Vai vitamīni matiem palīdzēs justies un izskatīties labāk?

Vai vitamīni matiem palīdzēs justies un izskatīties labāk?

Matu trauslums, sausums un šķelšanās ir redzamākās pazīmes, kas norāda – matiem nepieciešama Jūsu palīdzība. Matu veselībai svarīgas uzturvielas un elementus ir iespējams uzņemt ar ikdienas pārtiku, taču ne vienmēr mūsu ēdienkarte nodrošina organismu ar visu tam nepieciešamo. Kādi vitamīni matiem nepieciešami, kāda ir šo vitamīnu nozīme matu veselībā un kāpēc līdzekļu meklēšana jāuzsāk tieši InternetAptieka.lv – par to lasāms šī raksta turpinājumā!

 

Biotīns matiem nepieciešams ik dienu

Biotīns jeb B7 vitamīns pieder B vitamīnu grupai, tas organismā neuzkrājas. Biotīns palīdz uzturēt matu veselību, tam ir nozīme taukskābju, ogļhidrātu un aminoskābju vielmaiņā. Daudz dzirdēts par to, ka keratīns matiem ir ļoti nozīmīgs – tieši biotīns ir tas elements, kas nepieciešams keratīna veidošanai organismā. Biotīnu iespējams uzņemt ar pārtiku, tas sastopams sojā, olās, lēcās, auzās, rīsos un kviešos un citos produktos. Lai uzņemtu pieauguša cilvēka dienas devu – apmēram 50mg biotīna, var izvēlēties arī šo vitamīnu saturošus uztura bagātinātājus. InternetAptieka.lv ir plašs biotīnu saturošu līdzekļu klāsts, piemēram:

·   Effluvium kapsulas matu veselībai satur biotīnu un citus B grupas vitamīnus, tā sastāvā ir varš, E vitamīns un citas matu veselībai svarīgas sastāvdaļas. Iepakojums, kurā ir 168 kapsulas, paredzēts desmit nedēļu kursam, taču par piemērotāko lietošanas režīmu var konsultēties ar ārstu vai farmaceitu;

·       Orthomol Hair Intense līdzeklī papildus B vitamīniem, kuru starpā ir arī biotīns, ir arī D vitamīns, selēns un citas vērtīgas vielas. Šis līdzeklis ir piemērots lietošanai vegāniem. Šo preparātu var lietot gan ēšanas laikā, gan pēc tās.

 

Cinks matiem palīdz no pašas saknītes

Cinks ir iesaistīts normālas imūnsistēmas darbības nodrošināšanā, veicina šūnu aizsardzību pret oksidatīvo stresu, palīdz uzturēt normālu redzi, kaulu veselību un olbaltumvielu sintēzi, A vitamīna vielmaiņu un veic vēl daudz ko citu. Izrādās, cinka funkciju kopums ir ļoti svarīgs, lai kavētu matu izkrišanu – matu izkrišanas gadījumā jāpārliecinās, vai organismam pietiek šī mikroelementa. Cinku var uzņemt ar pārtiku, ja ikdienas diētā ietver riekstus un sēklas, pākšaugus, piena produktus, olas un samērīgās devās arī tumšo šokolādi. Organismam kļūstot vecākam cinka rezerves izsīkst arvien straujāk, tādā gadījumā papildus var lietot cinku saturošus uztura bagātinātājus, piemēram, Walmark Zinc Aktiv, kas satur lielu cinka devu citrāta formā, pievienotais melnā pipara ekstrakts palīdz uzturēt barības vielu absorbciju.

 

Selēns palīdz matiem aizsargāties no vides faktoriem

Foto: Freepik.com/ cookie_studio

Antioksidants selēns mūsu matiem nepieciešams kā palīgs – tas cīnās ar ārējās vides ietekmi un aizkavē šūnu novecošanos. Ne tikai mati – viss organisms būs pateicīgs par pietiekošām selēna rezervēm. Ikdienas pārtikā jāiekļauj selēnu saturoši produkti – aknas, zivis, pienu, olas un pupas, bet nepieciešamības gadījumā selēns jālieto papildus, piemēram, Olimp Labs Selēns tablešu formā.

 

Varš veicina normālu matu pigmentāciju

Matiem paredzētos vitamīnu kompleksos tiek ietverts arī varš. Šis elements veicina normālu matu pigmentāciju. Varu ir viegli ietvert ikdienas ēdienkartē, jo to satur jūras zivis, liellopa, cūkas un putnu gaļa, aknas, arī rieksti, sēklas un žāvēti augļi. Lai vara rezerves būtu pietiekamas, var lietot līdzekļus ar vara saturu, piemēram, Perfectil Plus Hair.  Šī preparāta sastāvā ir gan varš, gan biotīns, cinks, selēns un citas matu veselībai svarīgas sastāvdaļas.

 

Kāda ir C vitamīna loma matu veselībā

Visi zinām, ka C vitamīns nepieciešams imūnsistēmas darbībai paaugstinātas slodzes apstākļos, taču kāda ir tā loma matu veselībā? Izrādās – ļoti liela! C vitamīns veicina normālu kolagēna veidošanos, bet kolagēns proteīns, kurš pilda saistvielas funkcijas mūsu organismā – kaulos, cīpslās, ādā, nagos un arī matos. Lai cik veselīgs būtu mūsu dzīvesveids, organismam novecojos proteīnu rezerves izsīkst, tāpēc kolagēns matiem netiek nodrošināts pietiekošā daudzumā. Ja tas ir tā, izvēlieties piemērotu uztura bagātinātāju InternetAptieka.lv!

 

Matu vitamīni par lieliskām cenām InternetAptieka.lv

Ja nepieciešami vitamīni matiem, ieskatieties InternetAptieka.lv klāstā. Gan atsevišķu vitamīnu preparāti, gan labākie vitamīni matiem apvienoti vienā kapsulā, tabletē vai ampulā, ir pieejami plašā klāstā un par labām cenām. Šī e-aptieka bieži piedāvā izdevīgas akcijas, atlaides un dāvanas, bet Goda ģimenes 3+ kartes īpašniekiem ir iespēja saņemt atlaidi katrā pasūtījuma reizē. Uztura bagātinātāji ir jālieto atbildīgi, tāpēc pirms līdzekļa iegādes konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu – InternetAptieka.lv to varat darīt gan klātienē Rīgā, Pulkveža Brieža ielā 8 vai Dzelzavas ielā 120M, vai arī attālināti – telefoniski, Whatsapp platformā vai online čatā. Neatkarīgi no atrašanās vietas Latvijā un pasūtījuma summas visiem pirkumiem tiek nodrošināta bezmaksas piegāde. InternetAptieka.lv aicina – ienāciet, izvēlieties un izbaudiet mūsdienu aptiekas nodrošinātās ērtības!

 

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!

Saistīti raksti

Minerālviela tavai veselībai - magnijs

Lasīt vairāk

Palīgs cīņā pret nogurumu - dzelzs

Lasīt vairāk

Vai zināji, ka katram trešajam iedzīvotājam Latvijā trūkst D vitamīns?

Lasīt vairāk