Locītavu sāpes – kā ar tām cīnīties

Locītavu sāpes  – kā ar tām cīnīties

Diskomforts, kas traucē mūsu ikdienas gaitās, ietekmē gan fizisko, gan emocionālo pašsajūtu. Laicīgi nenovērstas locītavu sāpes var radīt ilgas, nepatīkamas un ļoti traucējošas sekas, tāpēc tām jāpievērš uzmanība uzreiz. Izrādās, locītavu sāpju iemesls var būt meklējams gan pašās locītavās, gan arī ārpus tām. Kādas mēdz būt locītavu sāpes, kā ar tām cīnīties un kāpēc līdzekļus to novēršanai meklēt tieši InternetAptieka.lv – lasiet šī raksta turpinājumā!

Kā cilvēki raksturo locītavu sāpes

Problēmas ar locītavām cilvēki ne vienmēr raksturo tieši kā sāpes. Reizēm to izjūt kā stīvumu, karstumu, pietūkumu vai pulsēšanu locītavās. Bieži šo diskomfortu izjūt tieši rīta cēlienā īsi pēc pamošanās, kas kustoties pāriet, taču, ja pie lielākas slodzes tas atkal atgriežas, iespējams, ir nepieciešama palīdzība.

Locītavu sāpes kā citas problēmas liecinieks

Locītavu sāpju cēlonis, var būt arī nesaistīts ar pašām locītavām. Ceļgalu, plaukstu, muguras, gūžas locītavas sāpes var būt norāde arī uz sāpju cēloni ārpus tām. Kā izrādās, ir vesela virkne iemeslu, kas var radīt šo diskomfortu, piemēram:

·       vairogdziedzera funkciju pavājināšanās;

·       aknu slimības;

·       vielmaiņas problēmas;

·       anēmija;

·       fibromialģija.

Sāpju iemesli jāmeklē veicot analīzes vai citā veidā, ko nosaka ārsts. Ja ārējie iemesli ir izslēgti, tad jāvērtē pašu locītavu stāvoklis. Jāņem vērā, ka sāpes locītavās var izraisīt arī, piemēram, gripa, taču tādā gadījumā tās pāriet vienlaicīgi ar veselības stāvokļa uzlabošanos.

Galvenie locītavu sāpju izraisītāji

Galvenie iemesli, kuru dēļ locītavas mēdz mūs mocīt:

·   traumas – tām visbiežāk pakļautas ceļu locītavas un pēdas. Vecumam palielinoties organismā sāk izsīkt vitamīnu un minerālvielu rezerves, šajā laikā jāpapildina vitamīnu krājumi un no traumām jāuzmanās īpaši rūpīgi;

·  iekaisumi – artrīts, var būt periodisks vai pastāvīgs, tas var skart arī vairākas locītavas ķermenī. Šī kaite var piemeklēt cilvēkus jebkurā vecumā, ilgstošs locītavu iekaisums var izraisīt locītavu nodilumu;

·   nodilums – jeb osteoartrīts ir viens no biežākajiem locītavu sāpju izraisītājiem;

·  podagra – urīnskābes dēļ locītavās var uzkrāties kristālveida daļiņas, kas izraisa sāpes un pietūkumu.

Visbiežāk sāpes skar roku, ceļgalu, plecu, gūžu locītavas

Agrāk locītavu problēmas bija vairāk raksturīgas senioriem, mūsdienās, saistībā ar mazkustīgu dzīvesveidu, nepilnvērtīgu pārtiku un citiem iemesliem, locītavu sāpes kļūst arī par jaunu cilvēku izaicinājumu.

Sāpes ceļgala locītavā var rosināt trauma, artrīts, iekaisums;

Sāpes ceļa locītavas aizmugurē var liecināt par meniska plīsumu vai nodilumu;

Sāpes pleca locītavā visbiežāk rodas traumas rezultātā, tomēr ir vēl daudz citu variantu. Ja diskomforts saglabājas, vēlams konsultēties ar ārstu, jo iemesls var būt gan iekaisums, gan muskuļu traumas;

Gūžas locītavas sāpes var būt osteoartrīta sekas, kā arī iekaisuma un traumu sekas.

Neatkarīgi no sāpju tipa, pirms izvēlēties ārstēšanās metodi, noteikti vajag aprunāties ar ārstu vai farmaceitu – piemēram, vienā gadījumā palīdzēs sāpošās vietas sildīšana, bet citā – vēsums.

Kā palīdzēt locītavām justies labi

Pat izvairoties no traumām un piekopjot veselīgu dzīvesveidu ar laiku locītavas var kļūt mazāk funkcionālas. Lai tās justos labi:

·     jārūpējas par pietiekošām vitamīnu un minerālvielu rezervēm organismā,

·     regulāri jāpārbauda D vitamīna pietiekamība,

·        ieteicams uzturā lietot Omega-3 saturošus produktus, C vitamīnu saturošus produktus, riekstus, olīveļļu, lēcas u.c.,

·     jābūt balansam starp fizisku aktivitāti un atpūtu.

·   jāatmet smēķēšana, jo ir zinātniski pierādīts, ka šis kaitīgais ieradums ietekmē  locītavās.*

 Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!

Tautas līdzekļi pret locītavu sāpēm

Tautas līdzekļi locītavas atjaunot nevar, tomēr tie var palīdzēt atvieglot situāciju vai stiprināt organismu. Organisma stiprināšanā papildu Omega-3 jāatceras arī par C vitamīnu, kas veicina normālu kolagēna veidošanos, jo tas nepieciešams normālai skrimšļu darbībai. 

 Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!

Akūtu sāpju novēršanai mājas aptieciņā var turēt kampareļļu – to lieto ierīvēšanai locītavu sāpju, artrīta, muskuļu, cīpslu vai nervu sāpju gadījumā. Šo eļļu lieto ārīgi, 2 – 3 ml šķidruma ierīvē ādā virs sāpošajām ķermeņa vietām 1 – 2 reizes dienā, šo eļļu nedrīkst lietot bērniem. Reizēm ar tautas līdzekļiem nav līdzēts, stipru sāpju gadījumā jāizmanto sāpes remdējoši līdzekļi.

Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma. Par zāļu lietošanu konsultēties pie ārsta vai farmaceita.

ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI

InternetAptieka.lv plašs līdzekļu klāsts par labām cenām

Ja locītavu sāpes sagādā diskomfortu, nepieciešama gan ārsta konsultācija, gan piemērots dzīvesstils un kvalitatīvi palīglīdzekļi. Sildošas vai atvēsinošas ziedes pret locītavu sāpēm, dažādi locītavu, muskuļu un kaulu veselībai nepieciešami preparāti par pieejamām cenām atrodami InternetAptieka.lv. Šī e-aptieka nodrošina:

·       ātru bezmaksas piegādi visā Latvijā, neatkarīgi no pirkuma vērtības;

·       iespēju konsultēties ar atsaucīgiem un profesionāliem farmaceitiem attālināti;

·       regulāras akcijas un atlaides pieprasītiem produktiem.

Ja vēlaties aptieku apmeklēt klātienē, to var izdarīt Rīgā Pulkveža Brieža ielā 8 vai Dzelzavas ielā 120M. Ienāciet!

*Rakstā izmantota informācija no Science direct mājaslapas, skatīts 8.11.2022.

Saistīti raksti

Kā pasargāt sevi no traumām, esot aktīvam

Lasīt vairāk

Acu sāpes un kā ar tām tikt galā

Lasīt vairāk

Traumas vasarā!? Jā, tās var piemeklēt arī tevi!

Lasīt vairāk