Pierādīts: šis bišu produkts palīdz izveseļoties jums divreiz ātrāk
Kad skarbais aukstā laika vējš un lietus atnes saaukstēšanos, visi steidz stiprināt imunitāti un meklēt efektīvākos veidus, kā uzveikt slikto pašsajūtu. Kamēr meklētāji klīst pa zāļu piegādes džungļiem, biškopji un farmaceiti ir vienisprātis, ka nekas nav labāks par dabīgiem bišu produktiem, it īpaši propolisu.
Kā uzskata veterināro zinātņu doktors no Lietuvas, Juozs Jokims, kurš audzē bites Šveices laukos, imunitātes stiprināšana un iedarbīgākās zāles pret saaukstēšanos jāmeklē nevis kur citur, bet gan bišu stropos.
"Tas izskatās dīvains, taču tas ir maģisks, vīrusus iznīcinošs savienojums." No augu sveķainajām vielām savākto propolisu gudrie bišu stropi izmanto, lai aiztaisītu spraugas stropos, lai izvairītos no caurvēja un neveselīga mitruma,» atzīmē J. Jokimas.
Kā uzskata veterināro zinātņu doktors Juozs Jokims, kurš audzē bites Šveices laukos, imunitātes stiprināšana un iedarbīgākās zāles pret saaukstēšanos jāmeklē nevis kur citur, bet gan bišu stropos.
Attēls no personīgā albuma.
Biškopis apgalvo, ka šīs vielas ārstniecisko iedarbību nosaka liels skaits bioloģiski aktīvo vielu, kas iekļautas propolisa sastāvā. Lielākā daļa polifenolu savienojumu ir atrodami propolisā, kura galvenā daļa ir flavonoīdi. Svarīgas ir aromātiskās skābes un to esteri, ēteriskās eļļas, mikroelementi, vitamīni un aminoskābes. Šīs vielas piedalās imunoloģiskās reakcijās un ir nepieciešamas organisma dzīvībai svarīgo funkciju uzturēšanai. Propolisa labvēlīgās īpašības apliecina arī biškopja sieva, farmaceite un zāļu pētniece Vida Jokimiene.
«Rudenī vienmēr saņemu daudz jautājumu par bērnu imunitātes stiprināšanu un saaukstēšanās slimību ārstēšanu. Kā piecu mazbērnu vecmāmiņa un ilggadēja farmaceite esmu pārliecināta, ka saaukstēšanās profilaksei un ārstēšanai nav noderīgākas vielas par propolisu. Tas ir īstais bišu spēks, kas ne tikai stiprina imunitāti, bet arī uzvar dažādas baktērijas un vīrusus pie pirmajām saaukstēšanās pazīmēm,» stāsta Vida.
Farmaceite un ārstniecības augu ārste Vida Jokimienė.
Attēls no personīgā albuma.
Viņasprāt, tuvojoties ziemai, ļoti svarīgi ir ne tikai izvēlēties propolisa produktu, bet arī sākt to konsekventi lietot. «Vienmēr izvēlos un citiem iesaku ilggadējo, dabīgo, propolisu, kas satur C vitamīnu un augu ekstraktus katra gaumei – ingveru, aveņu, mežrozīšu vai mentolu. Jau daudzus gadus tas palīdz ne tikai cīnīties ar saaukstēšanos, bet arī stiprina mūsu ģimenes locekļu imunitāti. Priecājos, ka šī propolisa forma ir īpaši pievilcīga mazajiem. Papildināts ar aveņu ekstraktu, tas ir paredzēts bērniem - tas ir kā cienasts, kas pat nav jāpiedāvā, viņi paši stāv rindā,» smaida farmaceite. Interesanti, ka propolisa lietošana faktiski var palīdzēt mazināt pirmos simptomus, piemēram, iekaisis kakls, sāpes rīšanas laikā un aizlikts deguns. Tas ir tāpēc, ka propolisa sastāvdaļas dezinficē, mitrina un aizsargā gļotādu.
«Dažādi pētījumi pierādījuši, ka bišu vasks samazina medikamentu blaknes. Lietojot bišu līmes preparātus kompleksā veidā ar citiem ārstniecības līdzekļiem, dažādu slimību ārstēšanas kurss dažkārt pat tiek samazināts uz pusi, tāpēc atveseļošanās notiek daudz ātrāk,» atzīmē farmaceite.
Gan farmaceiti, gan biškopji ir vienisprātis, ka propolisam piemīt pretiekaisuma īpašības, tāpēc tas lieliski palīdz, tiklīdz jūtat saaukstēšanās simptomus. Propoliss stiprina organisma dabisko spēju pasargāt sevi no veselībai bīstamiem mikroorganismiem.
Veterināro zinātņu doktors Juozas Jokimas un viņa sieva Vida Jokimiene nešaubās par propolisa priekšrocībām.
Attēls no personīgā albuma.
«Ir ļoti svarīgi pamanīt pirmās pazīmes. Pēc slimības noķeršanas "aiz astes" un konsekventas šīs dabiskās antibiotikas lietošanas ir iespējams pilnībā izvairīties no ārstēšanas ar ķīmiskām zālēm", stāsta Vida Jokimienė. Viņasprāt, propoliss ļoti efektīvi mazina saaukstēšanos, sāpes, atvieglo elpošanu un mitrina elpceļus. Lietojot propolisu, cilvēks saglabā organisma izturību pret slimībām.