Maisījums uz kazas piena bāzes: izvēles īpatnības

Maisījums uz kazas piena bāzes: izvēles īpatnības

Pirmajos dzīves mēnešos mazuļu uzturs it tikai piens, un tieši šajā periodā viņi aug visstraujāk. Sasniedzot sešu mēnešu vecumu, mazulis sver divreiz vairāk nekā piedzimstot. Aktīvi attīstās gremošanas un nervu sistēma, nobriest smadzenes.

Daba ir parūpējusies par to, lai mātes piens ir labi uzsūcas un nodrošina mazuli tieši ar tām vielām, kas viņam nepieciešamas attiecīgajā vecumā. Jau sen ir pierādīts, ka tā sastāvs mainās atkarībā no mazuļa vajadzībām.

Iepriekš netika apspriests jautājums par zīdīšanu, jo tas bija vienīgais veids, kā mazulim izdzīvot. Šobrīd ir piena maisījumi, kas palīdzēs, ja:

  • sievietei tiek veikta ārstēšana, kuras dēļ zīdīšana nav iespējama;
  • mātei nepietiek piena, un ir nepieciešama papildu barošana;
  • māte nav bērna tuvumā.

Ja Jūs izvēlaties mākslīgo barošanu citu iemeslu dēļ, ņemiet vērā, ka pat modernie maisījumi joprojām nav identiski mātes pienam, lai gan ir tam maksimāli pietuvināti. Noteikti konsultējieties ar savu pediatru par to, kāda veida uzturs ir vislabākais Jūsu mazulim.

Kāpēc jums vajadzētu dot priekšroku maisījumam uz kazas piena bāzes?

Mums jau no bērnības tiek mācīts, ka pienu dod govis, tādējādi novēršot uzmanību no kazām. Bet tieši kazas piens olbaltumvielu un tauku profila ziņā ir līdzīgāks mātes pienam, un tam ir līdzīgs sekrēcijas mehānisms.

 

Salīdzinot ar govs pienu, tas satur vairāk albumīna, kas atrodams mātes pienā. Kad tas nokļūst mazuļa vēderā, tas pārvēršas par mazām irdenām pārslām. Tās uzsūcas ātrāk un vieglāk, neradot gremošanas traucējumus. Tātad, saskaņā ar pētījumiem, 2 stundas pēc ēšanas bērna kuņģis ir ticis galā ar 50% kazas piena, bet tikai ar 35% govs piena.

Tas ir saistīts ar faktu, ka kazas piena sūkalas sadalās ātrāk nekā govs piena sūkalas. Kuņģī un zarnās izveidojušies fermenti ātrāk sagremo kazas piena proteīnu.

Vēl viena svarīga īpašība ir augsts piesātināto taukskābju saturs, kas no zarnu trakta uzsūcas tieši asinīs.

Turklāt kalcijs un dzelzs labāk uzsūcas no kazas piena nekā no govs piena. Kazas pienā ir vairāk vara, mangāna un molibdēna, kas regulē vielmaiņu un asins veidošanos.

Zīdaiņi paši dod priekšroku maisījumiem uz kazas piena bāzes, jo tam ir maiga krēmīga garša un tas rada komfortu vēderā.

“Kabrita” – Holandes uzturs uz kazas piena bāzes

Kad Jūs esat izvēlējies maisījuma bāzi, ir pienācis laiks izvēlēties produktu.

“Kabrita” maisījumi tiek ražoti Holandē. Tas ir vienīgais sūkalu un kazas piena maisījumu ražotājs, kas iekļauts Eiropas GRAS sarakstā kā “drošs olbaltumvielu avots mākslīgo maisījumu ražošanai” zīdaiņiem no dzimšanas.

Viss ražošanas process tiek kontrolēts, sākot ar dzīvnieku barošanu un higiēnu. Kazas regulāri mazgā un uztur tīras. Turklāt tēviņi un mātītes dzīvo atsevišķos iežogojumos, kas pozitīvi ietekmē produkta garšu, smaržu un kvalitāti.

Tādā veidā tiek iegūta ideāla maisījuma bāze, bet pēc tam tiek izmantoti zinātnes sasniegumi un īpaša recepte. Pamatinformācija par pārtikas sastāvu atrodas tieši uz maisījuma iepakojuma.

  1. Kabrita seko zelta standartam mazuļu ēdienām, vadoties pēc kura  sūkalu proteīns  attiecībā pret kazeīnu ir  60% sūkalas 40% kazeīna. Kabrita maisījumi satur paaugstinātu daudzumu vērtīga kazas piena sūkalas— 63% ( un 37% kazeīna ). Tas veicina daudz vieglāku gremošanu un maisījuma uzsūkšanos. 

Kāpēc sūkalu proteīns ir tik svarīgs? Sūkalas sagremojas vieglāk kā kazeīna olbaltumvielas. Tāpēc sūkalu proteīns dažkārt sauc par "ātrajiem proteīniem" — tās ātri pārvietojas no kuņģa uz zarnām. Sūkala palīdz piena maisījumam labāk uzsūkties, mīkstina vēdera izeju , kā arī atvieglo gremošanu. Augsts sūkalu saturs palīdz mazuļa augšanai un fiziskajai atīstībai. Starp citu sūkalu proteīns ietilpsts ārstnieciskajā un sporta uzturā.

 

  1. Obligāta “Kabrita” maisījumu sastāvdaļa ir Omega 3 un Omega 6 taukskābju kompleksi, kas ir tuvi tiem, kādi ir mātes pienā. Atsevišķi ir jāpiemin alfa-linolskābe.

Tieši tā ir viena no divām neaizvietojamām taukskābēm, kas ir atbildīga par mūsu imunitāti un spēju pretoties infekcijām, redzes attīstību, CNS darbību un daudz ko citu. Bet diemžēl tā neveidojas mūsu ķermenī, lai gan tā mazulim ir ļoti svarīga. Tas nozīmē, ka tai obligāti jābūt pārtikas sastāvā.

  1. Tikpat svarīga bērnu uztura sastāvdaļa ir nukleotīdi. Šo savienojumu mātes pienā ir daudz. Tie ietilpst daudzās bērnam svarīgās vielās līdzīgi kā puzles gabaliņi. Tie veicina šūnu augšanu un dalīšanos, piemēram, zarnu epitēlija attīstību, kā arī piedalās organisma aizsargspējas veidošanā.
  2. Un, protams, vitamīni! “Kabrita” maisījumos uz kazas piena bāzes Jūs atradīsiet B, A, E, K1, PP un D3 grupas vitamīnus, folijskābi, pantotēnskābi un biotīnu. Vissvarīgākais ir tas, ka tie ir rūpīgi aprēķinātās koncentrācijās.

Kad bērns pāriet no zīdīšanas uz jauktu vai mākslīgu barošanu, tas vienmēr rada stresu vēl nenobriedušajai gremošanas sistēmai. To var salīdzināt ar situāciju, kad pieaugušais pēkšņi maina savu ierasto virtuvi pret kaut ko eksotisku.

Bērnam šis stress ārēji izpaužas faktā, ka viņam sāk rasties kolikas, parādās atraugāšanās un gremošanas traucējumi, kā arī izmaiņas vēdera izejā (visbiežāk aizcietējumi). Tāpēc ir svarīgi sākt ar uzturu, kas ir pēc iespējas tuvāks mātes pienam.

“Kabrita” maisījumi uz kazas piena bāzes palīdzēs mazulim netraucēti pāriet uz mākslīgo barošanu. Tie parūpēsies ne tikai par ērtu gremošanu, bet arī par harmonisku mazuļa augšanu un attīstību, gandrīz tāpat kā mātes piens.

 

Saistīti raksti

Topošās māmiņas ēdienkarte nedēļai

Lasīt vairāk

Kādas māmiņas ATKLĀJUMS – Colief Infant Drops laktāzes enzīma pilieni zīdaiņiem – IESAKĀM iepazīties visām mammām!

Lasīt vairāk
Agrīnās grūtniecības pazīmes

Agrīnās grūtniecības pazīmes

Lasīt vairāk