzīves laikā dažādu iemeslu dēļ mēdz samazināties. Ja tā notiek, ir vērts izvēlēties tādus ādas kopšanas līdzekļus, kuru sastāvā ir  tādas sastāvdaļas kā urīnviela, hialuronskābe, kas labi mitrina ādu un paātrina tās reģenerācijas (atjaunošanās) procesus.

Pareizi mazgā seju un ķermeni!

Kad sākas apkures sezona, āda pastiprināti cieš no apkārtējās vides sausuma. Pēc karstās vasaras daudzām sievietēm āda kļūst sausa tāpēc, ka viņas to pārmērīgi bieži (1-2 reizes dienā) mazgājušas ar sārmainām ziepēm un smaržīgām dušas želejām, kas sausina ādu, rada savelkošu sajūtu, ādas zvīņošanos un pat plaisāšanu. Tādēļ ieteicams izvēlēties aptiekās pieejamās dušas eļļas un dušas krēmus, kas ādu mitrinās un palīdzēs novērst ādas sausumu, normalizēs raga kārtas veidošanos un ļaus ādai labi justies.

Svarīgi: ievēro ādas attīrīšanas ABC un reizi nedēļā attīri ādu ar skrubi vai pīlingu. Tas uzlabo aktīvo vielu dziļāku iesūkšanos ādā.

Zināšanai: izteikti sausai, savilktai ādai atsvaidzinošu komforta sajūtu dod izsmidzināmie ūdeņi, kuru sastāvā ir termālais ūdens, ziedūdens vai attīrīts ūdens, ko papildina ar mitrinošām, nomierinošām un aizsargājošām sastāvdaļām. Tie ir labi piemēroti līdzi ņemšanai, lietošanai telpās un transporta līdzekļos ar sausu gaisu. Tos var lietot, cik bieži vien vēlies, arī virs kopjošās un dekoratīvās kosmētikas.

Vairāk mitruma!

Ja rudens otrajā pusē temperatūra krasi pazeminās zem +10 grādiem, sejas kopšanai ieteicams sākt lietot bagātīgākas, barojošākas konsistences krēmus. Tie palīdz atjaunot ādas aizsargkārtu, mazina iekaisumu un kairinājumu. Šos līdzekļus īpaši ieteicams lietot vējainā, drēgnā laikā. Tie lieliski iesūcas ādā, neatstāj taukainas plēvītes uz ādas un palīdz noturēt ādā mitrumu. Kosmētiskajos ādas kopšanas līdzekļos esošie keramīdi piedalās epidermas lipīdu barjeras veidošanā, regulē ādas šūnu atjaunošanos, novērš lobīšanos un pasargā ādu no atūdeņošanās. Ja āda lobās, ar ķermeņa pieniņu vien būs par maz. Lai ādu pastiprināti barotu un mitrinātu, lai atjaunotu zaudēto tauku un mitruma līdzsvaru, nepieciešami losjoni, kuru sastāvā ir urīnviela, kā arī emolienti, kas intensīvi mitrina ādu, atjauno ādas dabīgo aizsargslāni, nodrošinot ādai tūlītēju komforta sajūtu.

 

 

Nomaini dekoratīvo kosmētiku!

Nav jānomaina viss vasaras kosmētikas arsenāls. Tikai vēlā rudenī ieteicams lietot dekoratīvās kosmētikas līdzekļus, kas pasarga ādu no temperatūras un mitruma svārstībām. Šķidro tonālo krēmu un lūpu spīdumu vēlams nomainīt pret pūderkrēmu vai citu biezākas konsistences līdzekli, kas neļaus ādai zaudēt mitrumu un aizsargās to no rudens vējiem, un lūpu krāsu, kuras sastāvā ir vasks vai olīveļļa – tas neļaus lūpām izsausēt un sasprēgāt. Ieteicams iegādāties arī ūdens noturīgu tušu, kas neizplūst rudens lietū un vējā. Nomaini arī sausās acu ēnas pret krēmveida ēnām, jo tās ir noturīgākas pret mitrumu.

IETEICAMI RUDENĪ:

  • Barojošs krēms

https://internetaptieka.lv/babe-stop-akn-mitrinoss-adas-krems

  • Urea losjons

https://internetaptieka.lv/babe-kermena-losjons-ar-10-urea

  • Eļļas ziepes

https://internetaptieka.lv/babe-ellas-ziepes

Saistīti raksti

Nesvīsti pat karstā laikā!

Lasīt vairāk
Uzzini par DSD matu kosmētikas unikālajām īpašībām!

Uzzini par DSD matu kosmētikas unikālajām īpašībām!

Lasīt vairāk
DSD matu kosmētika! Izvēlies sev piemērotāko!

DSD matu kosmētika! Izvēlies sev piemērotāko!

Lasīt vairāk