Kā izvairīties no vēdera uzpūšanās PMS gadījumos

Kā izvairīties no vēdera uzpūšanās PMS gadījumos

Vēdera uzpūšanās sievietēm pirms mēnešreizēm ir bieža parādība, kas var traucēt ierastajam dzīvesveidam un radīt diskomfortu. Menstruāciju tuvošanās simptomi sākas 5-14 dienas pirms tās sākuma. Sievietes kļūst satrauktas, rodas garastāvokļa svārstības, dažos gadījumos – sāpju sajūtas. Mēs sastādījām noderīgu padomu sarakstu, kā Jums izvairīties no vēdera uzpūšanās PMS laikā.

1. PMS simptomi

  • Spazmas

Spazmas vēderā mēdz rasties pirms mēnešreizēm un ilgt cikla pirmajās dienās. Sāpes no dzemdes saraušanās mēdz būt tik spēcīgas, ka kļūst neiespējami nodarboties pat ar ierastajām aktivitātēm. Bieži vien spazmas lokalizējas vēdera lejasdaļā, taču sāpju sajūtas var būt līdz pat jostasvietai un gurniem.

 

  • Pinnes

Daudzas sievietes dažas dienas pirms mēnešreizēm novēro pūtīšu parādīšanos. Visbiežāk tās rodas sejas lejasdaļā, bet var rasties arī citur. Tas notiek hormonu dabiskās maiņas dēļ: estrogēna un progesterona līmenis samazinās, bet androgēnu līmenis, kas atbild par tauku dziedzeru darbību, pieaug. Rezultātā – tauku nogulumu pārpalikums provocē pinnes. Parasti tās pazūd līdz menstruāciju beigām, kad hormoni atgriežas pie iepriekšējām vērtībām.

 

  • Krūšu palielināšanās

Pēc ovulācijas pieaug progesterona līmenis – tas noved pie tā, ka krūtis piebriest un kļūst lielākas. Dažām sievietēm tās palielinās nenozīmīgi, bet citas atzīmē smagumu, kamolu parādīšanos un diskomfortu krūtīs. Pēdējo simptomu gadījumā jums ir ieteicams konsultēties ar ārstu.

 

  • Vājums

Mēnešreižu tuvošanās laikā notiek strauja hormonu līmeņa samazināšanās, kas provocē spēku trūkumu. Vēdera uzpūšanās, galvassāpju, sentimentalitātes dēļ kļūst grūtāk aizmigt, pasliktinās miegs, gala rezultātā – pastiprinās vājums.

 

  • Vēdera uzpūšanās

PMS laikā sievietes piedzīvo vēdera uzpūšanos, ko pavada burbuļojoša sajūta, meteorisms un diskomforts. Tas notiek šķidruma un sāls aiztures dēļ organismā. Tiek novērota arī ķermeņa masas palielināšanās par pāris kilogramiem.

  • Problēmas ar zarnām

Dzemdes kontrakcijas var izraisīt arī kontrakcijas zarnās. Pastāv biežas vēlmes apmeklēt tualeti, izkārnījumu traucējumi, slikta dūša un pārmērīga gāzu veidošanās.

  • Galvassāpes

Serotonīna līmeņa pieauguma dēļ var rasties galvassāpes un migrēna, turklāt gan pirms, gan mēnešreižu laikā.

 

  • Garastāvokļa svārstības

Dažām sievietēm pārmaiņas garastāvoklī PMS laikā rada ievērojami lielāku diskomfortu nekā sāpīgās izjūtas. Sievietes kļūst depresīvas, aizkaitināmas un satraucošas. Iemesls tam –tie paši hormoni.

 

2. Vēdera uzpūšanās iemesli pirms un mēnešreižu laikā

Galvenais vēdera uzpūšanās iemesls mēnešreižu laikā ir hormonālā fona izmaiņas, kas atsevišķās cikla dienās spēj ietekmēt gremošanas darbību. Šķidruma aizture organismā var izprovocēt uzpūšanos PMS laikā. Straujais asins zudums ķermenim kalpo kā signāls par “krājumu” uzkrāšanu. Tūska var lokalizēties kājās, plaukstās vai vēdera apakšā. Ovulāciju bieži pavada diskomforts un arī uzpūšanās.

 

3. Cik ilgi turpinās vēdera uzpūšanās mēnešreižu laikā

         

Vēdera uzpūšanās mēnešreižu laikā parasti parādās 1-2 nedēļas pirms menstruācijām un noplok līdz ar to sākumu.

 

4. Kā tikt galā ar vēdera uzpūšanos mēnešreižu laikā

4.1. Uztura maiņa

Uzturs tiešā mērā ietekmē pašsajūtu un veselību, tātad tas ir galvenais veids, kā izvairīties no vēdera uzpūšanās menstruāciju laikā.

 

  • Uzņemiet mazāk sāls

Premenstruālo sindromu pavada šķidruma aizture organismā, bet pārmērīgs sāls patēriņš šajā periodā tikai palielina vēdera uzpūšanos. Īsi pirms mēnešreižu sākuma ārsti iesaka nepārsālīt ēdienu, izslēgt sālījumus un konservus.

  • Ierobežojiet ogļhidrātus ar zemu uzturvērtību

Saldie un miltu produkti ir galvenie vienkāršo ogļhidrātu avoti. Šādu ēdienu lietošanas popularitāte skaidrojama ar strauju cukura līmeņa paaugstināšanos asinīs un īslaicīgu prieka hormona izplūdi. “Ātrie” ogļhidrāti izraisa arī ūdens aizturi, tāpēc to patēriņš ar lielāku varbūtību izprovocēs vēdera uzpūšanos PMS laikā.

  • Dodiet priekšroku tīram dzeramajam ūdenim

Kafija, alkohols, gāzētie dzērieni, piena kokteiļi negatīvi ietekmē zarnu motoriku, izraisot vēdera uzpūšanos un ūdens disbalansu. Vislabāk slāpju remdēšanai derēs tīrs ūdens. Mēneša laikā šķidruma patēriņš jāpalielina par pāris glāzēm diennaktī, jo endometrija atgrūšanos pavada bagātīgi asinsizplūdumi.

  • Vairāk šķiedrvielu

Labvēlīgu ietekmi uz kuņģa-zarnu trakta darbību nodrošinās ēdiens ar tādu šķiedrvielu saturu, kurā ir daudz kliju un pilngraudu. Speciālisti iesaka brokastīs ēst graudaugu putras ar ūdeni vai nedaudz piena.

  • Izvairieties no pārtikas produktiem, kas izraisa gāzu veidošanos

Produktu skaitā, kas izraisa gāzu veidošanos un uzpūšanos, īpašu vietu ieņem pupas, rudzu miltu maize un piena produkcija. Mēnešreižu laikā ieteicams šos produktus izslēgt no uztura vai ierobežot to patēriņu.

4.2. Fiziskā aktivitāte

Organisma pareizai darbībai nepieciešams vairāk kustēties un izgulēties. Orientējoties uz pašsajūtu, var pievērsties fitnesam, aerobikai, skriešanai. Ja vēdersāpes PMS periodā traucē aktīvai darbībai, mēģiniet aizstāt sportu ar pastaigām svaigā gaisā.

4.2. Ārstēšana

Pretsāpju medikamenti īpaši nederēs, vēderam uzpūšoties PMS laikā, jo tie tikai uz īsu brīdi atbrīvos no simptomiem un neatrisinās problēmu kopumā. Piemērots variants būs kompleksa ārstēšana vai preventīvas metodes: piemēram, Itālijas produkts Lactoflorene® Pancia Piatta.

Līdzekļa unikālais sastāvs novērš vēdera uzpūšanos mēnešreižu laikā un atvieglo PMS:

• Dzīvās bifido un laktobaktērijas atjauno zarnu mikrofloras līdzsvaru, palīdz novērst izkārnījumu traucējumus.

• Tādi fermenti kā α - galaktozidāze un β - galaktozidāze uzlabo grūti sagremojamas pārtikas uzsūkšanos.

• Kumelīšu, melisas, pasifloras un ingvera ekstrakti mazina gāzu veidošanos kuņģa-zarnu traktā, palīdz novērst vēdersāpes un mazina stresu.

Lactoflorene® Pancia Piatta ir efektīvs līdzeklis, ko apliecina ne tikai daudzu sieviešu, bet arī vīriešu atsauksmes. Līdzekli raksturo patīkama garša un vienkāršs pielietojums, tāpēc tas būs piemērots tiem, kas dzīvo aktīvu dzīvi, daudz strādā un ceļo.

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!

Saistīti raksti

Celiakija kā to noteikt un kā ar to sadzīvot

Celiakija kā to noteikt un kā ar to sadzīvot

Lasīt vairāk

Celiakijas slimnieki var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi

Lasīt vairāk

Sausa mute, mēles dedzināšanas sajūta, pastiprināta zobu bojāšanās un izkrišana ... kam vēl vajadzētu pievērst uzmanību cukura diabēta slimniekiem?

Lasīt vairāk