Pozitīvs grūtniecības tests – kā rīkoties tālāk?

Pozitīvs grūtniecības tests – kā rīkoties tālāk?

Par to, ka ir iestājusies grūtniecība, parasti liecina virkne sīku fizioloģisku izmaiņu, kas var arī nebūt īpaši izteiktas. Ja sajūta “kaut kas ir citādi” piemeklē dažu nedēļu laikā pēc dzimumakta bez izsargāšanās, tad noteikti ir vērts apsvērt grūtniecības testa iegādi. Pirmā būtiskā pazīme parasti ir menstruāciju trūkums. Menstruāciju trūkumam gan var būt arī citi cēloņi, piemēram, stress, veselības problēmas u.tml.

Ja ir iestājusies grūtniecība, teorētiski to var uzrādīt arī grūtniecības tests pirms mēnešreizēm. Tiesa, tik agri testu ir vērts veikt tikai tad, ja ir skaidrs, ka dzimumakts bez izsargāšanās bijis ovulācijas laikā vai ļoti tuvu tai.

Svarīgi atcerēties, ka neviena kontracepcijas metode nav 100% droša, izņemot pilnīgu sterilizāciju. Tādēļ – pat rūpīgi ievērojot izvēlēto izsargāšanās metodi, var gadīties sastapties ar nepieciešamību pēc grūtniecības testa, kurš piedevām var izrādīties pozitīvs. Tad ko iesākt, ja ir aizdomas par grūtniecību?

Tātad – ir bijis dzimumakts, pazudušas menstruācijas. Ko tālāk?

  • Saglabā mieru, tā vienmēr ir veiksmīga stratēģija.
  • Pārskati dzīvesveidu – galvenokārt attiecībā uz alkohola, tabakas un citu narkotisko vielu lietošanu. Kamēr vēl nekas nav skaidrs, piesardzība par ļaunu nenāks.
  • Jāiegādājas grūtniecības tests. Tos var atrast gan aptiekās, gan arī dažādos veikalos, kur tirgo higiēnas un mājsaimniecības preces. Arī e-aptieka savā klāstā piedāvā dažādu veidu grūtniecības un ovulācijas testus.
  • Veic testu. Atkarībā no testa veida var būt ierobežojumi tā veikšana. Ja nopirkts universāls grūtniecības tests – kad taisīt nebūs tik svarīgi. Daži ražotāji iesaka testus veikt ar rīta urīnu, kur hormona HCG koncentrācija būs visaugstākā. Attiecīgi var gadīties, ka grūtniecības tests vakarā nebūs tik precīzs.
  • Nolasi rezultātu. Katram grūtniecības testam līdzi ir instrukcija, kur norādīts, kā precīzi šo testu veikt un kā nolasīt rezultātu. Vienkāršoti var teikt – divas strīpiņas – pozitīvs, viena strīpiņa – negatīvs grūtniecības tests.
  • Ja grūtniecības tests ir negatīvs, tad tas arī viss.
  • Pozitīvs grūtniecības tests liecina par vienu – ir iestājusies grūtniecība. Šiem testiem ir ļoti augsta precizitāte, pat visvienkāršākajiem. (Grūtniecības tests, bāla strīpiņa? Ja tā ir testa strīpiņa, tad arī tas liecina par grūtniecību, ieteicams atkārtot testu pēc dažām dienām no rīta.)

InternetAptieka.lv populārākie grūtniecības testi:

Tests grūtniecības noteikšanai, 1 testa strēmele  Ātrs un ērts tests „grūtniecības hormona” – cilvēka horionisko gonadrotopīnu (hCG) noteikšanai urīnā. Testa rezultāts redzams pēc 5 min.

Clear Choice One grūtniecības tests, 1 gb.  Strīpveida grūtniecības noteikšanas tests.

Tests grūtniecības noteikšanai, 1 testa kasete Ātrs un ērts tests „grūtniecības hormona” – cilvēka horionisko gonadrotopīnu (hCG) noteikšanai urīnā. Testa rezultāts redzams pēc 5 min. Grūtniecības (HCG) tests paredzēts grūtniecības noteikšanai agrīnajā stadijā.

Kas notiek tālāk, ja ir pozitīvs grūtniecības tests?

  •  Turpini saglabāt mieru!
  • Aprēķini aptuvenu grūtniecības laiku. To rēķina nevis pēc dienas, kad bijis dzimumakts, bet gan pēc pēdējo menstruāciju pirmās dienas, un skaita nedēļās. Attiecīgi ja grūtniecības tests tiek veikts dažas dienas pēc tam, kad vajadzēja sākties menstruācijām, aptuvenais grūtniecības laiks būs ap 5 nedēļām.
  • Neatkarīgi no turpmākajiem plāniem būs jādodas pie ginekologa. Vai nu lai stātos uzskaitē, vai arī – lai pārrunātu citus scenārijus.
  • Vizīti pie ārsta nav vērts plānot ātrāk par 9.–10. nedēļu. Tikai tad auglis ir pietiekami liels, lai to skaidri varētu saskatīt un apstiprināt, ka viss notiek. Līdz tam – ēd veselīgi, izgulies, atmet kaitīgos ieradumus un, ja iespējams, iegādājies folijskābi, kas palīdzēs mazuļa nervu sistēmas attīstībai. 

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!

 

Kādi ir iespējamie grūtniecības attīstības scenāriji?

  1. Klasiskais scenārijs – grūtniecība turpinās, tu stājies uzskaitē pie sava ārsta, piedzimst vesels un laimīgs mazulis, apsveicam!
  2. Ļoti biežs scenārijs – grūtniecība pati pārtrūkst. Tiek lēsts, ka agrīni (līdz 12. nedēļai) pārtrūkst teju trešā daļa visu grūtniecību, un sievietes par lielu daļu pat neuzzina, jo menstruācijas atsākas vai nu ar nelielu novēlošanos, vai arī to trūkums tiek norakstīts uz citiem cēloņiem, un tests tā arī netiek uztaisīts. Un visbiežāk ārstu iejaukšanās pat nav nepieciešama, viss notiek dabiski un nerada sekas. Ja tā notiek, nav vērts pārāk satraukties, tas nenozīmē, ka arī turpmākās grūtniecības beigsies šādi. Tomēr ir vērts konsultēties ar ārstu, ja tiek plānots ģimenes pieaugums un spontānie aborti atkārtojas.
  3. Sarežģītās izvēles scenārijs – ja grūtniecība un ģimenes pieaugums nekādā veidā nav vēlams, līdz 12. nedēļai ir iespējams medicīniski šo grūtniecību pārtraukt.
  4. Alternatīvie scenāriji – mazuļus, kas piedzimuši, bet dažādu apstākļu dēļ viņiem nav iespējas augt savā bioloģiskajā ģimenē, var nodot adopcijai. Ir iespējams jau grūtniecības laikā atrast ģimeni, kas sekos līdzi mazuļa augšanai un pieņems to pēc dzimšanas. Alternatīvi – bērnu pēc piedzimšanas nodod iestādei, kur tas ir dzimis, un tālāk par to rūpējas Bāriņtiesā. Bet jāatceras, ka šajā gadījumā vispirms tiks uzrunāti bioloģiskie radinieki. Trešā iespēja – pie slimnīcām izvietotās glābējsilītes. Šādā veidā mazulis tiek juridiski pasludināts par atradeni un uzreiz var nonākt pie uzņemošās ģimenes. Bioloģiskie vecāki 6 mēnešu laikā var pārdomāt, taču tad nāksies pierādīt radniecību.

Lai arī kādas būtu vēlmes, iespējas un plāni, grūtniecības tests ir pirmais mazais solītis šajā garajā ceļā. Rūpējies par savu veselību un – atbildīgi izturies pret kontracepciju!

Saistīti raksti

Topošās māmiņas ēdienkarte nedēļai

Lasīt vairāk

Kādas māmiņas ATKLĀJUMS – Colief Infant Drops laktāzes enzīma pilieni zīdaiņiem – IESAKĀM iepazīties visām mammām!

Lasīt vairāk
Agrīnās grūtniecības pazīmes

Agrīnās grūtniecības pazīmes

Lasīt vairāk