Kvalitatīvs miegs – labas veselības garants!

Kvalitatīvs miegs – labas veselības garants!

JAUNUMS! CLARIWELL® SOMNUX –100 % dabīgs un efektīvs uztura bagātinātājs miega veicināšanai, miega kvalitātes uzlabošanai un diennakts ritma regulēšanai

Miegs ir dabisks stāvoklis, kuru izraisa nervu sistēma un pavada organismā notiekošie bioloģiskie procesi. Miega laikā mūsu organisms atpūšas, atjaunojas un uzkrāj audu enerģētiskās un funkcionālās rezerves, piemēram, atjauno sirds un asinsvadu sistēmu, palielina imunitāti. Miega laikā organisms turpina funkcionēt, lai arī samazinās ķermeņa aktivitāte, samazinās reakcijas uz vides stimuliem, un samazinās arī apziņas līmenis, tomēr smadzenes turpina apstrādāt un sakārtot dienas laikā apgūto un piedzīvoto, lai mēs varētu to izmantot nākotnē. Miegs nav statisks, tā ilgums un process cilvēka dzīves gaitā mainās.

Miegs nav pašsaprotams un mazsvarīgs, bet gan ļoti nozīmīgs process cilvēka dzīvē. Mūsdienās arvien biežāk runājam par miega kvalitāti, vai pietiekami ilgi un veselīgi guļam. Protams, miega ilgums un kvalitāte atšķiras atkarībā no indivīda un dažādiem faktoriem, piemēram, vecuma, dzīvesveida, stresa līmeņa un vides faktoriem. Lai nodrošinātu labu miegu, ir svarīgi ievērot veselīgu dzīvesveidu un nodrošināt piemērotu miega vidi un režīmu.

Kāds ir veselīgs miegs?

Miegs ir sarežģīts process, kas ietekmē visu mūsu ķermeni. Kad mēs guļam, mēs piedzīvojam vairākus miega posmus:  viegls miegs (1. un 2. stadija), dziļš miegs (3. stadija) un REM miegs ar ātro acu kustību. Naksts laikā cilvēks vairākas reizes iziet cauri šiem miega posmiem, tādejādi atjaunot ķermeni un prātu. Ne mazāk svarīgs ir arī gulēšanas ilgums – cik stundas pavadām kvalitatīvā miegā, kā arī – vai šis miegs ir konsekvents un atbilst mūsu dabiskajam diennakts ritmam.

Kas var traucēt vai izjaukt veselīgu miegu?

Noteikti katrs esam piedzīvojuši sajūtas rītā, kad pamostamies pēc saraustīta miega vai arī vairākas stundas esam mocījušies ar bezmiegu. Jūtamies miegaini, lēni, bieži vien nomākti un ar zemu enerģijas līmeni. Dažreiz tas ir acīmredzams, ka esam slikti gulējuši. Tomēr citos gadījumos slikts miegs un tā nelabvēlīgās sekas uzkrājas pakāpeniski, tāpēc ir iespējams pierast pie tām, neapzinoties, kāda ir to ietekme uz veselību.

Nepietiekama miega daudzuma vai kvalitātes trūkums rada vairāk nekā tikai noguruma sajūtu. Miegainība traucē kognitīvo funkciju, kas var izraisīt mācīšanās traucējumus bērniem, atmiņas traucējumus visu vecumu cilvēkiem, personības izmaiņas un depresiju.

Cilvēkiem, kuriem ir liegts miegs, ir grūtības pieņemt lēmumus, tie ir viegli aizkaitināmi, ir problēmas ar veiktspēju un lēnāks reakcijas laiks, tādējādi radot ar darbu vai automašīnas vadīšanu saistītu negadījumu risku. Miega zudums var arī negatīvi ietekmēt dzīvi, veicinot aptaukošanos, diabēta un sirds slimību attīstību.

Savukārt veselīgs miegs palīdz justies daudz labāk, tas uzlabo mācīšanos, atmiņu, radošumu un garastāvokli. Veselīgs miegs ir atkarīgs no miega ilguma, no miega nepārtrauktības, no miega laika – kurā diennakts laikā parasti guļam, gan arī no konsekventa gulētiešanas laika.

Lai izprastu, kā cilvēks dabiski spēj aizmigt, apskatīsim tuvāk kādu hormonu – melatonīnu. Melatonīns ir hormons, kuru ražo mūsu organisms jeb, precīzāk, smadzenes, un to mēdz dēvēt par “miega hormonu”, jo tas palīdz noteikt mūsu diennakts ritmu (iekšējo pulksteni) un rada miega sajūtu. Tas pastiprināti izstrādājas tumšajā diennakts laikā un mazāk dienas laikā. Taču cilvēkam novecojot, smadzenes melatonīnu ražo mazāk, tāpēc vecāka gada gājuma cilvēki guļ mazāk un to miegs ir trauslāks nekā jaunākiem cilvēkiem. Taču, kā jau noskaidrojām, bezmiegā var iedzīvoties jebkura vecuma cilvēki.

Biežākie miega kvalitātes traucēkļi ir stress, liela aktivitāte vēlās vakara stundās, tai skaitā “zilo” ekrānu izmantošana, alkohola lietošana, zems fiziskās aktivitātes līmenis un reta būšana svaigā gaisā, izjaukts dienas ritms (piemērm, maiņu darbs vai ceļošana), vairāku stundu diendusas snauda utt.

Protams, primāri svarīgi ir sakārtot savu dienas ritmu, atvēlēt miegam pietiekami daudz laika, ēst veselīgi, kustēties utt. Taču bieži vien ir situācijas, kad palīdzība ir nepieciešama no malas un uzreiz neizdodas pašam uzlabot sava miega kvalitāti. Akūta miega trūkuma gadījumā noteikti jāvēršas pie speciālista, kas iedziļināsies problēmā un sniegs nepieciešamo palīdzību un padomus.

Taču miega kvalitāti var uzlabot arī ar uztura bagātinātāju palīdzību.

Te ir būtiski zināt, ka pastāv 2 veidu uztura bagātinātāji:

  1. produkti, kuriem ir pievienots melatonīns. Tā kā miega hormonu – melatonīnu-, cilvēka organisms ražo pats, tad produkti, kuros tas ir pievienots, pārsvarā satur mākslīgi sintezētu melatonīna hormonu;
  2. uztura bagātinātāji, kuros melatonīns NAV pievienots, bet preparāta iedarbības formula palīdz organismam atkal no jauna pašam saražot melatonīnu un aizmigt.

Miega veicināšanai, miega kvalitātes uzlabošanai un diennakts ritma regulēšanai CLARIWELL® ir izstrādājis 100 % dabīgu un efektīvu, Latvijā ražotu uztura bagātinātāju SOMNUX, kurā NAV pievienots mākslīgi sintezētais hormons melatonīns. CLARIWELL® SOMNUX unikālo sastāvdaļu formula – lavanda, Kalifornijas magone, D vitamīns, kalcijs un L-triptofāns palīdz organismam pašam atjaunot melatonīna rezerves un aizmigt.

Uztura bagātinātājs CLARIWELL® SOMNUX paredzēts pieaugušiem ar grūtībām iemigt, ar trauslu un saraustītu miegu, ar stresa izsauktu bezmiegu, kā arī ar izjauktu miega ritmu (piemēram, ceļojot).

 

 

Kā redzam, tad CLARIWELL® SOMNUX 100 % dabīgais uztura bagātinātāja sastāvs labvēlīgi ietekmē cilvēka miegu, palīdzot atstlābināties un aizmigt. Formula ir veidota tā, lai dabas sastāvdaļas pakāpeniski iedarbojas uz cilvēku un palīdz dabīgi atjaunot melatonīna rezerves.

 

 

CLARIWELL® SOMNUX uztura bagātinātājam ar vislielāko atbildību tika izvēlētas produkta izejvielas. Tām piemīt augsta biopieejamība un efektivitāte. Produktu ražošanā tiek izmantoti dabīgas izcelsmes sastāvdaļas. Augu valsts aktīvās vielas ir izvēlētas, ņemot vērā to tīrību, formu un standartizāciju, lai klientiem nodrošinātu kvalitatīvāko un iespējami labāko risinājumu.

 

 

Vairāk par produkta CLARIWELL® SOMNUX sastāvdaļām varat uzzināt šeit: http://www.clariwell.com

Saistīti raksti

Aci pret aci

Lasīt vairāk

Celiakijas slimnieki var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi

Lasīt vairāk
Vienīgais pretsāpju gels ar 12h iedarbību!

Vienīgais pretsāpju gels ar 12h iedarbību!

Lasīt vairāk