CLARIWELL© STROKEX – unikāls uztura bagātinātājs homocisteīna vielmaiņai

CLARIWELL© STROKEX – unikāls uztura bagātinātājs homocisteīna vielmaiņai

Latvijā radīts un ražots uztura bagātinātājs CLARIWELL© STROKEX satur augstas efektivitātes dabīgās sastāvdaļas un tajā tiek izmantotas augu valsts aktīvās vielas. Tam ir nozīme, jo dabīgiem produktiem ir izteikti mazāk blakusparādību un labāka panesamība. Katras sastāvdaļas efektivitāte ir pierādīta zinātniskos pētījumos. Kā arī CLARIWELL© STROKEX nesatur mākslīgās krāsvielas, konservantus, ģenētiski modificētus organismus un tas ir piemērots vegāniem, jo kapsulas apvalks ir augu izcelsmes.

 

Kāpēc CLARIWELL© STROKEX ir unikāls?

Tieši šāda sastāva produktu nav ne Eiropā, ne pasaulē un tajā ir apvienotas dabīgas vielas efektīvās devās, kas kopā nodrošina vēlamo efektu – homocisteīna vielmaiņas uzlabošanos jeb homocisteīna līmeņa samazināšanos un asinsvadu veselības uzlabošanos jeb asinsvadu sieniņu stiprināšanu un audu asinsapgādes uzlabošanos. Mēs šo produktu rekomendējam gan personām ar asinsrites traucējumiem t.sk. insulta, infarkta risku, gan augstu holesterīna, homocisteīna līmeni, gan personām ar metabolo sindromu.

 

 

Ārsti bieži piemin holesterīnu, brīdina pacientus par augstu holesterīna līmeni un tā sekām. Noteikti katrs pieaugušais zina, ka holesterīna līmenim ir jābūt zem 5,2 mmol/L. Taču kas ir homocisteīns un vai tā rādītājam ir kāda nozīme?

 

Kas ir homocisteīns?

Homocisteīns ir ļoti bīstamu asinsvadu gļotādu bojājumu iemesls un nopietni kaitē zema blīvuma holesterīnam, kā rezultātā notiek tā oksidēšanās un brīvo radikāļu rašanās, kas veicina koronāro asinsvadu saslimšanas. Zinātniskie pētījumi pierāda sakarību starp paaugstināta homocisteīna koncentrāciju asinīs un kardiovaskulārām slimībām, perifēro asinsvadu slimībām un insultiem. Homocisteīns ir neatkarīgs sirds-asinsvadu slimību riska faktors, kas ietekmē apmēram 10 % no visiem cilvēkiem, un tā līmeni izmanto kardiologi sirds slimību riska noteikšanai. Normāls homocisteīna līmenis ir līdz 15 µmol/L.

 

Attēlā redzam, kad zema blīvuma jeb “sliktais holesterīns” oksidējas, tas tieši nonāk ķermeņa artērijās, kas apgādā kājas un rokas ar asinīm. Endotēlija ievainojuma gadījumā trombocīti “aizlīmē” bojāto vietu asinsvadā, veidojot recekli, ap kuru uzkrājas ar homocisteīnu oksidētais holesterīns un citas šūnas. Laika gaitā tas var palēlināt vai pilnīgi ierobežot asins plūsmu kādā vai vairākās ķermeņa daļās.

Pavisam vienkārši izsakoties: homocisteīns bojā asinsvadu sieniņas, oksidē slikto holesterīnu un holesterīns kopā ar citām šūnām aizaudzē asinsvadus. Laika gaitā tas var palēnināt vai pilnīgi ierobežot asins plūsmu vienā vai vairākās ķermeņa daļās. Tieši oksidēts zema blīvuma holesterīns rada nogulumus (trombus) asinsvados.

 

Paaugstināts homocisteīna līmenis rada risku dažādām saslimšanām, skar visas ķermeņa daļas un orgānus:

 

Kā darbojas CLARIWELL© STROKEX unikālais sastāvs?

Katrai produkta sastāvdaļai ir savas priekšrocības, kā arī kopēji darbības mehānismi, kas ļauj šim produktam būt efektīvam cīņā ar trīs galvenajiem izaicinājumiem:

1) homocisteīnu – citikolīns, vitamīns B9;

2) oksidatīvo stresu – gotu kola, citikolīns, vitamīns B9;

3) asinsrites traucējumiem, t.sk. asinsvadu sieniņu trauslumu - gotu kola, citikolīns, vitamīns B9.

 

Citikolīns

Citikolīns nodrošina visas holīna priekšrocības, bet citidīna sastāvdaļa tomēr piešķir citikolīnam unikālas īpašības. Citidīns piedalās holīna atkārtotā sintēzē par fosfatidilholīnu, tādējādi veicinot nervu šūnu membrānas augšanu smadzenēs.

 

Citikolīna priekšrocības:

 1. samazina brīvo taukskābju nogulsnēšanos;
 2. samazina arahidonskābes toksisko metabolītu, piemēram, prostaglandīnu, tromboksānu un prostaciklīnu, veidošanos;
 3. atjauno šūnu membrānas funkciju bojājuma vietā;
 4. vājina brīvo radikāļu bojājumus;
 5. samazina homocisteīna “pārpalikumu” aminoskābēs, izmantojot BHMT enzīmu (Betaīna-homocisteīna metiltransferāzes enzīms);
 6. holīns, kas iegūts no citikolīna, sintezē betaīnu (metildonors) caur holīna oksidāzes enzīmu, kas nodrošina metilgrupas homocisteīna pārvēršanai metionīnā, izmantojot BHMT;
 7. nodrošina smadzenes ar citidīnu un holīnu un atbalsta acetilholīna sintēzi;
 8. citikolīns ir starpprodukts fosfatidilholīna sintēzē.

 

Vitamīns B9 (folijskābe)

Viena no svarīgākajām reakcijām, kas nav iespējama bez folijskābes, ir homocisteīna pārveidošana par metionīnu, kas ir svarīgs metilgrupas donors. Vienkāršāk sakot, folijskābe piedalās homocisteīna pārvēršanā par metionīnu, kuram ir virkne priekšrocību:

 1. metionīns samazina holesterīna līmeni asinīs;
 2. tas piedalās holīna, adrenalīna un kreatīna sintēzē;
 3. metionīns ir nepieciešams cisteīna un citu bioloģiski aktīvo vielu sintēzē;
 4. tas aktivizē imūno sistēmu;
 5. palīdz no organisma izvadīt toksīnus;
 6. uzlabo nieru un aknu reģeneratīvās funkcijas;
 7. attīra organismu no brīvajiem radikāļiem.

Tātad bez pietiekama folijskābes daudzuma organismā, metionīna sintēze ir apgrūtināta.

 

Gotu kola (Centella asiatica L.)

Auga būtiskākās aktīvās sastāvdaļas ir flavonoīdi, triterpenoīdi un glikozīdi.

Flavonoīdi:

 1. labvēlīgi ietekmē vēnu, kapilāru un limfmezglu stāvokli;
 2. uzlabo sirdsdarbību un asinsriti, stiprina asinsvadu sieniņas;
 3. palīdz sirdij veiksmīgi tikt galā ar stresu, nopietnu fizisko slodzi;
 4. piemīt pretiekaisuma īpašības;
 5. dabisks antioksidants;
 6. cīnās ar oksidatīvā stresa ietekmi.

Triterpenoīdi: palīdz notikt kalogēna sintēzei, kas paātrina dzīšanu, kā arī spēj padarīt asinsvadu sieniņas elastīgākas.

Glikozīdi:

 1. uztur stabilu sirds muskuļu darbību;
 2. mazina miokarda lielo spriedzi;
 3. uzlabo sirds mazspējas pacientu dzīves kvalitāti.

Auga pretiekaisuma, dzīšanas veicināšanas un kardiovaskulārās sistēmas stiprināšanas īpašības minētas arī Eiropas zāļu aģentūras Novērtējuma ziņojumā par gotu kolu (EMA/HMPC/291177/2009).

 

Lietošana.

Ieteicamā diennakts deva ir 2 kapsulas. Iesakām lietot 1 kapsulu 2 reizes dienā ēšanas laikā, uzdzerot glāzi ūdens vai vēsa dzēriena. Nekošļāt. Nepārsniegt ieteicamo diennakts devu!

CLARIWELL© STROKEX vienā iepakojumā ir 84 kapsulas, kas paredzētas visam 6 nedēļu lietošanas kursam. Iesakām lietošanas kursu atkārtot ne ātrāk kā pēc 2 mēnešiem.

 

Vairāk par produkta CLARIWELL© STROKEX sastāvdaļām varat uzzināt šeit: http://www.clariwell.com

 

Skatīt produktus

Saistīti raksti

Minerālviela tavai veselībai - magnijs

Lasīt vairāk

Palīgs cīņā pret nogurumu - dzelzs

Lasīt vairāk

Vai zināji, ka katram trešajam iedzīvotājam Latvijā trūkst D vitamīns?

Lasīt vairāk