Kāju noguruma sajūta ir vēnu mazspējas simptoms

Kāju noguruma sajūta ir vēnu mazspējas simptoms

Kāju noguruma sajūta ir viens no visizplatītākajiem vēnu mazspējas simptomiem, kas var ietekmēt cilvēku ikdienas dzīvi. Vēnu mazspēja rodas, kad venozo asinsvadu vārsti nespēj efektīvi atgriezt asinis no apakšējām ekstremitātēm atpakaļ uz sirdi. Šī problēma var izraisīt asins stāzi, izraisot diskomfortu un nogurumu kājās, īpaši pēc ilgstošas stāvēšanas vai sēdēšanas. Turklāt kāju nogurums var būt saistīts ar papildu simptomiem, piemēram, pietūkumu, krampjiem un sāpošu sajūtu. Ignorējot šos simptomus, var palielināties riski un pasliktināties veselības stāvoklis. Tādēļ ir svarīgi pievērst uzmanību šīm pazīmēm un konsultēties ar speciālistu, lai saņemtu atbilstošu diagnostiku un ārstēšanu.

Kādēļ manas kājas šķiet nogurušas, smagas un pietūkušas?

Kāju vēnām jāspiež asinis atpakaļ uz sirdi, pārvarot gravitācijas spēku, un tas notiek, savelkoties muskuļiem ap vēnām un izmantojot vārstuļu sistēmu, kas asinīm neļauj plūst atpakaļ. Tomēr šīs sistēmas darbība var pasliktināties, un tad, kad tas ir noticis, vēnas nespēj spiest pietiekami daudz asiņu atpakaļ uz sirdi, tādēļ var rasties tūska un šķidruma noplūde, kas izraisa kāju tūsku un smaguma sajūtu.

Manas kājas šķiet nogurušas, bet vai tas nozīmē, ka man ir vēnu mazspēja?

Ar vēnu mazspēju saistītā kāju noguruma sajūta var izpausties kā trulas sāpes, sirdsklauves vai spiediena sajūta pēc ilgas stāvēšanas kājās. Daži cilvēki kāju noguruma sajūtu aprakstījuši kā kāju nejutīgumu, “sāpošas” kājas vai noteikta veida stīvumu. Šādas sajūtas ir novēršamas, atvieglojot asinsriti, piemēram, paceļot kājas uz augšu, pastaigājoties, valkājot kompresijas zeķes un/vai lietojot venoaktīvas zāles.

Ja jums šķiet, ka ir kāds no šiem simptomiem, jums jādodas pie ārsta, kas noteiks precīzu diagnozi.

Kas veicina kāju noguruma sajūtu

Ir daži faktori, kas cilvēkiem var likt just kāju nogurumu. Daži no šiem faktoriem nav ietekmējami, piemēram, vecums, dzimums (sieviešu), pārmantotie gēni vai hormonālais statuss (grūtniecība), bet no citiem ir iespējams izvairīties vai tos ietekmēt, piemēram, mazkustīgu dzīvesveidu, ilgstošu atrašanos saulē un karstumā, pārāk ilgu stāvēšanu kājās, lieko svaru un aizcietējumu. Tas nozīmē, ka jāievēro padomi un ieteikumi par to, kā vājināt kāju noguruma sajūtu.

Kā rīkoties, ja ir vēnu mazspēja

Vēnu mazspēja un kāju noguruma sajūta bieži tiek uzskatīta par maznozīmīgām problēmām un netiek tām pievērst pienācīga uzmanība. Tomēr agrīna diagnozes noteikšana un profilaktisku līdzekļu izmantošana var atvieglot simptomus un palēnināt slimības progresēšanu, turklāt nepietiekami ārstēta vēnu mazspēja var kļūt komplicēta un pastiprināties. Tas nozīmē, ka nogurušu kāju problēmai jāpievēršas pēc iespējas drīzāk un jāizvēlas profilaktiski un terapeitiski pasākumi.

Profilaktiskie pasākumi vēnu mazspējas samazināšanai:

  • Veselīga uztura ievērošana un izvairīšanās no aptaukošanās.
  • Fiziska slodze un iešana kājām, kad vien tas iespējams.
  • Izvairīšanās no ilgstošas stāvēšanas kājās un periodiska apakšstilbu muskuļu sasprindzināšana, stāvot kājās.
  • Izvairīšanās no cieša apģērba un apavu valkāšanas.
  • Kompresijas zeķu valkāšana.
  • Iešana vēsā dušā un kāju masāža.
  • Gulēšana ar piepaceltām kājām.

Ir arī daudzas zāles, tai skaitā flebotropie medikamenti, kas palīdz uzlabot vēnu tonusu un stāvokli, vājināt simptomus un aizkavēt slimības progresēšanu.

Nogurušu kāju sāpju atvieglošana

Par laimi, ir daži praktiski ieteikumi par to, kā atvieglot nogurušu kāju sāpes un to, kādi ieradumi ir vēlami darbā un mājās, un kuri ieradumi var būt noderīgi konkrētās situācijās un konkrētā laikā, kad var pastiprināties simptomi, piemēram, lidojuma, grūtniecības vai vasaras laikā, šeit ir seši praktiski ieteikumi:

  1. Izlieciet kājas uz augšu: Kad jūsu kājas ir nogurušas, mēģiniet uzliekt tās uz augšu. Tas palīdzēs uzlabot asins cirkulāciju, mazinot tūsku un nogurumu. Ja esat mājās vai ofisā, paceliet kājas uz gultas vai krēsla, lai pēdas būtu augstāk par jūsu sirdi.
  2. Veiciet vienkāršus vingrinājumus: Katras stundas laikā veiciet vienkāršus kāju vingrinājumus. Piemēram, paceliet kājas uz pirkstiem un nolaidiet tās atpakaļ uz grīdas vai izstiepiet kājas uz priekšu un atpakaļ. Šādi vingrinājumi uzlabos asinsriti un samazinās nogurumu.
  3. Nomainiet apavus: Nepareizi vai nepiemēroti apavi var izraisīt kāju nogurumu. Ja jūs bieži staigājat vai stāvat ilgi, izvēlieties apavus, kas ir ērti un piemēroti jūsu kāju formai. Ja iespējams, nomainiet apavus vairākas reizes dienā.
  4. Masāža: Viegla kāju masāža var būt lielisks veids, kā atvieglot nogurumu un uzlabot asinsriti. Sēdiet ērti un maigi masējiet kājas, sākot no pēdas un kāpjot uz augšu. Tas var palīdzēt atslābināt muskuļus un atvieglot sāpes.
  5. Atvēsiniet kājas: Apakšstilbu atvēsināšana ar aukstu ūdeni vai izmantojot ledus paku var samazināt pietūkumu un mazināt nogurumu. Aukstums palīdz sašaurināt asinsvadus un samazina iekaisumu.
  6. Izvairieties no pārmērīgas slodzes: Ja jūs zināt, ka bieži sajūtat nogurušas kājas, centieties izvairīties no pārmērīgas fiziskas slodzes un iemācieties pareizi izdalīt slodzi starp sēdēšanu, staigāšanu un atpūtu.

Ja nogurušas kājas un sāpes kļūst par pastāvīgu problēmu, ir svarīgi konsultēties ar ārstu, lai noskaidrotu potenciālos iemeslus un saņemtu profesionālu padomu. Dažos gadījumos medicīniska iejaukšanās vai fizioterapija var būt nepieciešama, lai risinātu kāju noguruma problēmas. Kā arī risinājums simptomu atvieglošanai ir flebotropie medikamenti.

Saistīti raksti

Celiakija kā to noteikt un kā ar to sadzīvot

Celiakija kā to noteikt un kā ar to sadzīvot

Lasīt vairāk

Celiakijas slimnieki var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi

Lasīt vairāk

Sausa mute, mēles dedzināšanas sajūta, pastiprināta zobu bojāšanās un izkrišana ... kam vēl vajadzētu pievērst uzmanību cukura diabēta slimniekiem?

Lasīt vairāk