Magnija pārdozēšana: vai tas ir iespējams un kādas var būt sekas

Magnija pārdozēšana: vai tas ir iespējams un kādas var būt sekas

Vitamīni un minerālvielas ir neatņemama mūsu ikdienas uztura sastāvdaļa, svarīgs uztura papildinājums ir arī magnijs. Šis mikroelementa trūkumu organismā ir iespējams pamanīt ļoti ātri, jo bez tā kļūstam noguruši, nervozi, varam piedzīvot diskomfortu muskuļos un miega traucējumus. Īpaši svarīgs magnijs ir bērniņa gaidīšanas laikā, kad tā trūkums var radīt diskomfortu gan māmiņai, gan mazulim. Lai no tā izvairītos daudzi no mums seko līdzi, lai magnija organismā patiešām netrūktu – lietojot pārtiku un uztura bagātinātājus, kas satur šo svarīgo minerālvielu. Reizēm aktuāls kļūst jautājums – vai ir iespējama magnija pārdozēšana un kādas sekas tā var iztaisīt? Lasiet tālāk un uzziniet, kāda ir magnija nozīme organismā un vai ir iespējama arī tā pārdozēšana.

Vai magnija pārdozēšana vispār ir iespējama

Daudzi avoti apgalvo, ka magnija pārdozēšana ir gandrīz neiespējama vairāku iemeslu dēļ:

  • jo dienā pieaugušam cilvēkam nepieciešamais daudzums sasniedz ap 300 mg un tik daudz uzņemt ar uzturu ir ļoti grūti;
  • jo viss magnijs, ko uzņemam, organismā neuzsūcas – ja organismam tas nav nepieciešams, tas tiek izvadīts ārā.

Tomēr, šoreiz uzsvars jāliek uz vārdu “gandrīz” – lai arī magnija pārdozēšana ir maz iespējama un tiek novērota ļoti reti, atsevišķos gadījumos iespējama tā tomēr ir. Runa ir par cilvēkiem ar atsevišķām hroniskām, piemēram, nieru saslimšanām, kuru ietekmē liekais magnijs netiek izvadīts no organisma un spēj izraisīt stāvokli, ko sauc par hipermagnēmiju. Par šādu pārdozēšanu var liecināt dažādi simptomi, piemēram:

  • gremošanas traucējumi;
  •  pastiprināts nogurums, vājuma sajūta;
  • elpošanas grūtības;
  • sirdsklauves vai sirds ritma traucējumi;
  • miegainība, apjukums un citas pazīmes.

Lai nenonāktu situācijā, kad kāds no vitamīniem vai uztura bagātinātājiem tiek lietots pārlieku daudz, noteikti pirms preparāta izvēles jākonsultējas ar ārstu vai farmaceitu. InternetAptieka.lv nodrošina šādu iespēju arī attālināti – ar atsaucīgiem farmaceitiem var konsultēties telefoniski, online čatā vai Whatsapp vietnē. Ja Jums rodas aizdomas par magnija pārdozēšanu, nekavējoties vērsieties pēc palīdzības! 

Kā pārliecināties, kad jādzer magnijs un kad ne

Kā jau ar katru uztura bagātinātāju, pirms jauna līdzekļa lietošanas sākumā jāpārliecinās par tā nepieciešamību. Ja runājam konkrēti par magniju, pārliecināties par tā pietiekamību var vairākos veidos:

  1. veicot asins analīzes var precīzi noteikt, vai un cik daudz magnija organisms uzņem;
  2. novērtējot simptomus, kas liecina par magnija trūkumu, tomēr jāņem vērā, ka šie simptomi var liecināt arī par citām organisma vajadzībām, tāpēc jebkurā gadījumā jāvēršas pie veselības speciālista;
  3. pēc konsultācijas ar ārstu vai farmaceitu;

Ja analīzes vai speciālista konsultācija apstiprina, ka organismam magniju patiešām vajag, jāķeras klāt pie piemērotākā preparāta izvēles.

Kā izvēlēties piemērotāko magnija preparātu

Aptiekās pieejami daudz un dažādi magnija preparāti, kā zināt, kurš ir vispiemērotākais Jums? Atšķiras ne tikai tas, kāds daudzums ir nepieciešams katram organismam, bet arī tas, ka ikviens organisms šo minerālu uzsūc ar dažādu efektivitāti. Mēdz teikt, ka magnijs bērniem nepieciešams apmēram 80 – 200 mg dienā, bet pieaugušajiem ap 300 mg dienā, taču tas nebūt nenozīmē, ka visiem šī deva ir vienāda! Vienu gan svarīgi atcerēties – lai magnijs labāk uzsūktos, to lieto kopā ar B grupas vitamīniem, tieši tāpēc tik populārs ir Magne B6 savienojums, bieži preparāta sastāvā ir arī citi vitamīni. Piemēram, NATEO D + Magnijs B6 vitamīns D SV4000 satur 17% no nepieciešamās magnija dienas devas, tātad to droši var uzņemt papildus arī ar ikdienas pārtiku. Papildus līdzeklī ir arī B6 vitamīns, kas, cita starpā, veicina magnija uzsūkšanos, kā arī D3 vitamīns. Savukārt, Möller's Magne Active zivju eļļas sastāvā ir magnijs, Omega-3 taukskābes un C vitamīns. Mūsdienīgs veids kā uzņemt magniju ir lietot to gatava šķidruma veidā, šādu formu piedāvā, piemēram, līdzeklis MagLiquid 815 mg. Šķidrā forma padara magnija uzsūkšanos organismā efektīvāku un ātrāku. Pirms lietošanas jāpārliecinās, kādā daudzumā un kādām vecuma grupām līdzeklis ir paredzēts!

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu! 

InternetAptieka.lv magnija preparāti par labām cenām

Ir zināms, ka magnijs ietekmē mūsu dzīves kvalitāti. Tas palīdz samazināt nogurumu un nespēku, tas palīdz nodrošināt normālu enerģijas ieguves vielmaiņu un  veicina normālu nervu sistēmas un muskuļu darbību, kā arī veicina normālas psiholoģiskās funkcijas un paveic vēl ļoti daudz svarīgu uzdevumu mūsu veselības labā. Kā noskaidrojām, magnija pārdozēšana ir maz iespējama, jo normālā situācijā liekais magnijs tiek izvadīts, taču, lai būtu droši, pirms šī minerāla lietošanas ir jākonsultējas ar ārstu vai farmaceitu. InternetAptieka.lv farmaceita konsultācijas ir pieejamas gan klātienē, gan attālināti, turklāt piegāde visā Latvijā tiek nodrošināta bez maksas, neatkarīgi no pasūtījuma vērtības. InternetAptieka.lv aicina – rūpējieties par magnija rezervēm laikus, lai Jums stipri nervi un laba veselība!

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!

Saistīti raksti

Minerālviela Tavai veselībai – kas ir magnijs?

Minerālviela Tavai veselībai – kas ir magnijs?

    Samazinoties magnija apjomam organismā, tiek ietekmēta ne tikai nervu sistēmas un ...

Lasīt vairāk

Palīgs cīņā pret nogurumu - dzelzs

Lasīt vairāk

Speciāliste: Dzelzs deficīta anēmijas dēļ cilvēks var zaudēt saikni ar realitāti

Lasīt vairāk