Pigmentācija. Kā no tās izvairīties?

Pigmentācija. Kā no tās izvairīties?

Neatkarīgi no iemesliem, kuru dēļ ādu izraibinājusi pigmentācija jeb tumšāki plankumiņi uz ādas, jāsaprot, ka tā ir problēma, ar kuras risināšana prasīs gan laiku, gan pacietību.  Vislabākos rezultātus iespējams sasniegt, pieejot kompleksi - vispirms ierobežojot saules un UV starojuma ietekmi, lietojot saules aizsargkrēmus, platas saules brilles ar augstas aizsardzības līmeņa filtriem, kuras pasargās maigo ādu ap acīm un citus aizsardzības, un vienlaikus tos kombinējot ar speciālu pigmentāciju mazinošu vai balinošu kosmētiku. Ja probēmu neizdodas atrisināt ar kosmētikas līdzekļiem, jāgriežas pie dermatologa.

Lai orientētos pretpigmentācijas kosmētikas piedāvājumā Estētiskās medicīnas klīnikas “4.Dimensija" dermatoloģe  Dr. Diana Plise līdzekļus izdala trīs grupās, izceļot aktīvās sastāvdaļas:

1)            Saules aizsargkrēmi, kas satur titāna dioksīdu un cinka oksīdu, ka arī augstu aizsargspēju (SPF 30+); . Piemēram Institut Esthederm Photo Reverse ļoti augstas aizsardzības fluīds sejai ar pigmentācijas plankumiem 50 ml vai Institut Esthederm Photo Reverse tonēts ļoti augstas aizsardzības fluīds sejai ar pigmentācijas plankumiem 50 ml. Sīkāku produktu aprakstu sk. zemāk.

2)            Nolobošā kosmētika (glikolskābe, salicilskābe u.c.);

3)            Balinošus aģentus saturošā kosmētika (piem, hidrokvinons, kojskābe, azelainskābe, C vitamīns, augu ekstrakti  u.c.) un melanoģenēzi (melanīna veidošanos) bloķējoša kosmētika. Piemēram, Institut Esthederm Intensive C vitamīna gēlveida krēms 50 ml, Algotherm AlgoTime Expert Jūras dzīvības serums, 30ml, Algotherm AlgoTime Expert Jūras dzīvības krēms, 50ml un Algotherm AlgoTime Expert Acu un lūpu serums, 15ml. Sīkāku produktu aprakstu sk. zemāk.

Lietojot mājās lietojamo nolobošo kosmētiku un balinošus aģentus saturošu vai melanoģenēzi bloķējošu kosmētiku, būtiski ievērot regularitāti un produktu lietot vismaz 28 dienas, lai ādā paspētu notikt pilns ādas virskārtas atjaunošanās cikls. Tas arī būs laiks, kad būs iespējams novērtēt pirmos redzamos rezultātus.

Taču cīņa ar pigmentāciju būs veltīga, ja lietosiet tikai balinošus, lobošus vai melanoģenēzes procesu apstādinošus līdzekļus, bet, ejot dienas gaitās ārpus mājas, aizmirsīsiet par saules aizsarglīdzekļiem. Pigmentācijas gadījumā jālieto līdzekļi ar augstu vai ļoti augstu aizsardzību, t.i. SPF 30–50 un tiem jāsatur fizikālais filtrs (titāna dioksīds, cinka oksīds), vienlaikus apvienojot ar citiem aizsarglīdzekļiem (saulesbrillēm, platmalēm, saulessargiem). Svarīgi saules aizsargkrēmus lietot pareizi – atjaunot kārtu ik pēc divām stundām vai biežāk intensīvas svīšanas gadījumā vai pēc saskares ar ūdens.

Gada saulainajās sezonās jākoncentrējas vairāk uz aizsardzību, savukārt intensīvām koriģējošām procedūrām jāatvēl tumšāko gada laiku, kad saule nav aktīva un saules intensitāte ir zemāka.   

Institut Esthederm Intensive C vitamīna gēlveida krēms 50 ml

Lielisks ikdienas mitrinošais krēms ādai ar pigmentācijas plankumiem, blāvu sejas toni un tvirtuma zudumu. Gelkrēms vienlaikus gan samazina jau esošos pigmentācijas plankumus, gan novērš jaunu tumšo plankumu parādīšanos, kā arī uzlabo ādas kvalitāti un iedarbojas pretnovecojoši.

Institut Esthederm Photo Reverse ļoti augstas aizsardzības fluīds sejai ar pigmentācijas plankumiem 50 ml

Augstas aizsardzības saules kopšanas līdzeklis, kas pavērš pigmentācijas procesu pretējā virzienā, bloķējot melanoģenēzes (melanīna veidošanās) procesu, kā arī pilnvērtīgi mitrina ādu, kompensējot UV staru ietekmē radīto mitruma zudumu.

 

Institut Esthederm Photo Reverse tonēts ļoti augstas aizsardzības fluīds sejai ar pigmentācijas plankumiem 50 ml

Tonēts augstas saules aizsardzības krēms sejai pret pigmentācijas plankumiem, kas vienlaikus nodrošinās aizsargājoša, kopjoša un dekoratīva līdzekļa kvalitātes. Universāls dienas krēms, kas radīts īpaši dāmām, kuras mērķtiecīgi cenšas atbrīvoties no pigmentācijas plankumiem un nevēlas vai kādu iemeslu dēļ nedrīkst sauļoties.

 

Algotherm AlgoTime Expert Jūras dzīvības serums, 30ml

Pateicoties unikālai patentētai jūraszāļu kombinācijai visaptveroši cīnās ar novecošanās procesiem - izlīdzina smalkās krunciņas, nostiprina sejas ovālu un mazina pigmentācijas plankumus, bloķējot melanoģenēzes proecesu. Efektīvs melazmas ierobežošanai, lietojot ilgtermiņā.

 

Algotherm AlgoTime Expert Jūras dzīvības krēms, 50ml

Bagātīgais krēms īpaši piemērots nobriedušai ādai, lai atjauno ādas jaunības spēku un nodrošinātu iespējami plašāku aizsardzību pret ādu novecošajām pazīmēm – krunciņām, pigmentācijas plankumiem, ādas elastības zuduma, sejas kontūras izplūšanas. Vienlaikus arī aizsargā ādu no infrasarkanā starojuma.

Algotherm AlgoTime Expert Acu un lūpu serums, 15ml

Efektīvs līdzeklis, ja pigmentācija iegūlusies acu zonā vai uz virslūpas. Serums kavēs melanoģenēzes procesu un ar katru dienu mazinās pigmentācijas intensitāti, kā arī vienlaikus samazinās tumšos lokus un tūsku zem acīm, atjaunos ādas vitalitāti un tonizēs delikāto ādu lūpu un acu zonās.

Saistīti raksti

Nesvīsti pat karstā laikā!

Lasīt vairāk

Kā sagatavot ādu rudenim!

Lasīt vairāk
Uzzini par DSD matu kosmētikas unikālajām īpašībām!

Uzzini par DSD matu kosmētikas unikālajām īpašībām!

Lasīt vairāk