Jaundzimušā aptieciņa. Kam mammai jābūt gatavai?
Jau no bērnības mammas mums skaidroja, kā vārīt zupu un cept kotletes, skolā mācīja būt izciliem matemātiķiem un ķīmiķiem, universitātē mācīja būt profesionāļiem savā jomā. Bet, diemžēl, neviens nerunāja par to, kā būt labai mammai. Katra sieviete pati izprot šo mākslu. Un, pārsteidzoši, mēs to patiešām darām. Tu arī to vari! Mēs Tev palīdzēsim!
Palīdzība mammai
Jūs tikko kļuvāt par māti, un ārsts uz jūsu krūtīm uzliek mazu brīnumu - jūsu jauko mazuli. Daudzas sievietes apmulst – ko lai dara tālāk? Neuztraucieties, mazulis ļaus jums uz brīdi atpūsties, jo viņš pārsvarā gulēs.
Pirmos 3 mēnešus bērna miega ilgums var būt pat līdz 18 stundām dienā. Gada laikā mazulis to pamazām samazinās. Vesels bērns 6 mēnešu vecumā guļ apmēram 17 stundas, līdz 9 mēnešiem šis laiks tiek samazināts līdz 16 stundām, bet līdz gadam - līdz 15 stundām.
Ir svarīgi neaizmirst pietiekami izgulēties kopā ar mazuli – mājas kārtošana un ēst gatavošana var pagaidīt. Jūs esat pelnījusi atpūtu, jo pavisam nesen jums bija fiziski ļoti smags periods. Kad mazulis pa dienu guļ, arī jums ir jādodas atpūsties, savukārt vakarā brīvajā laikā jānodarbojas ar sev tīkamām procedūrām. Jūsu mazulim ir vajadzīga laimīga un labi atpūtusies mamma, nevis māja ideāla kārtībā. Miega trūkums var kaitēt arī jūsu veselībai.
Palīdzība vēderam
Ja šajā periodā jūs joprojām barojat bērnu ar krūti, ārsti iesaka barot bērnu pēc pieprasījuma. Un, ja jūsu mazulis ēd maisījumu, tad ieteicams barot viņu pa stundām. Noteikti konsultējieties ar pediatru par pareizas formulas izvēli un barošanas grafiku, jo internets šajā jautājumā nav labākais palīgs.
Kā noteikt, vai jūsu mazulim ir pietiekami daudz uztura? Pievērsiet uzmanību 2 faktoriem: urinēšanai un svaram.
Ja bērnam ir neliela novirze no svara pieauguma viņa vecuma normām, nevajag baidīties, jo katrs mazulis ir citādāks. Bet, ja šis jautājums jūs ļoti traucē, sazinieties ar pediatru, lai saņemtu ieteikumus.
Bērniem pirmajā dzīves gadā, kuri tiek baroti ar krūti, urinēšana 12-25 reizes dienā tiek uzskatīta par normu.
Palīdzība ar kolikām
Gandrīz katra mazuļa māmiņa saskaras ar koliku problēmu, neatkarīgi no tā, kādu barošanas metodi viņa izvēlas - zīdīšanu vai jauktu. Zīdaiņu kolikas rodas gandrīz visiem bērniem. Tās sākas 2.-3. dzīves nedēļās un beidzas tuvāk 4 mēnešiem. Tas notiek tāpēc, ka mazulim tikai veidojas gremošanas sistēma, un bieži vien pēc 4 mēnešiem māmiņas par to jau aizmirst. Aizmirsīsiet arī jūs!
Bet šodien jūs varat palīdzēt savam mazulim. Bērnam vēderiņš visbiežāk sāp gāzu uzkrāšanās dēļ. Daži mazuļi var atbrīvoties no uzkrātajām gāzēm paši, tāpēc jums bērns ir vien jāpagriež uz vēdera. Citiem būs nepieciešama palīdzība šajā jautājumā.
Vecāki mūsdienās var izvēlēties līdzekļus gan gāzu uzkrāšanās novēršanai, gan radušās problēmas novēršanai. Lai palīdzētu novērst gāzu uzkrāšanos, ir vairāki pretkoliku pudelīšu knupīši, kas palīdz mazulim norīt mazāk gaisa barošanas laikā. Un, lai novērstu jau radušos problēmu, iesakām tuvāk apskatīt Windi® vienreizējās lietošanas gāzes caurules (jeb, citiem vārdiem sakot, taisnās zarnas katetrus) no Zviedrijas.
Windi® gāzes izplūdes caurule ir maksimāli droša, jo tai nav atsevišķu vaļēju detaļu, kā arī ir ērti lietojama. Katetra garums ir veidots tā, lai to vēlamajā dziļumā varētu ievietot sfinkterī, kura spazmas neļauj mazulim pašam izvadīt gāzes no zarnām. Īpašs aizbāznis novērš katetra ievietošanu pārāk dziļi. Windi® izplūdes caurules ir izgatavotas no mīksta un elastīga materiāla, gals ir noapaļots un atraumatisks. Tas viss garantē maksimālu drošību un izslēdz taisnās zarnas smalkās gļotādas bojājumus.
Masējiet mazuļa vēderu, viegli virzot roku no labās puses uz vēdera centru un pēc tam no augšas uz leju, lai novirzītu gāzi uz tūpļa pusi. Veiciet līdzīgu masāžu arī no kreisās puses. Atkārtojiet 3 reizes. Ieeļļojiet gāzes caurules galu ar bērnu krēmu vai vazelīnu, paceliet mazuļa kājas un uzmanīgi ievietojiet katetru kā termometru. Kopā ar gāzēm var izdalīties neliels daudzums fekāliju.
Katetru ieteicams lietot ne vairāk kā trīs reizes dienā. Tas ir ļoti noderīgs rīks, ar kuru varat aizmirst par mazuļu raudāšanu.
Palīdzība saaukstēšanās gadījumā
Bērns aug un attīstās. Viņš pastaigāsies svaigā gaisā, tiksies ar draugiem un radiem. Dienu un nakti imunitāte stāvēs sardzē, bet agri vai vēlu, tāpat kā visas māmiņas, saskarsies ar saaukstēšanos. Jums no tā nav jābaidās. Lai gan ar mazuli ir grūtāk, jo viņš neteiks, ka viņam sāp, visu sapratīsiet pati.
Aizlikts deguns var būt viens no galvenajiem raudāšanas un miega traucējumu cēloņiem saaukstēšanās laikā. Ne visi bērni, pat līdz 4 gadu vecumam, spēj iztīrīt degunu un izpūst degunu, nemaz nerunājot par mazuļiem. Šādiem gadījumiem bērnu aptieciņā ir nepieciešams deguna aspirators. Tirgū ir milzīgs skaits to: mehāniskie, elektriskie, bumbierveidīgie aspiratori. Bet tieši mehāniskais aspirators tiek uzskatīts par drošāko un ērtāko.
NoseFrida® mazuļa deguna aspiratoram ir milzīgs skaits priekšrocību: garš nosūkšanas katetrs, kas ļoti palīdzēs, ja mazulis procedūras laikā grozās. NoseFrida® aspiratora gļotu tvertne ir pietiekami liela, lai vienā procedūrā atbrīvotu abus deguna ejas.
Aspiratoram ir sašaurināts, atraumatisks gals, lai nesabojātu jutīgo gļotādu, kas cieši pieguļ nāsīm. Bet vissvarīgākais, kas atšķir NoseFrida® aspiratoru, ir maināmie higiēniskie filtri. Vienreizējās lietošanas NoseFrida® filtru izmantošana procedūras laikā droši novērš inficēšanos pieaugušajam.
Arī apgrūtinātas elpošanas cēlonis var būt kreveles, kas rodas no sausuma, pat ja nav iesnu. Šajā gadījumā palīdzēs NoseFrida® aspirators un jūras ūdens. Atcerieties, ka mierīga miega garantija ir mazuļa brīva elpošana.
Zobu šķilšanās palīglīdzeklis
Pārdzīvojot kolikas līdz pat 6 mēnešiem un iemācoties tikt galā ar saaukstēšanos, jūs gaida vēl viens izaicinājums - zobu šķilšanās. Bet arī šo jautājumu var viegli atrisināt!
Zobu šķilšanos zīdaiņiem bieži pavada sāpes, miega traucējumi un kuņģa-zarnu trakta traucējumi.
Visiem mazuļiem ir dažāda zobu šķilšanās kārtība un laiks (gadās, ka pirmie zobi parādās 3-4 mēnešos), tāpēc iesakām sagatavoties iepriekš: mazuļa aptieciņā iesakām pievienot želejas lokālai pielietošanas, kas ir visefektīvākās.
Dentinale® natura augu bāzes zobu šķilšanās želeja bērniem no Itālijas nesatur sintētiskos anestēzijas un pretsāpju līdzekļus. Piemēram, lidokaīns, kuru ASV ir aizliegts lietot gēlos bērniem, jo ir pierādīts, ka tam ir negatīva ietekme uz organismu.
Dentinale® natura nesatur cukuru un parabēnus. Gēls ir drošs norīšanai. Tās augu sastāvdaļām – kumelītēm, bosvelijām un alvejai – piemīt pretiekaisuma, antiseptiska un reģeneratīva iedarbība.
Dentinale® natura gelam nav kontrindikāciju un tas nav medikaments, un tā drošību un efektivitāti garantē gan sastāvs, gan pētījuma rezultāti.
Kā sevi nepazaudēt
Jaunās māmiņas, šajā grūtajā mazuļa pirmā gada periodā vēlamies atgādināt, ka tas paiet ļoti ātri. Ticiet mums, visas grūtības jūs vienmēr atcerēsieties ar siltumu un smaidu! Padomājiet par tiem mirkļiem, kas jums paliks: pirmais smaids, pirmie smiekli, pirmais zobs, pirmais solis – tas viss ir jūsu mazā pasaule, jūsu mazulis. Vienmēr klausieties mātes sirdij un uzticieties savai sievišķajai intuīcijai – visu izdarīsiet pareizi!