Мēnešreizes atvaļinājuma laikā – ko iesākt?

Мēnešreizes atvaļinājuma laikā – ko iesākt?

Diezin vai atradīsies kaut viena meitene, kura nebūtu saskārusies ar nevēlamiem pārsteigumiem atvaļinājuma laikā. Aizbrauc uz kūrortu  –   sākas menstruācijas. Pat salīdzinot savu sievišķo kalendāru biļešu pirkšanas un viesnīcas rezervēšanas laikā, katra no mums riskē atvaļinājumā satikt menstruācijas. Vai tiešām atvaļinājums ir sabojāts, un nāksies iztikt bez visiem kūrorta priekiem – peldēšanās, SPA-viesnīcas, vizināšanās ar jahtu?

Vai mēnešreižu laikā var  peldēties?

Par laimi,  viss nemaz nav tik briesmīgi, un brīvdienās nenāksies sevi visādi ierobežot! Bet vai tas būs droši?  Tiksim skaidrībā, vai mēnešreižu laikā var peldēties jūrā. Vairums ārstu uz šo jautājumu atbild pozitīvi. Vēl vairāk, peldēšana kā viena no saudzējošākām fiziskajām slodzēm pozitīvi ietekmē pašsajūtu. Ja cikla pirmajās dienās tu jūties nedaudz sagurusi, peldēties ar tamponu ne tikai drīkst, bet arī vajag! Ir daži pavisam vienkārši piesardzības pasākumi:

  1. Slodzei jābūt mērenai. Nav ieteicams pārcensties, izmēģinot dažādus peldēšanas stilus. Ja tu neesi profesionāla sportiste, atliec triatlonu uz citu dienu.
  2. Теmperatūras režīmam jābūt komfortablam. Seko līdzi temperatūras režīmam, lai pārmērīgi neatdzistu: vienmēr — un it īpaši, peldoties mēnešreižu laikā.
  3. Centies pārģērbties sausās drēbēs pēc katras peldes. Vismaz uzmet dvieli/apmetni/halātu, iznākot no ūdens vējainā laikā.
  4. Daži ārsti uzstāj, ka tampons, peldoties mēnešreižu laikā, jānomaina ik reizi, iznākot no ūdens. Mēs ar ārstiem nestrīdēsimies, bet ir kāda nianse.

Kādu tamponu izvēlēties, lai dotos peldēties?

Gatavojoties peldēties ar tamponu, izvēlies higiēnas līdzekli pēc vairākiem parametriem. Pirmkārt, tam jābūt ērtam. Lūk, kāpēc tūkstošiem meiteņu mēnešreižu laikā atrodoties pie jūras, labprātāk izvēlas maigos tamponus FREEDOM. Atšķirībā no parastajiem tamponiem no celulozes, tamponi-sūkļi absolūti nav jūtami, tātad tie ir piemēroti jebkuriem aktīvās atpūtas veidiem. Otrkārt, tamponam jāizslēdz jebkura iespēja organismā  nonākt kaut kam no ārpuses. Sieviešu dzimumorgānu lokālā imunitāte mēnešreižu laikā nedaudz pazeminās, tādēļ ir svarīgi, lai tajos neiekļūtu mikroorganismi un ķīmiskie savienojumi no ūdenskrātuves. Tādēļ optimālais variants mēnešreizēm pie jūras – tamponi  FREEDOM bez saitītes. Vēl viens pluss, atsakoties no izvelkamā diega – estētika. Ar tamponiem bez diedziņa pat visniecīgākajā bikini varat būt pilnīgi droša.

Vai mēnešreižu laikā var sauļoties?

Izmantot saules vannas delikātajā periodā var, ievērojot saprātīgus piesardzības pasākumus. Visdrīzāk, tu jau zini, kā pareizi sauļoties menstruāciju laikā: šiem pašiem noteikumiem ideālā gadījumā vajadzētu sekot jebkurā cikla dienā:

  1. Izvēlies stundas, kad saules starojums nav visspēcīgākais. Ja citās mēneša dienās tu reizēm atļaujies pagulēt saulē starp plkst. 12 un 15, sauļošanās mēnešreižu laikā jāierobežo, droši sauļojoties rīta stundās un pirms saulrieta.
  2. Mēnešreižu laikā vairāk uzturies koku ēnā vai zem saules sarga.
  3. Izmanto sauļošanās losjonu ar piemērotu aizsardzības pakāpi (pirmajās atvaļinājuma dienās SPF50, tālāk var indeksu pazemināt līdz 25-30 SPF)
  4. Dzer daudz šķidruma. Atvaļinājumā siltajās zemēs tā ir noderīga prakse visiem, bet sievietēm mēnešreižu periodā pie jūras – pilnīgi obligāta.
  5. Мaini higiēnas līdzekļus biežāk, ideālā gadījumā – pēc katrām 1-3 stundām. Vairums ginekologu ir vienisprātis, ka, jo augstāka temperatūra, jo īsākam jābūt tampona izmantošanas laikam:  lai kairinātājiem nebūtu nekādu iespēju ietekmēt tavu veselību.

Labā ziņa ir tā, ka tampons  FREEDOM ir pavisam vienkārši izmantojams: tev būs vajadzīgas tikai tīras rokas un pārģērbšanās kabīne vai tualete. Ja telpā nav izlietnes, dodoties uz jūru kopā ar tamponu paņem līdzi pudeli ar tīru ūdeni un mitro salvešu iepakojumu.

Ko ir svarīgi ņemt vērā: ja pastāv reproduktīvo orgānu hroniski iekaisuma procesi, obligāti apspriedies ar savu ārstējošo ārstu, vai mēnešreižu laikā sauļoties saulē vai solārijā. Ja tava sievietes veselība ir normāla, cikls regulārs, un mēnešreizes tevi ir piemeklējušas pie jūras, nešauboties peldi, sauļojies un atpūties pirtī vai saunā! Atpūtai pie jūras mēnešreižu laikā bez ierobežojumiem izvēlies  FREEDOM: peldēties ar tamponu  bez saitītes – tas ir droši un komfortabli.

Saistīti raksti

Uz licencētu interneta aptieku

Lasīt vairāk

InternetAptieka.lv lauž standartus!

Lasīt vairāk
InternetAptieka.lv

InternetAptieka.lv

Lasīt vairāk